"Атлетик 1996" Враца спечели третото издание на турнира по мини футбол "Фружин-2018", организиран от Община Ружинци. Тимът от Враца доминираше през целия турнир, а на финала разгроми "Ураган" Дражинци с 6:2 и заслужено спечели титлата. В битката за третото място "Арта Нес" Лом се наложи със 7:4 над "Келтите" от Видин.
Кметът на община Ружинци Александър Александров връчи купите, паричните, индивидуалните награди и грамоти на призьорите. За най-добър вратар бе награден Васил Асенов от отбора на "Арта Нес" - Лом, голмайстор на турнира стана Пламен Първанов от "Ураган" - Дражинци, най-добър футболист- Антонио Йорданов от "Атлетик-1996" Враца. Най впечатляващата награда "Феърплей" беше връчена на Верка Веселинова от отбора на "Торпедо" Дреновец, единственото момиче, участвало в турнира.
Трета зимна учителска спартакиада се проведе в ски курорта "Банско". Участие в събитието взеха старшите учители по физическо възпитание и спорт от град Враца . Спортното събитие е организирано от Синдиката на българските учители и Българската работническа федерация "Спорт и здраве" към КНСБ, с подкрепата на Министерството на младежта и..
Утре "Бдин" /Видин/ приема "Локомотив" /Мездра/ в мач от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, Втори кръг. Началото на срещата е от 15.00 часа на стадион "Бенковски". В предишния кръг от турнира "Бдин" отстрани отбора на "Голям извор" със 7:1, а "Локомотив" победи с 2:0 "Партизан" /Червен бряг/. Така двата тима..
В "Монтана" гледат към трите точки в днешното дерби на стадион "Огоста" срещу "Добруджа" /Добрич/. Срещата е последна от 25-ия кръг на Втора лига. Мачът е от 17.30 часа. Ето и очакванията на треньора на "Монтана" Танчо Калпаков : "Опитваме се да го приемем като всеки един друг мач, да се готвим като за всеки друг мач, но реално позицията на двата..
Словенският град Целе ще е домакин на финалната четворка от Адриатическата лига по баскетбол при жените. Мачовете са на 29 и 30 март . Освен домакините за финалния етап се класираха "Будучност" и българските "Монтана" и "Берое" /Стара Загора/. Бордът на Адриатическата лига констатира, че Целе единствен изпълнява всички условия за домакинство и..
"Монтана“ приема "Добруджа“ /Добрич/ в мач на върха на Втора лига. Срещата на стадион "Огоста" е утре, от 17.30 часа. Монтанци са лидер във временното класиране с 52 точки, Добруджа има 50. Дербито от 25-ия кръг е поверено на Владимир Вълков, Мирослав Иванов и Иво Колев. Георги Стоянов е четвърти арбитър, а оценка на съдиите ще дава Вихрен Манев...
Ботев (Враца) не успя да победи Крумовград у дома и намали шансовете си за спасение през този сезон. Врачани вкараха гол и получиха правото да бият дузпа, но и това се оказа недостатъчно да промени нулевото равенство в дербито на дъното от 24-ия кръг на Първа футболна лига. По-чистите положения бяха пред вратата на гостите. След като изминаха десет..
Волейболистите на Монтана взеха победа с 3:2 гейма при гостуването си на лидера в първенството на Супер Волей столичния Левски. Наставникът на Монтана Даниел Пеев продължава да има проблеми със състава. Заради заболяване Пеев пусна чак в края топ-реализаторът Василий Молотков. Левски повеждаше в резултата, а Монтана изравняваше, за да се стигне до..