Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Цветелина Цветанова и Габриела Кирилова са спортист и треньор на годината във Видин (СНИМКИ)

37
Снимка: Радио ВИДИН

Състезателката на СК "Борба, самбо, джудо" със старши треньор Пламен Петров Цветелина Цветанова е спортист №1 на Видин за 2019 година. Цветелина печели престижното отличие за осми път в богата си кариера. През тази година тя е бронзова медалистка от Европейските олимпийски игри в Беларус и от Европейското първенство в Испания. Държавен шампион по джудо и по самбо в категория до 48 килограма при жените. Почетната тройка на най-добрите спортисти на Видин допълват Елина Георгиева от боксов клуб "Бдин" с треньор Кирил Бушев и Денис Лилков от СК "Борба, самбо, джудо".

В ТОП десетката са още Елеонора Станчева от СК по културизъм "Бъдин", Иван Иванов от СК "Бъдин" - ММА, Веселин Вълчов от СК по кану-каяк "Ванто", Момчил Янчев от СК "Бъдин"- ММА, Пламен Бориславов от СК "Борба, самбо, джудо", Елена Петкова от СК по кану-каяк "Ванто" и Димитър Славчев от СК по културизъм "Бъдин".

Наградата за треньор на годината във Видин получи Габриела Кирилова от СК "Бъдин" - самбо и джудо.

На тържествената церемония отново бе наградена и десетката на най-добрите видински спортисти във възрастова група юноши и девойки. Тук №1 е Ива Иванова от СК "Бъдин" - самбо и джудо- европейска вицешампионка по самбо, златна, сребърна и бронзова медалистка от държавните шампионати в категория до 52 килограма. На второ място се наредиха националните състезателки Мила Илиева и Мерелин Николова от Волейболен клуб "Бдин-Вида". Трети са Ванеса Димитрова и Йоана Георгиева от СК по кану каяк "Ванто".

В почетната десетка са още Кристофър Петков от СК "Борба, самбо, джудо", Николай Николов и Мартин Теодосиев от СК "Ванто", Ивайла Мишина от СК по лека атлетика "Радуканови", Ева Амико от СК "Борба, самбо, джудо", Инна Цветкова от Боксов клуб "Бдин", Захари Виденов, Михаил Виденов, Любен Виденов и Петър Иванов от СК по кану-каяк "Бдин 77", Преслав Николов от СК по тенис на маса "Бдинци 2000".

Организаторите връчиха и четири специални награди. Приз за изключителен принос в развитието на баскетбола получи старши треньорът на Баскетболен клуб "Видабаскет" Николай Колев. Световният шампион по канадска борба за хора с увреждания Павел Кръстев, националната състезателка по футбол Лора Венелинова и момичетата от волейболния отбор на ППМГ "Екзарх Антим I", класирали се на шесто място на Световните ученически игри, също получиха почетни плакети.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Детски футболен фестивал се проведе в Мездра

Футболен фестивал, популяризиращ здравословния начин на живот сред младежите, се проведе в Мездра, съобщиха от Общината. На участниците беше предоставена възможност да се включат в практическо обучение за прилагане на игровия подход при младите футболисти. Този подход в обучението по футбол предоставя възможности за надграждане на физическото развитие..

публикувано на 30.07.25 в 17:14

Защитник напусна "Монтана"

Десният бек Борислав Вакадинов вече не е част от отбора на "Монтана". 26-годишният бранител се раздели по взаимно съгласие.  Вакадинов не бе в групата за домакинската среща снощи срещу "Локомотив" /Пловдив/, но бе титуляр при гостуването на "Левски", на старта на елита. Вакадинов е със съществен принос за завръщането на "Монтана" сред най-добрите..

публикувано на 29.07.25 в 16:34

"Монтана" изпусна "Локо" за 1:1

"Монтана" спечели първа точка след завръщането си в елита на българския футбол. На обновения стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков направиха 1:1 с пловдивския "Локомотив' в последна среща от 2-ия кръг на еfbet лига. Домакините първи вкараха гол. В 23-та минута Филип Ежике се справи със защитата на гостите и матира вратаря Боян..

публикувано на 29.07.25 в 10:47

Елитният футбол се завръща на стадион "Огоста", Монтана ще търси по-добро лице срещу "смърфовете"

Монтана ще изиграе тази вечер първия си мач пред собствена публика след завръщането си в еfbet лига. От 21.15 минута на стадион „Огоста" момчетата на треньора Танчо Калпаков приемат Локомотив /Пловдив/. "Отборът не е в добро състояние. По най-бързия начин ще се опитаме да излезем от тази ситуация". Тежката загуба на старта на елита с 0:5, като..

публикувано на 28.07.25 в 15:58

Бойна галавечер организират във Видин

Бойна галавечер предстои във Видин. За първи път в града се организира състезание по смесени бойни изкуства. Инициатор на зрелището е новосформираната местна организация BFC . Тя е създадена, за да популяризира и продуцира този вид спорт на местно и национално ниво, с амбицията след време дори да прескочи държавните граници.  "На 22 юни..

публикувано на 27.07.25 в 16:52

Берковица - домакин на "Биатлон за всички"

На 26 юли Ски център Ком се изпълни с енергия, спортен дух и усмивки благодарение на демонстрационното събитие Biathlon 4 All (Биатлон за всички), посветено на популяризирането на биатлона в България. Инициативата е на световната федерация по биатлон с подкрепата на БФБ. В Берковица тя се осъществява от СКБ „Ком" с подкрепата на Община Берковица...

публикувано на 27.07.25 в 16:00

Мездренски атлет спечели сребро от Балканиадата

Възпитаникът на Йоло Николов в СК ”Атлет” Мездра Иво Балабанов с невероятно бягане донесе сребърен медал за България в дистанцията на 5000 м с 14:15.83 мин от Балканиадата по лека атлетика, която се провежда във Волос, Гърция. Пред българина завърши само представителят на Сърбия Елзан Бибич, който спечели титлата с 14:03.83 мин. Максим..

публикувано на 27.07.25 в 15:51