"Добре е с тях, но има неопитни шофьори, дава десен мигач тръгва наляво. Кога не знаят, е опасно. Ако водачите са в час, бързо се излиза от кръстовището. Според по-неопитните шофьори светофарите са по-добре... По-добре да не ги правят никога кръговите, защото аз съм тираджия, такива чудесии като в нашият Видин няма. Това нито са кръгови, нито хората разбират от тях. По Европа хората знаят какво правят, тук никой не знае правилата. Ако пуснем някой в Париж с 6-те ленти той просто е умрял. Вижте това кръгово- можете ли да влезете с камион?... На кръгово се чувствам по-спокойна. Защото аз решавам да тръгна или не, а на светофара много изненади, все със страх там... Изглежда, че още не сме свикнали с това нещо, което го има в големите градове. Някои бързат, а те не знаят, че който бърза- не стига. Има лек хаос, по другите градове са по-добре направени. Може да се направи кръгово и на поликлиниката... Четох, че това е политика на кметството, защото нямат пари за поддръжка на светофарите. Може би е по-добре като вариант, да се избегне задръстването, замърсяването и др. Може да има нужда от още, щом е по-изгодно за общината, то ще се отрази на данъците, да се облекчат разходите. Удобни са кръговите, но трябва повече внимание, за да не стане инцидент. Преди не е имало кръгови."
Според експерти по пътна безопасност кръговите кръстовища са считани за едни от най-безопасните форми на контрол на трафика, именно и това е главната причина те да стават все по-често срещани. Припомняме, че Общината предвижда да изгради кръгови кръстовища на "Ташкюприя", на светофарите на поликлиниката, както и на разклона за кварталите "Панония" и "Гео Милев".
В последно време все повече срещам примери за млади хора, които, след години живот в големите градове, намират пътя назад към корените си. Днешният случай е точно такъв - една млада двойка, която, след като прекарва известно време в столицата, решава да се върне в родния си край. Представяме ви Румяна Георгиева , на 23 години, от Белоградчик..
За строителни отпадъци в двора на бившето поделение, където през последните години се провежда Видинският панаир, сигнализираха слушатели. Стари тротоарни плочи и бетон изпълват пространството, където ежегодно през септември има въртележки и атракциони за малки и големи. Живеещи в района коментираха гледката така: "Есента ще правят панаира..
Видинският художник Богдан Александров стана лауреат на Националната награда на името на Владимир Димитров - Майстора . Сред носителите на тази награда са Златю Бояджиев, Илия Петров, Светлин Русев, Анета Дръгушану. Наградата на името на Майстора му бе връчена на 1 февруари 2025 година, когато се навършиха 143 години от рождението на големия..
Днес ви срещаме с видинчанката, която наскоро спечели титлата "Мисис България" 2024 година. Красавицата се казва Боряна Миткова и е българката с най-много титли за красота. Боряна е на 30 години, родом от Видин. Семейна е от 13 години, има малко момченце на две години. Мъжът ѝ също е от крайдунавския град, но от около 7 години живеят в София...
Дванайсетокласничката Ясмина Витанова от ПГ „Проф. д-р Асен Златаров” във Видин се класира на първо място със своята бизнес идея „Система за сигурност -DRON PATRUL X“ в провелия се втори етап на училищния кръг от националното състезание „Най-добра бизнес идея“ . На второ място се нареди Симона Георгиева от същия клас. Нейната бизнес идея..
Започна набирането на литературни и художествени произведения за дванадесетия Алманах "Под лъчите на слънцето" , издаван от Конфедерация на българските писатели, клон Враца. Сборникът включва проза, поезия, картини. В миналогодишното издание участваха 70 творци от цяла България, казва един от редакторите и съставителите му Глория Костадинова -..
Видинската авторка Лилия Маринова издава втората си книга. Повестта носи заглавието "Само ако повярваш" . Това е разказ за превратностите в живота на една млада жена, които тя трябва да преодолее. По какъв начин, разказва авторката Лилия Маринова: "Книгата се роди преди няколко години... Тогава се роди заглавието, после сюжетът.....