Пътуващо читалище "Бащино огнище" и концерт с патриотични песни, подарява община Бойчиновци на жителите си за Националния празник 3 март.
13-метровият автобус на пътуващото читалище ще отвори врати в 14 часа, на 2 март, в центъра на Бойчиновци. Целта на основателя на "Бащино огнище", участникът в известно реалити шоу Ивайло Шопски, е да популяризира българското, съобщи секретарят на читалище "Възраждане" Бойчиновци Валери Начев:
"Има експонати от освободителната война, има мултимедия. Предлагат се кратки беседи на групи. Събират се 15-20 човека, пред които се изнасят интересни факти. Могат да се чуят неща, които няма къде да бъдат прочетени".
В 18 часа започва концерт с патриотични песни. В него участие ще вземат местни самодейни групи и оркестър "Шевица", допълни Начев.
"Участват и самодейци от нашето читалище. Женският тригласен хор ще се представи със самостоятелна акапела. Милена Първанова е в програмата, тя е млада певица. Каним всички. Входът е свободен".
Окръжна прокуратура – Видин води разследване за длъжностно престъпление срещу заместник-кмета по строителството на Община Видин Найден Йонов , съобщиха от Апелативната прокуратура. Той е задържан на Летище София при пристигането си от държава извън Европейския съюз. Според обвинението той е нарушил служебните си задължения, за да осигури облага за..
Един от пострадалите в тежката катастрофа , станала вчера на главен път Е-79 край Видин, бе транспортиран с хеликоптер до София. Спешната помощ по въздуха не е осигурена вчера, защото е забранено да се лети по тъмно, информира директорът на Центъра за спешна медицинска помощ във Видин д-р Станислав Поломски : "Още снощи се създаде организация,..
Във Вършец е било най-студено тази нощ в област Монтана. Отчетени са минус 12.2 градуса . Най-ниската измерена температура в област Монтана тази сутрин е във Вършец. Термометрите са показали минуси 12.2 градуса, съобщиха от Хидро-метеорологичната обсерватория в Монтана. Следващото най-студено населено място в региона е село Долно Церовене, където..
Полицията задържа трима души за взломна кражба на пари от детска градина в Мизия . Престъплението е извършено на 18 февруари. Извършителите са проникнали с взлом в сграда на детска градина в града, откъдето са откраднали 500 лева. Задържаните за престъплението са от Мизия, съобщиха от полицията.
Всички пътища в община Белоградчик са проходими при зимни условия . Улиците в града са почистени от екипите, които работят денонощно. Снежната покривка на места достига около 10 см. Особено внимание е обърнато на заледените участъци, както и на всички наклони в града, които са осолени, за да се предотвратят инциденти, съобщават от общинската..
Трима жители на Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти. 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града. Това станало снощи към 20:20 часа на улица "Стефан Караджа" в района на пощата...
Община Враца е изпълнявала проекти за над 120 милиона лева през изминалата година. Т очната сума на усвоени национални или европейски средства, е в размер на 121 656 472 лева. Към настоящия момент в местната управа подготвят нови 13 проекти, чиято обща стойност надхвърля 60 милиона лева, а предстои и подписването на договор за още една разработка,..