"Не знам доколко е празник вече една такава годишнина. Но аз съм на мнение, че старостта не е за страхливците. А и от друга страна, аз не се смятам за стар. Защото едни последни изследвания чета, че младежката възраст е до 55 години, от 55 до 75 е зряла възраст, от 75 до 85 е късна зрялост и след 85 вече може да се говори за старост. Така че имаме основание и да празнуваме. Естествено, все още не е дошъл моментът да правя равносметка на това, което е минало през годините. Миля, че това е за всички колеги- актьори, все още не сме изиграли коронната си роля. Може би това е участието в последния спектакъл. Аз съм казвал винаги, че ние, актьорите оставяме частица от душите си във всеки спектакъл, в който играем, защото да излезеш от собственото си Аз и да влезеш в Аз-а на героя е много, много голямо усилие и на нас ни коства много. Но мисля, че празник има и за това, че вече толкова години моите приятели са около мен. Аз казвам приятели, не казвам колеги, защото това са хора, които безкрайно обичат театъра и работят няколко професии..."
Любомир Бояджиев постъпва в драматичния театър "Драгомир Асенов" през 1974 година като стажант-актьор. Тогава участва в спектакъла "Когато гръм удари" по П. К. Яворов под режисурата на Димитър Гочев. Оттогава е изиграл над 100 централни роли в театъра. Ето защо на 70-годишнината си казва, че не мечтае за нови роли, а голямата му мечта е сградата на драматичния театър в Монтана да се превърне в едно малко монтанско НДК:
"Най-голямата ми мечта е да се намерят средства, тъй като аз сам направил едно тотално обследване за енергийна ефективност, за ремонт на сградата и тотален ремонт на всички звена - озвучаване, осветление, сценична механизация. Надявах се да влезем в програмите "Региони в растеж", защото сградата не е реновирана от 1977 година. Та мечтата ми е това - да се намерят средства, да се направи от тази сграда едно малко монтанско НДК. Парите не са много, около 3,5 млн. лева са необходими."
На личния си празник Любомир Бояджиев ще посрещне колеги и приятели в театъра. В Международния ден на театъра - 27 март, ще празнува с публиката на Монтана, която ще може да го гледа в "Мистерията Дон Жуан".
"Неделник е тук. Какво ще научим в него: Писателят от Враца Теодор Петров ни връща в миналото за да ни представи своя първи роман „Комтитите“ за цар Самуил и неговото време. Ще празнуваме Трифон Зарезан в село Раковица в община Макреш. Празника не е отбелязван в селото от 2014 година. Сега с общи усилия на..
Неделята, в която се намираме днес е Седемнадесета след Неделя подир Въздвижение – на Блудния син. "След Неделята на митаря и фарисея, светата Църква ни въвежда в Неделята на блудния син. Състоянието, в което се намирал митарят, когато зовял към Бога за милост и не само не помислял за своите добродетели, но и не смеел да повдигне очи..
„Сгреших много, като купих тази тетрадка. Но сега е твърде късно за съжаление, щетите са нанесени.“ Това са първите думи, които Валерия Косати – една уморена италианска домакиня, съпруга и майка – записва в тетрадката, която купува в края на 1950 г. под напора на внезапен импулс. След тях животът ѝ вече никога няма да бъде същия...
В СУ "Христо Ботев" в Арчар организираха празничен урок на тема "Лозе, вино и веселие", посветен на празника на лозаря Свети Трифон Зарезан. В община Видин това е едно от училищата, в което има паралелка "Лозаровинарство". Взимайки доброто си настроение и готови да предизвикаме сетивата си с дегустация на вино, се отправяме към двора на..
С богата музикална и танцова програма в Ново село отбелязаха празника на лозаря и винаря Трифон Зарезан. Под звуците на духова музика жителите на видинското село се хванаха на хоро и се насочиха към лозовите масиви на местната изба. По повод празника в лозовите масиви отец Мариян отслужи водосвет за здраве и берекет, след което се състоя и..
Видинската поетеса Диана Сиракова се грижи за пет бездомни котки . Всеки ден те я посещават в галерията към Народно читалище "Цвят". Още една писана пък всяко лято идва да разгледа картините. У дома Диана Сиракова , която е голям любител на животните, се грижи за котарака Бари. Какво я кара да полага тази грижа и за любовта към животните на..
Програма "Силна" на Български фонд за жените (БФЖ) подкрепя организации, които работят на първа линия за противодействие на насилието. Няма статистика, която да сочи какъв е мащабът на проблема и за съжаление държавното финансиране не е достатъчно. Понякога напълно липсва, а са нужни навременни средства, казва Рая Раева, директор „Кампании..