С постановление на Районната прокуратура във Видин за срок до 72 часа в следствения арест са задържани двама криминално проявени жители на областния град, обвиняеми по досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 354А от Наказателния кодекс.
На 28 декември, в хода на проведена операция срещу наркоразпространението в региона, по пътя Иново – Видин униформени са спрели за проверка лек автомобил шофиран от 23- годишен водач. В колата пътували още двама видинчани – на 27 и на 41 години. При извършеното претърсване, в жабката на колата, полицейските служители са открили найлонов плик с бели бучки и прах. Веществото е реагирало на амфетамин при полевия наркотест. Общото количество на иззетия наркотик възлиза на 700 грама. Първоначално тримата са задържани с полицейска мярка за срок до 24 часа. На 29 декември задържането на двама от тях е удължено с прокурорско постановление за срок до 72 часа. Работата на разследващите по образуваното в РУ Видин досъдебно производство продължава под ръководството на наблюдаващ прокурор.Общинската управа на Криводол се подготвя за провеждането на традиционните "Панаирни дни". От 31 юли до 3 август в града, край който тече река Ботуня, ще има емоции, концерти и време за срещи между приятели. Организаторите на панаирните дни – от местната управа и Народно читалище "Никола Й. Вапцаров 1924", канят не само на организираните концерти, но..
От 4 август се възстановява "синята зона“ в района на пазара във Видин, информираха от общинското предприятие "Зони за платено паркиране". Касае се за участъците от централната градска част, където "синята зона" временно беше преустановена поради извършване на строително-монтажни дейности по проекта за "Основна реконструкция на централна пешеходна..
Няма желаещи за директори на две училища в област Монтана. Процедурата е прекратена за Професионалната гимназия по лека промишленост в Монтана и основно училище "Кирил и Методий" в ломското село Замфир. 15 са кандидатите за директори на 8 училища в област Монтана. Няма недопуснати, уточняват от Регионалното управление на образованието в Монтана...
Центърът за обществена подкрепа в Мездра провежда летни занимания с децата. Днешният ден премина под знака на креативността и грижата за природата. Децата имаха възможност да се включат в разнообразни и забавни дейности, свързани с рециклиране и опазване на околната среда. Изработиха цветна табела от капачки. Направиха и “чичко Тревичко”,..
Осуетиха контрабанда на кокаин през Дунав мост 2, съобщават от прокуратурата. Случаят е от 23 август, когато в района на съоръжението на излизане от страната е спрян за проверка лек автомобил. След щателна проверка митническите служители открили пакет с пресовано бяло прахообразно вещество, увит в черен найлонов плик. При тестването на веществото то..
За тапа в района на Дунав мост 2 съобщиха шофьори, пътуващи за България. Малко преди съоръжението от румънска страна са закъсали два камиона, които пречат на движението. Около 13 часа опашката от автомобили беше 7-8 км, разказа видинчанинът Ивайло Николов. "В района на Дунав мост 2 има закъсали два камиона. Единият е угаснал, паднали са му..
Новият археологически сезон в антична Бонония ще бъде открит в началото на август. Разкопките са финансирани от държавния бюджет и община Видин, каза ръководителят на проучването доц. Здравко Димитров от Националния археологически институт. "Финансиране на Министерството на културата, проект, който беше спечелен още миналата година... Просто..