Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Девети септември ще отбележат в Брегово

2
Снимка: Радио ВИДИН

По традиция социалистите и симпатизантите на лявата идея от община Брегово на 9 септември,от 11,00 часа тържествено ще отбележат 74-та годишнина от 9 септември 1944 година,знаменателната дата от историята на България.

Пред паметника на Борис Попарданов ,в центъра на града, ще се съберат над 400 жители от населените места на общината.В честването ще вземат участие: д-р Цветан Топчиев и Филип Попов- Народени представители, Димитър Велков – председател на Областния съвет на БСП , представителна група на сръбската антифашистка организация СУБНОР от гр.Неготин и представителна група на пенсионерите от  с.Буковче, Република Сърбия.

Слово за празника ще поднесе Николина Ванчева – председател на Общинската организация на БСП.Със свои слова гостите ще поздравят всички участници в празника.Под звуците на Градския духов оркестър ще бъдат положени венци и цветя пред 4-те паметника в центъра на града.

От 12,00 часа в лятната  градина на ресторант ”Тимок” празника ще продължи с обща трапеза.

Така за пореден път в Брегово ще се чества историческата дата 9 септември 1944 година.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Разяснителна кампания за еврото започва в Монтанско

Националният осигурителен институт стартира разяснителна кампания сред възрастните хора от област Монтана за въвеждане на еврото от следваща година. Първата среща е днес. Екипи на Териториалното поделение на НОИ в Монтана започват информационна кампания в домовете и центровете за стари хора в региона. На срещите експертите ще запознаят хората от..

публикувано на 26.08.25 в 07:48

Снимката на 25 август 2025 година

Вероятната причина за пожара в село Дружба е небрежност при боравене с открит огън, съобщават от полицията във Видин. Седем селскостопански постройки, необитаема къща, гараж, домашно имущество и 20 пчелни кошера са унищожени при инцидента, възникнал вчера следобед. Девет сгради са спасени.  С новия Закон за ВиК, реформа в сектора не се..

публикувано на 25.08.25 в 18:00

Двама мъже са осъдени за грабеж в Монтана

Двама мъже получиха наказания за грабеж в Монтана , след като нанесли побой на жител на града и му отнели мобилен телефон. Престъплението е извършено през юни тази година.  Извършителите били установени и привлечени към наказателна отговорност. Те се признали за виновни и съдът наложил на единия наказание от една година и пет месеца лишаване от..

публикувано на 25.08.25 в 15:58

Фестивалът „Синия Дунав“ събира отново фолклорни състави във Видин

За шеста поредна година Видин ще посрещне самодейци от страната и чужбина за участие в Международния фолклорен фестивал „Синия Дунав “. Той ще се проведе на 5, 6 и 7 септември в Крайдунавския парк на града.  През годините събитието се превърна в една от традиционните и популярни културни прояви на страните по поречието на река Дунав.  През трите..

публикувано на 25.08.25 в 15:42
ОУ

Съветниците в Макреш ще обсъждат училището и детската градина в Раковица

Общинските съветници в Макреш се събират във вторник, 26 август, от 10:00 часа на заседание по 15 точки. Сред по-важните от тях са докладни записки, внесени от кмета Митко Антов относно предложение до Министерството на образованието и науката за включване на детската градина в Макреш с изнесена група в село Раковица в списъка на средищните детски..

публикувано на 25.08.25 в 14:00

14 училища във Врачанско са с нови директори

Общо 14 новоизбрани директори поемат ръководството на училища във Врачанска област след проведен конкурс в началото на август, съобщиха от Регионалното управление на образованието във Враца. В две училища не са избрани кандидати – Спортно училище „Св. Климент Охридски" във Враца, където остава досегашният директор Даниела Велкова, и ОУ „Отец Паисий" в..

публикувано на 25.08.25 в 12:00

„Ослен фест“ се завръща за четвърти път

„Ослен фест“ ще се проведе за четвърта поредна година в криводолското село Ослен, о т 5-и до 8 септември.   Програмата на фестивала включва музика, детски забавления, културни събития, работилници, изложение на местни продукти. П роявата ще предложи също срещи по актуални теми и лекции, доброволчески инициативи. Организаторите на фестивала..

публикувано на 25.08.25 в 11:58