Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Има автобусна линия между Димово и Видин

Броят на пътуващите с междуградските автобуси намалява, а причината е разпространението на коронавируса. Прекратена е само една от трите линии за Димово. Това каза за Радио ВИДИН  Красимира Иванова, главен счетоводител на Община Димово, която всеки ден пътува от Видин до местоработата си с автобус.


"Автобусът прекрати само една от линиите. Сутрин вече пътува нормално, редовна линия има в 7 часа и в 17 часа за връщане, осигурен е превоз за пътуващите."


Преди наложеното извънредно положение заради заразата с COVID-19 от Видин до общинския център са пътували между 25 и 30 души. 


"В момента не пътуват учители, детски градини, пътуват само няколко служители и евентуално хора, на които им се налага, пътниците са ограничени."


Спряна за момента е обедната линия на автобуса в 12 часа, допълни Иванова. Това ще продължи до вдигането на карантината. Автобусите се подлагат и на редовна дезинфекция.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Мобилни екипи за еЗдраве започват нова кампания

От понеделник до 24 август, мобилни екипи ще бъдат разположени на общо 42 локации в страната, за да окажат съдействие при активиране на приложението "еЗдраве", което осигурява достъп до личното електронно здравно досие. Това съобщиха на сайта си от Министерството на здравеопазването.  На 19 август мобилният екип ще е във Видин пред сградата на..

публикувано на 16.08.25 в 15:38

Социално предприятие заработи в община Ружинци

Със заповед на Министерството на труда и социалната политика общинска фирма "Р-Ружа" в Ружинци е вписана в Регистъра на социалните предприятия. Фирмата е регистрирана през 2019 година, но поради липса на собствен капитал досега не е извършвала дейност, съобщиха от Общината. "Стартирането и става възможно след среща с представители на Регионалния..

публикувано на 16.08.25 в 08:54

"5 минути здраве" във Враца

Във Враца се проведе първото събитие от националната кампания за превенция на рака на белия дроб „5 минути за здраве" . По време на инициативата 110 жители и гости на града се включиха активно в проявите. 70 души направиха бързо, безплатно и безболезнено изследване с дигиталната здравна станция на Hubis. А 40 мъже и жени се регистрираха в националната..

публикувано на 16.08.25 в 08:15

Снимката на 15 август 2025 година

Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия -  Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра.  Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..

публикувано на 15.08.25 в 18:00

Стотици миряни уважиха храмовия празник на Черепишкия манастир „Успение Богородично“

Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра. Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..

публикувано на 15.08.25 в 16:30
чешма

Въвежда се нов режим на водоснабдяване в Белоградчик

Нов режим на водоснабдяването се въвежда от днес в Белоградчик . Спиране на водата ще е по график: в часовете от 13:00 часа до 17:00 часа всеки ден и от 22:00 ч. до 06:00 ч. на следващия ден. Новите ограничения се въвеждат само ден след като бе обявен нощен режим на водата. Белоградчик преминава на воден режим Със заповед на кмета се..

публикувано на 15.08.25 в 16:22

Общината купи обратно бившата болница в Оряхово

Общината в Оряхово си върна болницата след чакане, продължило 14 години. Добрата новина съобщи с пост в социалните мрежи кметът Росен Добрев. Преди обяд днес е бил проведен търг при синдика Красимир Иванов, на който местната власт е успяла да купи обратно бившата болница в крайдунавския град. Това стана възможно след отпуснатите от Съвета на..

публикувано на 15.08.25 в 14:12