Бившият вратар на "Кариана" (Ерден) Стамен Бояджиев (на снимката- вдясно) подписа с "Локомотив" (Пловдив). Контрактът на 21-годишния страж е за срок от 3 години. Бояджиев изигра доста силни мачове през есента с екипа на ерданчани и това му донесе трансфер в елитен български клуб. Собственикът на "Кариана" Милан Йосифов бе коректен към Бояджиев и спази обещанието, че ако има оферта от отбор от Първа лига няма да го спира.
Стамен Бояджиев е роден на 25 юни 1997 година в Пловдив. Преминал е през юношеските формации на "Ботев" (Пловдив) и "Рома". В България е играл освен за "Кариана", за родния "Ботев", "Свиленград", "Несебър" и "Созопол".
Дъжд не уплаши участниците в 25-ото издание на "Гиби тур". Велосипедната обиколка на Петрохан се проведе в събота, а 185-километровото трасе не се оказа сериозно изпитание пред състезателите. Колоездачите бяха намокрени два пъти – веднъж на старопланинския проход и втори път на слизане през Искърското дефиле. В събота сутринта участниците тръгнаха..
Врачанският "Ботев" загуби 2 точки по нелеп начин и вместо с 3 пункта се върна от Варна само с една точка. Късно попадение, паднало дълбоко в добавеното време на Илкер Будинов фиксира равенството от 1:1 със "Спартак". Гостите обаче сами са си виновни за крайния резултат, след като изпуснаха куп положения пред вратата на „соколите" и трябваше да..
Състезателките на видинския клуб "Бдин 77" Елена Петкова и Лариса Найденова спечелиха бронзови медали от Световното първенство по кану-каяк за ветерани в Монтемор-о-Вельо, Португалия . Те завършиха на трето място в дисциплината двойка каяк 200 метра във възрастова група 50-54 години. Елена Петкова се нареди седма на едноместен каяк 200 и 500 метра...
Сериозно изпитание очаква любителите на велосипедния спорт в Северозападна България. В събота /2 август/ е поредното издание на обиколката през Петрохан. Организаторите от местния клуб „Враца Велообщество" напомнят, че участниците трябва да са само с шосейни колелета. Състезанието, добило известност като „Гиби тур" по прякора на един от най-известните..
В събота, 2 август, стартира четвъртото издание на турнира "Кариана Къп". Футболната надпревара се организира в памет на Милан Йосифов, основател на ФК "Кариана" Ерден и дългогодишен радетел за развитието на футбола в региона. Тази година участващите отбори отново са пет и ще играят всеки срещу всеки. Победител ще е отборът, заел първо място в..
Георги Кабаков ще ръководи гостуването на "Ботев" във Варна днес. На най-добрия български съдия ще помагат Мартин Маргаритов и Желязко Пилатов, а наряд за четвърти съдия получи Георги Стоянов. За спорните моменти и ВАР отговарят Владимир Вълков и Денислав Сталев, бившият международен рефер Камен Алексиев е съдийски наблюдател. Ботев гостува на..
В ход е продажбата на абонаментни карти за всички фенове на Ботев /Враца/, които искат да бъдат не просто публика, а част от отбора. Те са за сезон 2025/2026, който е 31-ият в клубната история , съобщиха от управата на елитния тим. Всеки желаещ може да ги намери в официалния магазин на клуба на стадион "Христо Ботев". Абонаментни карти (за мачове от..