Напредъка по проект "Модернизация на път I – 1 /E-79/ Видин – Ботевград" бе обсъден на работна среща по инициатива на областната администрация. В нея са участвали представители на общините Видин, Грамада, Димово, Макреш и Ружинци, на Служба по геодезия, картография и кадастър – Видин, директорите на Областно пътно управление-Видин и Областна дирекция "Земеделие" и представител на Гражданско обединение "Единни за промяна". Срещата бе затворена за журналисти. Според изпратеното след срещата прессъобщение тя е имала за цел да координира и да ускори дейностите на заинтересованите институции по отчуждителните процедури на обекта, тъй като част от общините срещат трудности при издаване на удостоверенията за наследници, поради промяна собствеността на засегнатите имоти.
Според областната администрация, общините Макреш и Ружинци са приключили с издаването на удостоверенията. В община Грамада е останало да бъде издадено само едно удостоверение, а община Димово е издала над 80% от тях. При част от имотите в община Видин има промяна на собствеността и се извършва прецизна проверка по установяване на собствениците.
Службата по геодезия, картография и кадастър – Видин, и Областна дирекция "Земеделие“ са поели ангажимент да съдействат при идентифициране на собствениците на поземлените имоти, подлежащи на отчуждаване. В процес на определяне от общините са и площадки за временно съхранение на строителни отпадъци по проекта, се уточнява в прессъобщението.
С богата и разнообразна програма във Вършец отбелязват Празника на курорта, минералната вода и Балкана. През юли и август жителите и гостите на града на здравето имат възможност да гледат концерти на извени наши и чужди музикални изпълнители. Провеждат се спортни състезания, игри и забавления за малки и големи. На сцената пред Народно читалище „Христо..
210 от безработните лица, регистрирани в Бюро по труда Видин са включени в обучения на синдикатите КНСБ, КТ "Подкрепа" и Българска търговско-промишлена плата към настоящия момент информира директорът на Агенцията Александра Рачева и допълни: "При КНСБ са включени 90 лица за обучение по следните професии: 30 лица са включени по обучение по..
Два битови инцидента с пострадали от хладно оръжие белязаха последния ден от работната седмица. По данни на ОД на МВР във Враца, за живота на потърпевшите няма опасност. В петък към 19,30 часа е бил получен сигнал за непълнолетно момче с порезни рани, нанесени от млад мъж. Инцидентът е станал след скандал между замесените лица в белослатинското село..
Празник на Балкана в село Говежда, община Георги Дамяново започва днес. Повече за програмата разказа кметът Младен Миронов: "Ще започнем с програма от самодейните колективи, която ще започне в 19:30 часа... От 21:00 часа ще има концерт на Ива и Велислава Костадинови, на Гуна Иванова внучките..." Очакванията са над 500 души да посетят..
Над 100 участници от България, Сърбия и Румъния се включиха в автомобилния ретро парад "Vintage Vehicles Vidin 2025" , който се състоя днес във Видин. При официалното откриване специални поздрави от името на Община Видин към организаторите, участниците и любителите на класически превозни средства отправи заместник-кметът Борислава Борисова :..
Започна десетото поред юбилейно издание на "Опера на върховете", както и първото издание на фестивала "Сцена на върховете" вчера в Белоградчик. Старт даде мюзикълът "Зоро" с участието на Владимир Зомбори. Приветствие към присъстващите отправи заместник-министърът на туризма Милена Георгиева : "Скъпи организатори, жители и гости на прекрасния..
От днес започват панаирните дни в град Мизия. Вечер на талантите, концерти със звездни изпълнители, автокино, изложби и развлечения за деца ще радват жители и гости на града в рамките на седем дни. Програмата е богата и разнообразна и включва забавления и развлечения за всички възрастови групи, обясни за Радио ВИДИН Кристина Декова, която е главен..