320 самодейци преминаха през сцената на читалището в Бойчиновци по време на традиционния Събор на народното творчество „Пролет край Огоста-2018”. Началото даде кметът на община Бойчиновци Светлин Сретениев, под чийто патронаж, за трета поредна година се провежда това събитие.
На сцената на читалище „Възраждане1932” в Бойчиновци самодейните колективи показаха своите умения. Председателят на читалището Илко Наков връчи на участниците грамоти и плакети за участие и отлично представяне. Отлични впечатления оставиха Женски народен хор , формация „Зеляница”, малките танцьори от Детски танцов състав „Хорце” и група „Полутон” от читалището домакин, както и фолкролна група „Златица” от с.Гаганица, многобройните представители от читалищата в Хайредин, Бутан, Вълчедръм, Сумер, Стубел, кв.Заножене на Вършец. Зрителите се насладиха и на индивидуалните изпълнители от Малорад, Митровските баби с техния непринуден торлашки хумор, читалищата от община Бойчиновци – Лехчево, Владимирово, Охрид, Мърчево , Кобиляк и Мадан.
На финала гостите от „Змей Горянин” с.Зверино , създадоха невероятна атмосфера с изпълненията си. Самодейци и публика извиха кръшно хоро под звуците на емблематичната песен на „Змей Горянин” – Дунавско хоро се вие.
Във Вършец е било най-студено тази нощ в област Монтана. Отчетени са минус 12.2 градуса . Най-ниската измерена температура в област Монтана тази сутрин е във Вършец. Термометрите са показали минуси 12.2 градуса, съобщиха от Хидро-метеорологичната обсерватория в Монтана. Следващото най-студено населено място в региона е село Долно Церовене, където..
Полицията задържа трима души за взломна кражба на пари от детска градина в Мизия . Престъплението е извършено на 18 февруари. Извършителите са проникнали с взлом в сграда на детска градина в града, откъдето са откраднали 500 лева. Задържаните за престъплението са от Мизия, съобщиха от полицията.
Всички пътища в община Белоградчик са проходими при зимни условия . Улиците в града са почистени от екипите, които работят денонощно. Снежната покривка на места достига около 10 см. Особено внимание е обърнато на заледените участъци, както и на всички наклони в града, които са осолени, за да се предотвратят инциденти, съобщават от общинската..
Трима жители на Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти. 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града. Това станало снощи към 20:20 часа на улица "Стефан Караджа" в района на пощата...
Община Враца е изпълнявала проекти за над 120 милиона лева през изминалата година. Т очната сума на усвоени национални или европейски средства, е в размер на 121 656 472 лева. Към настоящия момент в местната управа подготвят нови 13 проекти, чиято обща стойност надхвърля 60 милиона лева, а предстои и подписването на договор за още една разработка,..
Безработните в общините Враца и Криводол са се увеличили със 120 мъже и жени през януари в сравнение с последния месец на 2024 година. В същото време в сравнение с първия месец на годината от бюрото по труда отчитат спад с 340 души. На 31 януари армията на безработните лица в двете общини е наброявала 1 493-има. От тях 1 103-има са от града под..
Със заупокойна литургия, тържествена церемония и рецитал във Видин бе почетена 152-рата годишнина от гибелта на Васил Левски . Както всяка година на 19 февруари, и днес паметникът на Левски бе отрупан с венци и цветя от представители на държавни, обществени и културни институции, на политически партии, училища и детски градини, читалища, пенсионерски..