Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Във Видин започнаха снимките на филма "Старите кучета"

4
Снимка: Радио ВИДИН

Снимките на филма "Старите кучета" на режисьора проф. Иван Ничев започнаха във Видин. В снимачна площадка през първия ден се превърна търговският център, предстоят снимки на брега на Дунав, в бившия химкомбинат и на други места в града. Филмът ще разказва за живота в съвременна България, обясни режисьорът:

"Това ще бъде един документ във времето за това как сме живели през 2017-а и 2018-а година, какви трудности сме имали, но през призмата и на смеха. Тоест, искам да има и усмивка, ако не се стигне до голям смях, поне усмивки да има във филма. Трябва да призная, че не съм приятел на филмите, които задълбават съвсем в най-черните страни на нашето ежедневие, това не е градивно..."

Сценаристи на "Старите кучета" са Юри Дачев, Татяна Гранитова и проф. Иван Ничев, оператор е Цветан Недков, композитор - Стефан Димитров. В една от главните роли се въплъщава кукленият актьор Живко Джуранов:

"Моят герой- Серго събира приятно в себе си и смешното, и тъжното - натиска, който животът оказва на повечето хора в нашата държава..."


Видински актьори са избрани за епизодични роли, ще помагат и статисти. Снимките в града ще продължат две седмици.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още
Музей

Снимката на 24 февруари 2025 година

Експерти от различни области обединяват усилия за реализирането на  нова  експозиция във видинския исторически музей " Конака ".  За научното съдържание на бъдещата постоянна експозиция е ангажиран екип от Регионален исторически музей - Видин. Годишната инфлация в България се ускори по-рязко през януари до 3,8% от 2,1% месец по-рано, достигайки..

публикувано на 24.02.25 в 18:00

Разнообразие от мартеници предлагат на базара в Монтана

Над 5000 мартеници изложи в Монтана директорката на детска градина от Враца. 90 души продават мартеници на традиционния пазар. Тази година символите на пролетта се предлагат на една от алеите на централния площад "Жеравица", където може да се открие г олямо разнообразие от мартеници. Търговците и производители са заплатили такса от 50 лева, за да..

публикувано на 24.02.25 в 17:55

Неглижирането на образованието от родителите е причина децата да отпадат от училище

"Социална работилница" за обмен на добри практики между образователни медиатори, социални работници, психолози, ресурсни учители и педагогически съветници се проведе в Професионалната техническа гимназия "Васил Левски" във Видин.  Инициативата е част от мероприятията, които се провеждат във връзка с Механизма за обхват на деца и ученици между..

публикувано на 24.02.25 в 16:51

Ансамбъл „Пирин“ гостува в Монтана на 3 март

Честването на националния празник на България Трети март в Монтана ще започне в 10:00 ч. на площад „Жеравица“ с церемония по издигане на националното знаме . Младежи в национални костюми от всички фолклорни области ще изнесат трибагреника. Той ще бъде издигнат под звуците на националния химн. По време на ритуала присъстващите граждани..

публикувано на 24.02.25 в 15:53

Благотворителна великденска кампания започва за Северозапада

Благотворителна великденска кампания "Стари традиции за новото поколение" стартират три сдружения за областите Видин , Монтана и Враца . Акцията е насочена към възрастни хора и деца в неравностойно положение, за които да бъдат осигурени хранителни продукти за празника, посочват организаторите . „Великден е време за топлина, споделеност и..

публикувано на 24.02.25 в 15:22

Бюрото по труда във Видин организира беседа с ученици

Беседа за кариерното развитие се проведе днес между представители на дирекция "Бюро по труда" - Видин и ученици от 12-и клас на СУ "Петко Рачов Славейков" в града, които завършват професия "Икономист- информатик". Повече за идеята на срещата разказа Александра Рачева, директор на Бюрото по труда: "Всеки един от дванадесетокласниците да ни сподели..

публикувано на 24.02.25 в 14:35

Благотворителни събития в подкрепа на Наталия Делионова организира Обединеният детски комплекс в Монтана

Два благотворителни концерта в подкрепа на музикалния педагог Наталия Делионова организира Обединеният детски комплекс „Ние, врабчетата“ в Монтана . Събитията ще са тази вечер и в сряда. По желание на Наталия, половината от средствата, които са събрани, ще са за 8-годишния Марти, за чиято съдба се разбира от телевизионно предаване. Участниците в..

публикувано на 24.02.25 в 13:47