Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пиеса- концерт "Домът на Дядо Коледа" представиха ученици във Видин

3
Снимка: Красимир Каменов

Пиесата- концерт "Домът на Дядо Коледа" представиха в залата на Симфониета - Видин учениците от 1"А" клас/ЦареТворчетата/ от СУ"Цар Симеон Велики".

"Героите са 10 принцеси, които се представят със своите имена.Те получават писмо от Дядо Коледа, който ги кани и очаква в своя приказен дом. До там те пътуват със своята приказна каляска ,теглена от елена Рудолф. По това време Дядо Коледа организира своите джуджета Работливко, Лакомчо, Послушко, Закачливко, Дружелюбко, Сънливко, Пакостливко и Бъбривко да побързат около посрещането на принцесите. В диалога се преплитат весели и закачливи реплики между Дядо Коледа и малките му помощници. Между тях звучат песните "Принцеси","Дядо Коледа и джуджетата","Дядо Коледа" и други. В дома на Дядо Коледа изненадващо се появява Мадам Коледа, с която влизат в смешен ,но и остър спор. Тя представя  Ангелите на Доброто, Любовта, Честността, Приятелството и Надеждата."- разказа за пиесата класната им ръководителка Илияна Тодорова, която е и автор на сценария.

Самото представление мина с много настроение и децата се представиха отлично.

Репортаж от събитието можете да чуете в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Подменят уличното осветление в Лом

Монтирани са 2440 нови енергоспестяващи лампи в град Лом.   Всички осветители с натриеви лампи с високо налягане са подменени с нови осветители с по-ниски мощности, съобщават от местната общинска управа. Внедрена е и съвременна система за контрол, наблюдение и управление на уличното и парково осветление. Системата за автоматизация на уличното..

публикувано на 20.09.25 в 13:44

Северозападен ловен събор започва в Чупрене

Село Чупрене ще бъде домакин на осмият Северозападен ловен събор. Той е организиран е от местното Ловно-рибарско сдружение "Миджур" съвместно с Община Чупрене. Съборът ще бъде открит днес от 17:00 часа, информира Богомил Станков - председател на ловното сдружение: "Следобед започваме с тържествено откриване водосвет - освещаване на ловните..

публикувано на 20.09.25 в 09:00

Празник за деца ще се проведе във Враца

Машина за пяна, анимационни герои и много игри и изненади очакват най-малките жители на Враца на празника „Усмивка".  Детският празник включва – творчески работилници, ателиета за оцветяване, академиите по роботика (Galaxy Academy, Robokids и StemY Vratsa), рисунки на лице и прически и кътове за игри.  Противопожарният автомобил отново ще бъде част..

публикувано на 20.09.25 в 08:15

Инициативата „На Базар сме! В Белоградчик" отново гостува в града

Днес и утре платформата „Sтетика" отново гостува в град Белоградчик. На площад „Възраждане" могат да бъдат открити участници от цяла Северозападна България, които ще предоставят на града и неговите посетители още едно уникално преживяване за старта на V Балонена фиеста - Белоградчик. За първи път на базара ще бъдат представени текстил за дома,..

публикувано на 20.09.25 в 07:20

Снимката на 19 септември 2025 година

Кампания за събиране на текстилни отпадъци започна във Видин.  Инициативата е на общината и се провежда съвместно с габровска фирма за рециклиране на текстил.  Обществено обсъждане на концепция „Запазване и развитие на човешкия капитал в северозападния район чрез мерки за интегрирано териториално развитие на териториите на община Лом и община..

публикувано на 19.09.25 в 18:00

Улица „Мизия“ във Видин вече е с еднопосочно движение

Във връзка с въвеждането на новата организация на движение на територията на град Видин, приета с решение на Общинския съвет, от днес, 19 септември, ул. „Мизия“ , преминаваща през жилищен комплекс "Крум Бъчваров", ще промени характера си на движение на пътни превозни средства, съобщават от Общината.  То ще се осъществява еднопосочно в посока от ул...

публикувано на 19.09.25 в 17:03
Обредният дом в Монтана

Сватбените ритуали в Монтана се местят заради ремонт

Ритуалите за сватбите в Монтана се местят от Младежкия дом, заради мащабен ремонт. Тържествата за браковете вече ще се правят в сградата на новооткрития Младежки център. Все повече двойки сключват брак в делнични дни. Мащабен ремонт на Младежкия дом започва от 1 октомври. Заради реконструкцията радостните ритуали за сключване на брак ще се..

публикувано на 19.09.25 в 16:50