Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отличиха голмайстор на "Пегас Спорт- Видин" на церемония в София

3
Снимка: sportal.bg

12-годишният нападател на видинския футболен клуб "Пегас Спорт" Роберто Росенов получи награда на церемония в София, организирана от Асоциацията на българските футболисти. Роберто е сред 16-те момичета и момчета от цялата страна, които са отличени от организаторите на националната програма "Децата и футболът". Признание имаше и за неговия треньор Александър Петров:

"Тази година за наше щастие е наградено наше момче. Това е изключително голям успех както за нашия клуб, така и за нашето дете. Турнирът "Децата и футболът" се провежда всяка година във всички области на страната. Спечелихме този турнир в област Видин. Роберто Росенов стана голмайстор на турнира и така се нареди сред 16-те най-добри футболисти в България в тази инициатива. Имайки предвид, че са участвали над 5000 деца, това е голям успех. Роберто е лидер, изключително борбен, упорит. Винаги се усъвършенства, постоянно остава след тренировка, постоянно се труди и е голов хищник. Тази награда е плод на труда на всички треньори в клуба и на всички деца в отбора, тъй като това е колективен спорт."

В официалната церемония в столицата се включиха националният селекционер Петър Хубчев, бившите му съотборници от националния отбор Бончо Генчев и Дончо Донев, както и футболистите от "Левски" Габриел Обертан и Жерсон Кабрал и на ЦСКА - София Божидар Чорбаджийски и Кирил Десподов. Роберто Росенов получи специална купа и спортна екипировка.

"Футболът ми харесва, защото е отборна игра. Тренирам от 6 години. Церемонията беше много хубава, най ми харесаха футболистите- Десподов, Обертан, Петър Хубчев, Чорбаджийски. Мечтата ми е да стана футболист, вкарал съм над 100 гола. Благодаря на треньорите Александър Петров, Йордан Йорданов, Светослав Петков и на съотборниците ми, защото ако ги нямаше тях, нямаше да получа тази награда", каза за Радио Видин Роберто Росенов.

Сред наградените малки футболисти от Северозападна България са още Роберта Тодорова от ДФК Видин с треньор Петър Митев, Ивелин Георгиев от Монтана с наставник Мартин Герговски и Митко Панов от Ботев /Вр/ с треньор Тодор Гарев.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Защитник напусна "Монтана"

Десният бек Борислав Вакадинов вече не е част от отбора на "Монтана". 26-годишният бранител се раздели по взаимно съгласие.  Вакадинов не бе в групата за домакинската среща снощи срещу "Локомотив" /Пловдив/, но бе титуляр при гостуването на "Левски", на старта на елита. Вакадинов е със съществен принос за завръщането на "Монтана" сред най-добрите..

публикувано на 29.07.25 в 16:34

"Монтана" изпусна "Локо" за 1:1

"Монтана" спечели първа точка след завръщането си в елита на българския футбол. На обновения стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков направиха 1:1 с пловдивския "Локомотив' в последна среща от 2-ия кръг на еfbet лига. Домакините първи вкараха гол. В 23-та минута Филип Ежике се справи със защитата на гостите и матира вратаря Боян..

публикувано на 29.07.25 в 10:47

Елитният футбол се завръща на стадион "Огоста", Монтана ще търси по-добро лице срещу "смърфовете"

Монтана ще изиграе тази вечер първия си мач пред собствена публика след завръщането си в еfbet лига. От 21.15 минута на стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков приемат Локомотив /Пловдив/. "Отборът не е в добро състояние. По най-бързия начин ще се опитаме да излезем от тази ситуация". Тежката загуба на старта на елита с 0:5, като..

публикувано на 28.07.25 в 15:58

Бойна галавечер организират във Видин

Бойна галавечер предстои във Видин. За първи път в града се организира състезание по смесени бойни изкуства. Инициатор на зрелището е новосформираната местна организация BFC . Тя е създадена, за да популяризира и продуцира този вид спорт на местно и национално ниво, с амбицията след време дори да прескочи държавните граници.  "На 22 юни..

публикувано на 27.07.25 в 16:52

Берковица - домакин на "Биатлон за всички"

На 26 юли Ски център Ком се изпълни с енергия, спортен дух и усмивки благодарение на демонстрационното събитие Biathlon 4 All (Биатлон за всички), посветено на популяризирането на биатлона в България. Инициативата е на световната федерация по биатлон с подкрепата на БФБ. В Берковица тя се осъществява от СКБ „Ком" с подкрепата на Община Берковица...

публикувано на 27.07.25 в 16:00

Мездренски атлет спечели сребро от Балканиадата

Възпитаникът на Йоло Николов в СК ”Атлет” Мездра Иво Балабанов с невероятно бягане донесе сребърен медал за България в дистанцията на 5000 м с 14:15.83 мин от Балканиадата по лека атлетика, която се провежда във Волос, Гърция. Пред българина завърши само представителят на Сърбия Елзан Бибич, който спечели титлата с 14:03.83 мин. Максим..

публикувано на 27.07.25 в 15:51

"Локо" Мездра би "Левски" U17 с 5:2

Локомотив (Мездра) изигра третата си контрола от лятната подготовка и победи у дома Левски U17 (София) с 5:2 в приятелска среща. Шампионите в своята Елитна група от Левски са водени от бившия централен защитник и капитан на Локо Стоян Димов. Младоците не можаха да устоят на опита на батковците, които ги надиграха безапелационно. Хеттрик за домакините..

публикувано на 27.07.25 в 15:46