Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Как да проверим къде да гласуваме

| обновено на 27.10.19 в 11:43
Снимка: архив

Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване" дава възможност на всеки избирател да провери къде може да упражни правото си на глас. Това е и най-лесният начин човек да разбере секцията си, каза председателят на общинската избирателна комисия във Враца Момчил Петров.
"Най лесно може да се направи на сайта на Гражданска администрация и административно обслужване (ГРАО) https://www.grao.bg/. Само срещу единен граждански номер (ЕГН) и трите имена може да се провери точно в коя секция може да гласува и какъв е точният адрес на секцията. Другият вариант са избирателните секции, които са обявени, и там може да се провери. В краен случай в отделите на общинска администрация, където е служба ГРАО, някой ако не се намира, не може да установи каква е причината да присъства или да не присъства, там могат да му обяснят защо и на какво основание е в този списък."
Справка може да се направи и по телефона с SMS на единен номер 18 429 и за трите мобилни оператора. Или на телефон 0800 14 726, който е безплатен за цялата страна.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 27 ноември 2025 година

В апартамент в блок в жилищен комплекс "Крум Бъчваров" във Видин беше монтирана първата  термопомпа  в домакинство в рамките на изпълнението на инициативата "За по-чист въздух в община Видин".  Кабинетът ще оттегли и преработи проектобюджета за 2026 година. Решението е на Съвета на коалицията по искане на председателя на партията..

публикувано на 27.11.25 в 18:00

Малки предприемачи в Зверино впечатлиха със собствени продукти

Ученици от 4. клас в училището в Зверино представиха свои кулинарни продукти в открит урок по предприемачество, част от Седмицата на предприемачеството. Идеите им бяха разработени след анкета за предпочитанията на съученици и учители. Екипите избраха име, създадоха дизайн и подготвиха кратки рекламни презентации. Жури от 11. клас оцени проектите..

публикувано на 27.11.25 в 16:46

Полицията отчита спад на престъпността в общините Козлодуй и Хайредин

Намаляват престъпленията в общините Козлодуй и Хайредин, това личи от анализа на районното управление в атомната столица, което се грижи за реда в двете общини. Резултатите от обобщената справка за 2024-а година бяха приети на последното редовно заседание на общинския съвет в Козлодуй. Данните бяха представени от главен инспектор Бранимир Благоев,..

публикувано на 27.11.25 в 15:50

STEM център откриха в Седмо училище в Монтана

Нов модерен STEM център откриха днес в VII Средно училище „Йордан Радичков" в Монтана. На третия етаж са ремонтирани и оборудвани три кабинета по „Информационни технологии", „Природни науки", „Математика, физика и химия", съобщи директорката Станка Костова. "STEM центърът предполага обучение с практика." В продължение на повече от две години..

публикувано на 27.11.25 в 15:33

Домове за възрастни хора отварят врати в Плешивец и Ракитница

В пет български общини, сред които Ружинци и Брегово, се разкриват нови Домове за възрастни хора . Общият капацитет е над 100 души. Социалният министър Борислав Гуцанов съобщи, че държавата е осигурила 260 хиляди лева за ремонтни дейности в сградите.  "Започнахме извеждането на хора от така наречените "Домове на ужасите". Отнехме 18 лиценза,..

публикувано на 27.11.25 в 15:13

Поставиха първата термопомпа по проект във Видин

В апартамент в блок в жилищен комплекс "Крум Бъчваров" във Видин беше монтирана първата термопомпа в домакинство, в рамките на изпълнението на инициативата "За по-чист въздух в община Видин". На място присъства и заместник-кметът Десислава Тодорова, която заяви: "Днес поставяме в настоящето домакинство една термопомпа и бих искала да използвам..

публикувано на 27.11.25 в 14:11

Училището в Кула получава допълнително финансиране за отопление

Общинските съветници в Кула единодушно одобриха предоставянето на 14 000 лева от резерва в местни дейности за дофинансиране на СУ „Васил Левски“ . Средствата са предназначени за закупуване на гориво за отопление за месец ноември. „Тези пари няма да ни свършат работа, но ще ни помогнат. Оказа се, че започнахме с отоплението по-рано, октомври..

публикувано на 27.11.25 в 13:00