Кметът на Община Видин Цветан Ценков награди с плакети и грамоти състезателките на СК "Радуканови" Ивайла Мишина и Рая Пламенова. Двете лекоатлетки спечелиха златни медали в скока на дължина от юбилейните 15-и Европейски атлетически игри за деца до 16 години в чешкия град Бърно. При момичетата, родени 2008 година, Ивайла Мишина е шампионка с 4.78 метра. В същата дисциплини, но при по-малките- родени 2009 година, Рая Пламенова също е над всички с постижение от 4.52 метра.
"Във връзка с прекрасния наш празник- Димитровден, Общината изказва своето възхищение и огромна благодарност за вашите усилия, защото сте млади хора, които ще носите в сърцето си родния град, независимо къде се намирате. Най-малкото нещо, което може Община Видин да направи, е да изкаже своята благодарност и да ви връчи по една грамота. Радвам се, че не само сте представили родината, а и нашия прекрасен град", каза кметът Ценков и обеща в близките месеци закритата лекоатлетическа писта във Видин да бъде напълно реновирана.
В най-масовото и престижно състезание по лека атлетика за деца в Европа участваха четири състезателки на видинския Спортен клуб "Радуканови".
"Оказа се, че работим по правилния начин и в правилната посока. Конкуренцията беше жестока- участваха 20 държави с над 1300 състезатели. В дисциплините на момичетата се състезаваха около 80 участнички. Много дълго и изтощително състезание. Първо имаха четири квалификационни групи и се пребориха за място във финала, където скачаха осемте най-добри. Участваха и на 60 метра гладко бягане. Ивайла завърши на седмо място, Рая- на 11-о. Другите момичета също се представиха много добре. Паолина Дочкова е десета на скок височина, Мартина Стефанова е 20-а на 150 метра гладко бягане от 112 момичета. Имаме големи амбиции и високи цели. Радвам се, че се случват нещата", обясни треньорът Мирослав Радуканов.
Ботев /Враца/ има огромен шанс да се превърне в приятната изненада през настоящото елитно първенство по футбол. Без много излишни приказки, ръководството успя да почисти състава от многото чужденци, които през последните години бяха неизменна част от състава, и вместо тях да привлече качествени млади българи. Не само заради изискването, наложено от БФС..
Отборът на "Бдин" Видин завърши наравно 0:0, като гост на изпадналия от Втора лига тим на "Ловеч" в контролна среща. Следващата контрола на видинчани е с и юношите старша на "Монтана". Следва гостуване и домакинство на "Тимок" Зайчар и "Балкан" Белоградчик. Новият треньор на отбора Мартин Методиев ще изведе играчите си на 23 август за началото на новият..
Във втората контрола след началото на подготовката си за новия сезон "Локомотив" Мездра се наложи с 2:1 над гостуващия му " Сливнишки герой " Сливница. Приятелската среща се игра в Мездра. Сергей Георгиев даде аванс на домакините, десетина минути след почивката, когато откри резултата. След още десетина минути, Георги Илиев изравни с глава...
В навечерието на родното футболно първенство "Ботев" Враца се похвали с класно попълнение. От елитния клуб се похвалиха, че са привлекли в лятната си селекция Ромееш Ивей. Панамецът, който през последните няколко сезона водеше атаката на "Спартак" Варна, пристига на стадион "Христо Ботев" като свободен агент. Той разтрогна договора си със "соколите"..
Волен Чинков получи наряд да ръководи първата среща от новата футболна кампания в елита на Ботев. В неделя врачани гостуват на Славия, а срещата е от 19 часа на стадион „Александър Шаламанов". На главния рефер Чинков от София ще помагат неговите съграждани Дениз Соколов и Георги Дойнов, а четвърти арбитър е Михаел Павлов от Велико Търново. За..
Следващата неделя, 20 юли, предстои първият мач на Ботев /Враца/ от новото първенство по футбол на България. В тази връзка кметът на града Калин Каменов призова футболните хора да подкрепят своите любимци. По думите на градоначалника „...през тази година Ботев /Враца/ ще бъде един от отборите с най-много българи в състава си. Дали ще е за добро, или..
Радослав Гидженов бе назначен за главен съдия на мача "Левски" – "Монтана" от първия кръг на елита. Двубоят на стадион „Георги Аспарухов" в столицата е в неделя от 21.15 минути. Помощници на Гидженов ще са Мирослав Иванов и Йордан Петров. Геро Писков е четвърти съдия. Работата на арбитрите ще оценява Станислав Тодоров.