След скандал в село Крива Бара, прераснал в побой, мъж е наръган с вила, съобщават от Областната дирекция на МВР-Враца. Сигналът за побоя е получен малко преди 22 часа в Районно управление Козлодуй от жител на селото. Пострадалото лице, на 51 години, е транспортирано във Филиала за спешна медицинска помощ в Козлодуй. При прегледа е установено, че има счупване на малък пищял на левия крак. Лицето е без опасност за живота.
Другите двама участници в инцидента- на 19 и 34 години, са задържани в Районното управление Козлодуй за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.
1481 ученици ще прекрачат училищния праг в понеделник за началото на новата учебна година в община Мездра – с 22 повече от миналата година. В най-старото ОУ „Христо Ботев” те ще са 322, а от тях 61 ще бъдат първокласници. В ОУ”Св.Св.Кирил и Методий” те ще са 224, от които 18 ще са в първи клас. Най-много ученици ще се учат в СУ”Иван..
Девойка със скромен стаж зад волана предизвика катастрофа във Врачанско, а след инцидента от МВР установили, че тя е седнала зад волана след почерпка. Според информация от ОД на МВР инцидентът е станал към 1.20 часа тази нощ, на пътя между врачанските села Сираково и Добролево. 18-годишно момиче от София, със стаж 2 месеца, управлявало лек автомобил"...
Седем пъти повече горски пожари е имало в област Враца през това лято спрямо миналата година, отчетоха от Регионалната противопожарна дирекция. Значителен ръст има и на щетите, нанесени от огъня в горски територии и в земеделски земи с реколта. Увеличили са се и лъжливите повиквания на пожарникари. 20 пожара в гори в област Враца е имало..
В края на месеца Враца ще е домакин на четвъртото издание на Академия по предприемачество в земеделието. Инициативата е на Центъра за насърчаване на сътрудничеството в областта на селското стопанство между Китай и страните от Централна и Източна Европа , и е продължение на приключилата вече Акселераторска програма за стартиращи предприятия в областта..
В Берковица са против общинското ВиК дружество да бъде ликвидирано и активите да бъдат прехвърлени към асоциацията по ВиК в Монтана. Държавата подготвя законопроект за окрупняване на общинските дружества. Ръководството на община Берковица е против готвените промени за национализация на местното ВиК. Законопроектът на Министерски съвет обмисля..
Почистиха държавен имот във Враца и изкараха от него над 60 тона отпадъци. За акцията съобщи областният управител Николай Николов. През последните дни са почистени двора и сградата на бившия Дом „Майка и дете" във Враца. Недвижимостта е собственост на министерството на здравеопазването, но преди години беше закрит в съответствие с националната политика..
Демонстрация на пожарна и аварийно-спасителна техника се състоя във Видин. Седмицата на пожарната безопасност се провежда от 8 до 14 септември. Обявена е от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ заради професионалния празник на пожарникарите - 14 септември. Днес по този повод по традиция се проведе демонстрация на пожарна и..