"Исках да видя какво представлява зоната толкова години след трагедията и съответно да заснема как изглежда към момента. По време на аварията съм бил на около 7 години, помня доста от нещата. Впоследствие, най-вече последните 10-15 години се интересувах много от новата информация, която излезе - секретни документи и т.н., тъй като много от нещата през годините, особено на нас, българите, са ни били спестявани, дори и до момента все още не се знае пълната истина за самата авария..."
33 години след чернобилската авария, Милен Цветанов представя забранената зона в 33 фотоса. Изоставените детски градини и училища в Припят са сред местата, които докосват най-силно фотографа:
"Най-силно впечатление ми направи градът Припят, тъй като той е един призрачен град и към момента. Единствено туристите, които го посещават, вървят из него. Реално той е застинал така, като е бил преди 33 години. Разбира се, през годините е разграбен, но може да се видят много сцени, които наподобяват постапокалиптичен сценарий."
Изложбата "Чернобил: 33 години тишина" ще обиколи по-големите градове на България, авторът се надява да успее да я представи и във Видин. Фотографът планира да включи родния си град и в своя проект "Сутрешно с кафето", целта на който е да снима градовете преди изгрев слънце.
Чуйте повече в звуковия файл.
Чували ли сте за биполярното афективно разстройство? Правилно се досещате, че това е психично заболяване или по-точно разстройство на настроението. Вероятно познавате поне един човек със симптоми от този спектър – по-силно или по-слабо изразени. Вероятно вие понякога проявявате симптоми без да можете да си обясните какво се случва с вас и защо...
Коледа се е празнува в България от приемането на Християнството до 1944 година. Дори по време на османската власт българите са отбелязвали празника, макар и тайно- ходили са на църква и са подготвяли празнична трапеза. През 1878 за пръв път са били украсени и коледни елхи. Смята се, че тази традиция е донесена от руските войници, участвали в..
Млад мъж от Софрониево се нуждае от финансова помощ след трудов инцидент. Миглен е пострадал в склад за вторични суровини. След престой от няколко месеца в Пирогов е изписан и е на легло, като от кръста надолу не може да се движи. Грижи за него и за дъщеричката на Миглен, която е изоставена от майката след злополуката полагат родителите му, които са..
Конкурс за рисувана хартиена чинийка обяви Дирекцията на Природен парк "Врачански Балкан". Конкурсът е насочен към ученици от 5 до 7 клас и е във връзка с 35-ата годишнина на парка. "Призоваваме децата да развихрят своето въображение и да нарисуват, апликират, декорират своето любимо растение, животно или пък пейзаж от..
На втория ден от Коледа, 26 декември, в България се отбелязва Денят на Бащата. Това е празник, на който се чества бащинството и родителските грижи на мъжете, така както на Деня на майката се отбелязва майчинството. Обикновено на този ден се правят подаръци на бащите и семейството празнува заедно през деня. Празникът прославя бащите и бъдещите..
Един от най-светлите християнски празници всяка година е Рождество Христово. Не че е просто празник, но събитията, случили се преди повече от 2000 г., променили летоброенето на човешката история си заслужава да се споменават и до днес. Не бива да забравяме тяхната важност и факта, че те са общовалидни и в съвременността. От цял свят "ангелски"..
Коледа не е просто дата в календара, тя е чувство, от онези приятните, които носят уют и топлина в сърцето ни. Тя е празник на душата, която носи незабравими мигове и жестове към любимите ни хора. По Коледа винаги ставаме по-добри и освен към близките ни хора, проявяваме жестове на добрина и към околните. За това и днес, повлияни от коледния дух ще..