Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

340 000 лева от забавени заплати дължат работодатели във Видинско

Снимка: Радио ВИДИН

Забавени възнаграждения за 340 000 лева на работници и служители в област Видин са установени след проверки на служители от Инспекцията по труда през първите шест месеца на годината. Общо 14 предприятия във Видинско са забавили заплатите на своите работници, като по-голяма част от сумата е за стари периоди.

За две от проверените предприятия са събрани доказателства, че имат забавени възнаграждения за повече от два месеца на поне 1/3 от работещите. Затова от Инспекцията ще подадат искова молба за откриване на производство по несъстоятелност на тези фирми. За едно от предприятията в Софийски градски съд вече е подадена искова молба за откриване на производство по несъстоятелност, а до няколко дни ще бъде подадена искова молба и за второто.

След извършения контрол от институцията са изплатени трудови възнаграждения в размер на 84 000 лева. През първите шест месеца на годината са съставени 100 акта за установени административни нарушения, като влезлите в сила наказателни постановления са 68 за сумата от 90 400 лева.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Белоградчик

Снимката на 12 август 2025 година

Белоградчик е изправен пред  водна криза . В момента един квартал е с режим на водата.  Цените на някои основни храни на едро са се повишили през последната седмица. Поскъпване има при свинското месо, киселото мляко, сиренето и олиото, при някои плодове, при доматите и краставиците. По тази причина потребителската кошница е поскъпнала с 1 лев -..

публикувано на 12.08.25 в 18:00

Конкурсът „Мис и Мистър Северозападна България“ ще се състои в Лом

Конкурсът "Мис и Мистър Северозападна България 2025" ще се проведе днес, 12 август. Събитието, на което ще бъдат излъчени най-красивите момичета и момчета от региона, ще се състои в Народно читалище "Постоянство 1856" в град Лом от 19:00 часа.  Входът за проявата, организирана от "X Model Group", е свободен.  Двадесетото издание на конкурса ще..

публикувано на 12.08.25 в 16:39

Видинският панаир събира над 60 изложители

Над 60 изложители от  България и Сърбия се очаква да се включат във Видинския панаир , който отваря врати от 22 до 30 август, съобщават от Общината. Участниците ще предложат разнообразие от: хранителни продукти, занаятчийски изделия, ювелирни украшения, питейни заведения, атракциони и забавления и играчки за най-малките. Концертната програма включва..

публикувано на 12.08.25 в 16:14

Мъж от Белоградчик отива на съд заради заплаха към родител

Районна прокуратура – Видин внесе в съда обвинителен акт срещу мъж на 35 години за закана с убийство към родител в условията на домашно насилие. Обвиняемият, който живеел с родителите си в Белоградчик, често злоупотребявал с алкохол и проявявал агресия, като системно отправял обиди и заплахи.  На 26 декември 2024 г. той счупил етажерка и заплашил..

публикувано на 12.08.25 в 16:06

Социалната служба в Кула организира среща заради случая на насилие над дете

В Дирекция „Социално подпомагане“ – Кула бе свикан Координационен механизъм след сигнал за видеоклип с насилие между две малолетни момичета. В рамките на 24 часа социален работник оцени случая и сигнализира полицията, като бе осигурена незабавна защита за 11-годишната пострадала. Разследват случай на насилие над дете в Кула Полицията..

публикувано на 12.08.25 в 15:58

Намален дебит заплашва водоснабдяването в Белоградчик

Белоградчик е изправен пред водна криза . В момента един квартал е с режим на водата. В ниската зона на града, в квартал "Карловица", водата се спира през нощта от 23:00 ч. до 06:00 ч. Причината е силно намалелият дебит на двете водохващания, които захранват Белоградчик. Въпреки предприетите мерки, свързани със спирането на водоподаване през цялата нощ..

публикувано на 12.08.25 в 15:15

Мездренски танцьори ще участват в международен фестивал

Фолклорен танцов ансамбъл “Мездра” и “Мездра - Джуниър” при Народно читалище ”Просвета 1925” в железничарския град, с художествен ръководител Мирослав Аспарухов, ще представят България на 17-ия Международен детски фолклорен фестивал „Лицидерско сърце“ - Ужице 2025.  Фестивалът ще се проведе от 15-и до 19 август в Ужице, Златибор и Вишеград,..

публикувано на 12.08.25 в 14:57