Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Професор Йонко Мермерски от Вашигтон: Българите са благословени с едни от най-мощните природни средства срещу заразата (ВИДЕО)

Снимка: Проф.Йонко Мермерски - личен архив

В "Другата истина" ви срещаме с проф. Йонко Мермерски, който от 30 години живее в САЩ.  Освен автор на повече от 30 книги в областта на химията и природната медицина, публикувани на 10 езика, проф. Йонко Мермерски има патент и за множество изобретения. Зад океана той е професор по химия, авторитетен учен и преподавател, чиято страст е и опазването на околната среда. Интересен факт е, че години наред подготвя стандартните изпити по химия за постъпване в медицинските академии в САЩ. В момента се занимава със собствен бизнес и инвестира на фондовата борса. Наскоро привлече и общественото внимание по време на срещата в Белия дом на премиера Бойко Борисов с американския президент Доналд Тръмп. Той бе официалният преводач в тези разговори. С него разговаряме за пътя на успеха в Щатите, за българската общност във Вашингтон и за ежегодните срещи във врачанското село Ботево - родното място на баща му, проф. д-р Христо Мермерски.

Има няколко елементарни неща, които биха помогнали много при тази пандемия, каза проф. Мермерски:

"Едното е подсилен и в оптимална кондиция имунитет. За щастие на нас, българите, натурално в храненето ни влизат киселото мляко, което е най-пробиотичната храна, чесънът и прополисът. Дори на обикновен тампон в носа или впръскан в гърлото, прополисът е идеално средство за предпазване от вируси и дезинфекция. Има една много ефективна рецепта, за която през годините на мен и на баща ми са се обаждали хиляди хора да ни благодарят. Тя е не само за предпазване от този коронавирус и от патогени, но е и за цялостно пречистване на организма. За целта се взимат 4-5 скилидки чесън, по една супена лъжица червено вино, бял оцет и зехтин, и се смесват. Скилидките чесън предварително се пасират на каша. От еликсира се взима по една лъжица сутрин и по една вечер. Тази смес стига за два дни, но може да се взима редовно. Не се притеснявайте, миризмата на чесън няма да е силна в тази комбинация, а ползите за пречистването на цялата храносмилателна система от патогени е огромна. Прочиства се също устната кухина и черния дроб. Тази рецепта е както за превенция от коронавируса, така и при заразяване с него. Всички знаят, че за вируса няма антибиотици, които да помогнат, а организмът трябва сам да се справи с него. И още нещо важно. Ако се случи да се разболеете, от изключително значение е хидратирането на организма. Трябва да се пият огромни количества минерална вода, може също и чай, но не кафе или алкохол. Ако вече сме заразени, всеки лекар ще ви каже - покой, хидратиране и различни видове 
медикаменти, които да помогнат да се съкрати времето на боледуването. Този хидроксихлорофин - антималарийното лекарство, познато още от 60-те и 70-те години на миналия век, на този етап изглежда най- ефективният досега проявил се медикамент. Той съкращава боледуването специално от COVID-19 от около 20 дни на 5-6 дни... Също така в контекста на тази пандемия- няколко капки прополис всеки ден също вършат чудесна работа за избягване не само на коронавируса, но и на всякакви други микроскопични патогени, които ежедневно попадат в устната ни кухина." 
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.





БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Склонни ли сме да проявяваме щедрост

Има дни в годината, в които си разменяме подаръци. Има дни в годината, в които си даваме взаимно прошка. Има и ден, в който даряваме.   И това е Щедрият вторник , който отбелязваме днес, на 3 декември. Това е денят, в който даряваме и празнуваме щедростта. Щедрият вторник е глобална инициатива, посветена на дарителството . Това е ден, в който..

публикувано на 03.12.24 в 15:50

Проф: Вили Харизанова: Пестицидите ще ги има, но трябва по-умно да ги прилагаме

Пестицидите-  какво знаем и какво не знаем за тях е основната тема в   " Земята, която ни храни ". Поводът- 3 декември е  обявен за Световен ден за борба с пестицидите. Отбелязва се от 1998 г. по инициатива на международната организация "Мрежа за действия срещу пестицидите", след авария през /1984/ в завод за пестициди в Индия, при която в..

публикувано на 03.12.24 в 15:25

Дядо Коледа поздрави ученици от СУ "Иван Вазов" в Мездра

Ученици от СУ "Иван Вазов" в Мездра се завърнаха от  Финландия . Пътуването им се осъществи по програма "Еразъм +". Седемдневното посещение започва от Хелзинки, продължава в град Кеми и завършва в селцето на Дядо Коледа - Рованиеми. Домакините ги посрещат изключително гостоприемно и топло, а часовете, в които се включват българските..

публикувано на 03.12.24 в 15:00

Танцовият състав към читалището в Ново село има нови носии

Танцов състав "Гъмза" при читалище "Земеделец 1874" във видинското село Ново село се сдоби с нови носии . Десет женски и три мъжки ризи са ушити към момента. Автентичните шевици са заимствани от 100-годишни новоселски традиционни дрехи. Предстои носията на танцьорите  да бъде допълнена  с предна и задна престилка, казва секретарят на..

публикувано на 03.12.24 в 14:00

Ученици от Враца се включиха в биомедицински конгрес

Осем ученици от врачанската Природо-математическа гимназия участваха в международен биомедицински конгрес в София. Форумът се провежда от 2016 година, като е имало прекъсване само около COVID-пандемията. Още от създаването му наши ученици се включват в него, каза старши учителят по биология и здравно образование Величка Младенова : "Право..

публикувано на 03.12.24 в 13:30

Читалището в Бойчиновци изгражда звукозаписно студио

Народно читалище "Възраждане- 1932" в Бойчиновци прави звукозаписно студио . Изграждането му започва с дарение, което културното средище получава от Българското национално радио (БНР). Новата придобивка става възможна благодарение на съдействието на д ългогодишния тонрежисьор в БНР, който сега е част от екипа на читалището, Филип Наков, разказа..

публикувано на 03.12.24 в 13:00
Д-р Вилхелм Елисеев

Д-р Вилхелм Елисеев: В реанимацията лекарят винаги е поставен в екстремна ситуация

Търпение, постоянство и упоритост са необходими, за да може човек да стане лекар, смята началникът на Отделението по анестезиология и интензивно лечение на видинската болница "Св. Петка" д-р Вилхелм Елисеев . Неговият професионален път започва през 1984 година, след като година по-рано завършва медицина. Придобива специалност "Анестезиология и..

публикувано на 03.12.24 в 10:10