Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Таланти от математическата гимназия във Видин с благотворителен концерт за Коледа

2
Снимка: Община Видин

Благотворителният концерт на Профилираната природоматематическа гимназия „Екзарх Антим I” събра младите таланти в зала Симфониета-Видин. В програмата бяха включени музикални изпълнения и театрални постановки, подготвени по повод традиционния Коледен концерт, който се организира всяка година, съобщиха от пресслужбата на общината във Видин.

Във фоайето на залата беше организиран базар с ръчно изработени предмети от ученици от гимназията. Събраните средства ще бъдат предадени на училищния съвет и ще се изразходват в полза на учениците.


В Коледната програма на община Видин вчера бяха също детският празник „Нощ в библиотеката“, както и изложбата на дървени авторски играчки на Иван Чалъков. Те бяха представени в Регионална библиотека „Михалаки Георгиев“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Откриват STEM център във Видинско училище

Тържествено ще бъде открит STEM център в Средно училище "Св.Св. Кирил и Методий". Събитието е част от програмата, посветена на 140 години от създаването на училището. Това е първият такъв кабинет за училището, обясни директорът Бисерка Каменова :  "Имаме коридор, кабинет и съответно хранилище. Оборудването и обзавеждането е ново. Учениците вече..

публикувано на 04.05.25 в 11:40

По-малко туристи в област Враца през февруари

По-малко туристи са посетили Враца и областта през февруари, показва анализ на Националния статистически институт. Цифрите се основават на броя заявени нощувки през втория месец на годината и от същия месец на предходната 2024 година. В хотелите и останалите места за нощуване са били регистрирани 6 888 нощувки, което е спад с 33%. Допълнителен нюанс е..

публикувано на 04.05.25 в 08:39

Облагородиха Ослен Криводол

Група доброволци още от ранни зори се отправи към двата входа/изхода на селото, за да с ъздаде красиво пространство, което да посреща и изпраща гостите на село Ослен Криводол във вчерашния ден. Бяха подновени покривчетата на дървените ръчно изработени табели с българския трикольор и поставени битумни керемиди.  Под плакатите с надпис "..

публикувано на 04.05.25 в 07:30

Температурите през май ще достигнат 33 градуса

Тази година през май се очаква средната месечна температура да бъде около нормата, която в по-голята част от региона ще е между 15 и 18 градуса, каза Леночка Ангелова , началник на ХМО Монтана . "Най-ниските температури ще са между 2 и 7 градуса. На отделни места са възможни слани. Най-високите температури през месеца ще са между 28 и 33 градуса...

публикувано на 03.05.25 в 17:52

Движението по път Видин – Монтана в района на Скомля се осъществява в една лента

Движението по път Видин – Монтана в района на Скомля /км 52/ се осъществява двупосочно в една лента поради ПТП. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.

публикувано на 03.05.25 в 17:30

10-о юбилейно издание на фестивала на Чипровския килим

За десети път в Чипровци провеждат фестивал на Чипровския килим . Традицията с тъкането на килими е с вековна история. Чипровският килим е обявен от ЮНЕСКО за  световно нематериално културно наследство. " Трябва да съхраним традицията на Чипровския килим", заяви министърът на туризма Мирослав Боршош. "За нас е много важно нематериалното..

публикувано на 03.05.25 в 16:35

Нападнаха лекар във Врачанската болница

Роднини на пациент нападнаха лекарка в Спешното отделение на болницата във Враца , съобщиха от пресцентъра на МВР. Снощи, около 22.30 часа на телефон 112 е бил получен сигнал от дежурна лекарка на Спешното отделение към МБАЛ "Христо Ботев" в града под Околчица, която е заявила, че е била нападната. На място пристигнал полицейски екип. Установено..

публикувано на 03.05.25 в 15:01