Кариана отстъпи с 0:3 при гостуването си на Локомотив /София/ в контролна среща. Преди нея тимът от квартал „Надежда” представи официално отбора за пролетния дял на първенството на Втора лига.
Наставникът на ерданчани Веселин Великов не успя да използва контузения вратар Павел Станев, Георги Илиев и Симеон Русев. Левият бек Мартин Николов и централният нападател Реджеб Халил цяла седмица били болни, но взеха участие в спаринга.
В 22-та минута Светослав Диков с глава откри за столичните „железничари”. След рикошен нелеп автогол си отбеляза Стоян Предев в 33-та минута. Денислав Стоянов оформи победата на Локомотив в 67-та минута. Въпреки кадровите проблеми карианци изпуснаха своите възможности. След пас на Евгени Игнатов – Бамзе от дузпата Георги Търтов не успя да стреля. Ударът на Влади Цеков – Каската мина до гредата, а далечен шут на Бастунов не намери мрежата на вратата на столичани. В петък Кариана ще изиграе последната си проверка. От 14 часа на стадиона в Ерден момчетата на Великов приемат Спортист /Своге/.
Кариана: Весков, Цолов, Предев, Дичев, Николов, Личев, Мичев, Търтов, Игнатов, Бастунов, Халил /Пиеров, Цеков, Ив.Илиев, Хр.Илиев, Д.Иванов/Волен Чинков получи наряд да ръководи първата среща от новата футболна кампания в елита на Ботев. В неделя врачани гостуват на Славия, а срещата е от 19 часа на стадион „Александър Шаламанов". На главния рефер Чинков от София ще помагат неговите съграждани Дениз Соколов и Георги Дойнов, а четвърти арбитър е Михаел Павлов от Велико Търново. За..
Следващата неделя, 20 юли, предстои първият мач на Ботев /Враца/ от новото първенство по футбол на България. В тази връзка кметът на града Калин Каменов призова футболните хора да подкрепят своите любимци. По думите на градоначалника „...през тази година Ботев /Враца/ ще бъде един от отборите с най-много българи в състава си. Дали ще е за добро, или..
Радослав Гидженов бе назначен за главен съдия на мача "Левски" – "Монтана" от първия кръг на елита. Двубоят на стадион „Георги Аспарухов" в столицата е в неделя от 21.15 минути. Помощници на Гидженов ще са Мирослав Иванов и Йордан Петров. Геро Писков е четвърти съдия. Работата на арбитрите ще оценява Станислав Тодоров.
След като години наред, с известни прекъсвания, той беше част от клуба, сърцатият халф Николай Ганчев се сбогува с "Локомотив" (Мездра). Днес той се раздели емоционално със своите съотборници и с треньорския щаб и пое към ново предизвикателство в живота. Николай Ганчев ще остане в историята на клуба с неговата интелигентна игра,..
"Ботев" /Враца/ привлече в редиците си 23-годишния атакуващ халф Хосе Гайегос. Той пристига от датския Сьондерийске. Полузащитникът ще подсили състава за сезон 2025/26, съобщиха от елитният футболен клуб и увериха, че ще го картотекират на време в БФС. Гайегос, който е роден в САЩ, но има мексикански корени, е изиграл 96 мача, в които е реализирал..
"Ботев" /Враца/ привлече качествен атакуващ футболист броени дни преди старта на новото първенство в Първа футболна лига. От елитния клуб съобщиха, че са подписали договор с Аймен Суда. Офанзивният полузащитник е роден във френския град Лион, но е с тунизийски корени. Има 5 сезона в България, от които 42 мача и 6 гола в елита, и още 46 срещи със..
Анжела Петкова от врачанския спортен клуб "Ивайло Младенов" спечели бронзов медал от Балканиадата в Крайова. Третата позиция в тройния скок с резултат от 12.92 метра е успех не само за атлетката, но и за нейния треньор Пламен Петков. В румънския град Крайова нашите млади атлети - мъже и жени до 20 г. завоюваха общо 7 златни, 4 сребърни и 5..