Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Писателката Мария Донева гостува виртуално на библиотеката във Враца

Снимка: Регионална библиотека "Христо Ботев" – Враца

Писателката Мария Донева гостува виртуално на Регионална библиотека "Христо Ботев" Враца в Маратон на четенето 2020. Тя ще бъде специален гост на четвъртото представяне на автор в инициативата #ВкъщиСъмИЧета, организирана от екипа на Аз чета - AzCheta.com. Кампанията цели да направи стоенето вкъщи много по-леко и приятно, като осигури платформа за авторите, които искат да представят своите книги в онлайн разговор. Срещата започва на 16 април, четвъртък, от 15:00 часа, а единственото, което трябва да направят потребителите, е да са онлайн. Предаването на живо ще се осъществи през фейсбук страницата на библиотеката – fb.com/libvratsa.

"Не съм подготвила конкретни стихотворения, а ще реагирам по време на видеовръзката", коментира за Радио ВИДИН поетесата и добави:

"Никога не правя сценарии по време на срещи с читатели... Реагирам според публиката... В тези дни писането и четенето ни помага. Аз сама съм си организирала Маратон на четенето и в блога си всеки ден качвам видеа..."

Тя е авторка на над 10 книги с разкази и стихотворения и преводачка на други четири. Стихосбирките й печелят куп награди и верни читатели. Драматург е на Драматичен театър "Гео Милев" в Стара Загора. Пише текстове за песни– в тази област най-успешният й проект е "Джазът пее на български". От години се занимава с арт-терапия.

Всеки може да се включи с въпроси към Мария Донева като ги напише в коментар под живото излъчване или да ги изпрати предварително до библиотеката като съобщение във фейсбук страницата fb.com/libvratsa или на имейл: libvratsa@libvratsa.org.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Обявиха носителите на званието "Почетен гражданин на Видин"

На тържествена сесия на Общинския съвет във Видин, по повод Димитровден, бе връчено званието "почетен гражданин" на миналогодишните удостоени. През 2024 година, 26 октомври бе изборен ден и затова днес двамата носители на званието "почетен гражданин на Видин" бяха обявени от председателя на Общинския съвет Светослав Славчев: "С решение №203 от 25..

публикувано на 26.10.25 в 14:45
Снимката е илюстративна

Задържаха наркопласьор от Лом

46-годишен наркопласьор от Лом задържаха служители на полицията. Той е арестуван в районна на ЖП гарата.  След получен сигнал за лице, което държи наркотици с цел разпространение в Районно управление Лом е сформирана оперативна група. Вчера около 16.00 часа в районна на ЖП гарата в Лом е установен и задържан 46-годишен жител от града, съобщават от..

публикувано на 26.10.25 в 14:35

С празнично шествие продължиха проявите за Димитровден във Видин

С тържествена церемония на централния площад "Бдинци" във Видин бе посрещнато празничното шествие по повод Димитровден - духовен празник на града.  Бяха издигнати знамената на Община Видин и Република България, а тържествено слово произнесе кметът на Община Видин Цветан Ценков. "Видин е древен и вечен. Той идва от хилядолетията, живее в..

публикувано на 26.10.25 в 13:43

Катастрофа ограничи движението между Враца и Ботевград

Временно се ограничава движението по път I-1 Враца -  Ботевград при разклона за Скравена при км 192 поради ПТП. Пътуващите от Враца посока София изчакват на място. Пътуващите от София за Враца ползват маршрут: Скравена - Новачене - Враца, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура".

публикувано на 26.10.25 в 13:26

В Мездра организират викторина в помощ на Центъра за обществена подкрепа

В навечерието на Деня на народните будители - 1 ноември, Неправителствената организация БУМ /Будни, Устремени Мездренчани/ оганизира за малки и големи  припомняне на  важни моменти от нашата история със забавна викторина. Тази година #БуденКуиз на БУМ е с кауза и ще има символична сума за участие.  Събраните средства ще бъдат дарени на..

публикувано на 26.10.25 в 10:17

Челопек е домакин на фестивал на книгата, добрините и традициите

Ученици от Враца и градове в страната, преподаватели, общественици и приятели на книгата се включиха във второто издание на Фестивала на книгата, добрините и традициите в село Челопек, който обединява любовта към знанието, българските традиции и човешката доброта. Събитието откри кметът Калин Каменов, който приветства участниците и гостите с думите:..

публикувано на 26.10.25 в 10:11

На Димитровден видинчани се помолиха за здраве и благоденствие

С тържествена Света литургия, отслужена от Негово Високопреосвещенство видински митрополит Пахомий, в катедралния храм "Свети Димитър Солунски" във Видин започнаха празничните прояви по случай Димитровден, духовен празник на града празник.  Видинчани се помолиха за здраве, мир и благоденствие: "Помолих се за здраве и по-хубави времена. Да има..

публикувано на 26.10.25 в 09:52