Патриотичната инициатива се провежда за пета поредна година и се организира от Община Враца. Над 1 500 знамена бяха раздадени на възпитаниците от учебните заведения в Община Враца. Кметът Калин Каменов призова заедно да се празнува Националният празник 3 март и всеки да се включи в честването му на площад "Христо Ботев". Училището, в което беше дадено началото на проявата бе в СУ "Васил Левски", където най- малките възпитаници получиха трибагреника.
"Бъдете борбени, активни и целеустремени. Където и да учите, не забравяйте че сте българи и направете така, че да се гордеем с вас", каза кметът на дванадесетокласниците от СУ "Козма Тричков".
Градоначалникът раздаде българското знаме и на учениците от "Отец Паисий", "Св. св. Кирил и Методий" и Професионална гимназия "Димитраки Хаджитошин". Кметът подари знамена и на възпитаниците на детска градина "Европейчета", които взеха участие в урок по родолюбие, представящ паметни дати и моменти от Освобождението.
Стотици български трикольори бяха раздадени и от заместник-кметовете Мария Попова и Петя Долапчиева в СУ "Никола Войводов", СУ "Васил Кънчов", в началните училища "Св. Софроний Врачански" и "Иванчо Младенов", както и в професионалните гимназии "Н. Й. Вапцаров" и по търговия и ресторантьорство.
В родолюбивата инициатива се включиха и председателят на Общински съвет във Враца Нели Стоянова и заместник-председателят Владимир Христов, които раздадоха трибагреници в НУ "Иван Вазов", СУ "Христо Ботев", ППМГ "Акад. Иван Ценов" и ПЕГ "Йоан Екзарх".
Община Враца обяви началото на мащабен проект за изграждане на многофункционална спортна зала "Арена-Враца" с разгъната застроена площ от 4 800 кв.м . Пет етажното здание ще се намира в района на спортен комплекс "Христо Ботев". Проектът е част от инициативата за интегрирани териториални инвестиции (ИТИ) "Обновяване и модернизиране на централна..
Родилно отделение на Многопрофилната болницата за активно лечение "Д-р Стамен Илиев" в Монтана получи дарение от инициативата "Капачки за бъдеще" . В областната болница в Монтана раждат жени не само от региона, но и от врачанско и видинско. "Полученото дарение ще ни бъде изключително от полза", каза началникът на родилно отделение на монтанската..
Днес е Месопустна Задушница. Това е един от трите съботни дни в православния календар, отредени за всеобщ помен на починалите. Нарича се така, защото е преди Неделя Месопопустна, с която християните се подготвят за предстоящия след седмица Велик пост. В храмовете на Задушница се отслужва заупокойна литургия и обща панихида. "Църквата се моли..
Община Белоградчик участва в туристическото изложение в Будапеща, Унгария. Друг екип от администрацията представя общината на изложение в Букурещ, Румъния. За първи път през тази година разходите за пенсии се очаква да надхвърлят 11 процента от прогнозния брутен вътрешен продукт. Това става ясно от проектобюджета на Държавното обществено..
Окръжен съд - Видин, с определение от днес, взе мярка за неотклонение „задържане под стража“ по отношение на Найден Йонов . Той е обвинен в извършване на длъжностно престъпление при изпълнение на служебни задължения като заместник-кмет в Община Видин, с цел да набави облага за търговско дружество. Според Наказателния кодекс, престъплението, в..
Община Белоградчик участва в туристическото изложение в Будапеща , Унгария. Друг екип от администрацията представя общината на изложение в Букурещ , Румъния. Това съобщи кметът на Белоградчик Боян Минков . "В момента се намираме в Унгария, в Будапеща, където се провежда едно от най-големите европейски туристически изложения. Община Белоградчик..
В СУ "Св. Климент Охридски" в с. Зверино се проведе езиковото състезание „1,2,3...12“, насочено към подготовката на учениците за предстоящата матура по български език и литература. Два отбора – „Словотворците“ и „Словестниците“ – се състезаваха в 12 тура. Победители станаха „Словотворците“ с капитан Александър Тодоров, а „Словестниците“ с капитан..