Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Медицинска сестра на годината избират във Видин

Снимка: Радио ВИДИН Архив

Медицинска сестра на годината ще бъде избрана във Видин. Конкурсът се организира за втора поредна година, като за първи път се провежда и гласуване за най-харизматичен професионалист по здравни грижи - фелдшер, медицинска сестра, акушерка, лаборант.

Бюлетините и кутиите за гласуване са разположени на двете регистратури на болница "Св. Петка", каза председателят на регионалното дружество на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи във Видин Диана Богомилова:

"Всеки, който има желание, може да пусне своя глас. Гласуването е отворено за всеки пациент, за всеки служител на болницата, за служители извън болницата. Има разпечатани бюлетини, на които пише "Избирам" за харизматична или за медицинска сестра на годината с посочени мотиви защо. Гласуването е анонимно, има подпис, но не се попълват други данни. Наградите са символични, ако изобщо има такива, но за нас е едно удовлетворение, че някой ни чува, че има такова съсловие."

Гласуването ще продължи до 10 май, четвъртък. Награждаването ще се проведе същия ден, от 13 часа, в семинарната зала на болницата.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Видинският митрополит Пахомий с първа света литургия във Видин

Новоизбраният Видински митрополит Пахомий отслужи първата си архиерейска света литургия след въдворяването си на епархийския престол. Това се случи в катедралния храм "Св. вмчк. Димитър Солунски" в присъствието на Българския патриарх Даниил и митрополити от Синода. Миналата неделя Пахомий беше избран и канонически утвърден за Видински..

публикувано на 16.02.25 в 15:58

Кулските "Къпачи" се представиха на фестивала "Джамала" в Кюстендил

Над 4000 участници от 54 маскарадни групи от цялата страна участват в Националния маскараден фестивал "Джамала" 2025 г. в Кюстендил, за да демонстрират своите уникални маскарадни традиции и обичаи.  Народно читалище "Просвета 1882" град Кула се представи с н ай-емблематичния обичаи  "Къпачи", той е единствен по рода си и е с над 100-годишна..

публикувано на 16.02.25 в 15:09

Почистват коритото на река Скът като предпазна мярка

До края на годината ще бъдат отпуснати 14 млн. лв. за цялостно почистване на коритото на река Скът, която преминава през четири врачански общини, съобщи областният управител на Враца Николай Николов. Преди 11 години придошлите води на реката предизвикаха опустошителни наводнения в населени места по поречието й.  В Мизия, където беше най-тежкото..

публикувано на 16.02.25 в 14:30

Жена загина при пожар край Враца

Възрастна жена загина при пожар край Враца, а съпругът й е в болница с наранявания, съобщиха от полицията във Враца.   Инцидентът е станал в събота вечерта във вилната зона край града. В местност, близо до язовир "Дъбника", е пламнала вила, в която живеело семейството. Пожарникарите открили на място трупа на 79-годишната жертва. При трагичния инцидент..

публикувано на 16.02.25 в 11:40

Дейци на културата отбелязаха Трифон Зарезан във Враца

Клубът на дейците на културата във Враца почете с богата програма празника Св. Трифон Зарезан, съобщиха от културната институция.   В ритуала по зарязването на лозите вчера   се включиха председателят на КДК Красимир Богданов и популярният местен зевзек Цветан Дочев известен като "Дедо Скръц". Всички присъстващи имаха възможността да дегустират..

публикувано на 16.02.25 в 11:15

Четирима са загинали при катастрофа край Видин, има и ранени

Катастрофа между пътнически бус и товарен автомобил на Е79 край Видин отне живота на четирима. Пътният инцидент е възникнал снощи около 21:00 ч. в района на град Дунавци, съобщиха от Областната дирекция на МВР във Видин. К атастрофата е станала между пътнически бус с пловдивска регистрация, управляван от 48-годишен мъж от гр. Хасково и товарен автомобил..

публикувано на 16.02.25 в 10:00

Митрополит Пахомий беше въдворен на епархийската си катедра във Видин

Новоизбраният Видински митрополит Пахомий беше посрещнат и въдворен на епархийската си катедра във Видин. При пристигането си той беше придружен от своя предшественик патриарх Даниил, който в продължение на седем години оглавяваше Видинската епархия. Към хората, които го очакваха митрополит Пахомий се обърна с думите: "Задължен съм да..

публикувано на 16.02.25 в 08:05