Млади хора отвориха работа на полицията във врачанско през последното денонощие, съобщават от ОД на МВР.
Трима непълнолетни от село Три кладенци откраднаха автомобил и го изоставиха в борова гора. Сигнал за противозаконното отнемане на кола бил подаден от жител на селото на 5 март. Той се оплакал, че возилото, което е собственост на дъщеря му, е изчезнало.
Полицията бързо открила возилото и го върнала на собственика. Установено е, че съпричастни към кражбата са три непълнолетни деца от Три кладенци.
По случая е образувано досъдебно производство, допълват от полицията.
Тийнейджър от Козлодуй пък си устрои гонка по улиците на града с полицейски патрул, след като отказал да спре на подадения му сигнал. Екшънът се разиграл в петък към 17 часа в атомната ни столица. Полицаите подали сигнал на автомобил, но водачът му отказал да се подчини и дал газ, за да се скрие от проверяващите.
След кратка гонка 19-годишният Т.И.А. от Козлодуй все пак бил спрян, а проверката на властите установила, че той няма свидетелство за управление на МПС.
На нарушителя са издадени два акта, а номерата на колата били свалени. По случая е образувана преписка, допълват от полицията.
Църквата "Свети апостол и евангелист Лука" в село Бокиловци е построена през 1879 година. Преди две години, по инициатива на Михаил Захариев , бяха събрани средства. Благодарение финансовата помощ на Видинската митрополия, община Берковица и дарители от селото и страната църквата бе спасена от разруха. Това лято бе завършена оградата на..
Православната църква чества паметта на свети Йоан Рилски чудотворец . Това е най-прославения български светец и закрилник на българския народ, обясни отец Илия Симеонов от Видинска епархия. "Родил се около 876-тата година в с. Скрино, разположено в гънките на Осоговската планина, край река Струма. Душата му желаела уединение и искал да живее в..
Във Враца стартира Националното състезание по туристическо ориентиране , организирано от Асоциацията на професионалните географи и регионалисти. Домакин на проявата е Средно училище "Христо Ботев" – Враца, а партньори в организацията са Община Враца, Природен парк "Врачански Балкан" и Регионалното управление на образованието – Враца. В..
Патрулен автомобил на Районно управление Монтана и лека кола се удариха на кръстовище в центъра на града. Служебната кола е била с включени специални светлини и звук. Няма пострадали хора. Пътно-транспортното произшествие е станало малко след 19 часа снощи на регулирано кръстовище на булевардите „Александър Стамболийски" и „Трети март". Служебен..
Над 450 ученици се включиха в двадесет и първото издание на Димитровденското математическо състезание, което се проведе днес във Видин. Инициативата е посветена на духовния празник на града - Димитровден, който се отбелязва на 26 октомври. В надпреварата участваха ученици от 3. до 12. клас, съобщи за Радио Видин Камелия Иванова, председател на..
Общинското предприятие "Чистота - Лом" стартира инициатива за по-чиста околна среда . Дружеството умолява гражданите да изхвърлят едрогабаритни отпадъци - стари мебели, матраци, дюшеци, текстилни отпадъци и вехтории около контейнерите за битови отпадъци един път месечно – в последната събота и неделя на месеца. В съобщението се посочва,..
Близо 600 ваучера за професионална квалификация на хора, които са наети на работа или самоосигуряващи се , са издадени от Бюро по труда - Видин от началото на годината до края на месец септември. Директорът на дирекцията Александра Рачева обобщи: "За професионална квалификация по автотранспортна техника са издадени 401 ваучера, за..