С гол от дузпа лидерът Царско село спечели трите точки при гостуването на Кариана. Мачът от 14-ия кръг на Втора лига на стадиона в Ерден завърши 1:2. Гостите наложиха превес и създадоха две чисти положения.В 26-та минута от дупзапа Антонио Георгиев би в аут. В 32-та от 2-3 метра Божидар Кацаров излезе сам срещу Бояджиев, но ударът му мина до гредата. В ответната атака Ивелин Илиев – Шакири проби от дясно и по диагонала прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Андонов. Гостите стигнаха до равенство в 41-та минута с малко куриозен гол. С лек удар на Антонио Георгиев топката мина през доста играчи, за да се отзове в мрежата на Бояджиев за 1:1. След почивката Царско село имаше две положения и едното реализира. В 65-та минута Николай Дичев събори в наказателното поле Георги Минчев и гланният съдия Димитър Димитров за минг не се поколеба за отсъди дузпа. Потървпевшият сам изпълни 11-метровия наказателен удар за 1:2.
„Главняsт съдия ни нашари с картони. Дузпата е доста съмнителна. Момчетата плачат в съблекалнята и са крайно недоволни”, коментира наставникът на Кариана Веселин Великов.
Кариана: Бояджиев, Д.Иванов /62-Г.Илиев/, Дичев, Предев, Цолов, Николов, Мичев /к/ /65-Хр.Илиев/, Цв.Тодоров, Ив.Илиев, Бастунов /46-Кр.Димитров/, Ян.Иванов
Царско село: Андонов, Тенев, Прьлевич /46-Манев/, Марков, Хашев, Минев /к/, Георгиев, Даскалов /89-Дюлгеров/, Кацаров, Йорданов /88-Семерджиев/, Минчев29 сантиметра не достигнаха на скачачка от врачанския клуб "Ивайло Младенов", за да влезе във финала на европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 г. Шампионатът на стария континент се провежда във финландския град Тампере. Анжелина Петкова остана на 18-о място в крайното класиране на троен скок. Врачанката постигна резултат..
Монтана и Ботев /Враца/ се изправят един срещу друг в дербито на Северозапада в елитната ни група. Двата отбора се срещнаха по-рано по време на подготовката и новаците на треньора Танчо Калпаков взеха успех с 0:3, като гост. Сега мачът е на стадион „Огоста" от 21.15 минути тази вечер. Кметът на Монтана Златко Живков. "България има няколко дербита..
Огромен е интересът към дербито на Северозапада във Враца, похвалиха се от фенклуба „Ботев Враца завинаги". По неокончателни данни, два автобуса с фенове на врачани ще тръгнат в петък към Монтана за срещата от 4-ия кръг на Първа футболна лига.Транспортът е осигурен от ръководството на врачанския футболен клуб. Срещата е от 21,15 часа и ще бъде..
Тази година за пръв път Лом ще бъде домакин на кръг от Републиканското първенство «Джет Купа Лом» , което ще се проведе от 8-и до 10 август. Състезанието започва днес от 10:00 часа на плажната зона край река Дунав. Входът е свободен, съобщават организаторите, които гарантират незабравими преживявания. За всички приятели и любители на високите..
При равен резултат 1:1 приключи приятелската среща в Правец между "Локомотив" (Мездра) и "Апоел Раанана" U19 (Израел). Момчетата на Николай Нинов заслужаваха победата, но не успяха да вкарат поне още едно от създадените голови положения. "Железничарите" поведоха в 34-ата минута, когато Кристиян Грозданов подаде, Сергей Георгиев прескочи топката и..
Третодивизионният Ком /Берковица/ победи с 3:1 юноши до 18 години на Монтана в контролна среща. На стадион „Мрамор" 30 минути след началото на мача Пламен Ненов откри резултата, като довкара отбитата от вратаря топка. В 34-та минута с точен удар по диагонала Цветко Иванов увеличи преднината на берковчани. Класическа я направи Митко Панов в 70-та, след..
Европейският шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години стартира днес във финландския град Тампере. 16 български атлети ще се състезават за призови класирания. Двама от тях са от видинския клуб "Радуканови". Националният рекордьор Васил Антонов започва участието си в сериите на 400 метра от 11:14 часа, а балканския шампион Георги Петков..