Благотворителна изложба-базар "Коледна приказка. За Дейвид" е организирана в читалище "Развити-1892" в Бяла Слатина. Целта е да се съберат средства, с които да се подпомогне лечението на 10-годишното момче, което се бори с тежко заболяване, обясни секретарят на културната институция Светлина Берова:
"В читалището организираме един благотворителен базар, в който може да участва всеки като предостави ръчно изработени предмети, сувенири, картички, плетива, бродерии, традиционните за празника храни и напитки, или пък като закупи нещо от базара и даде своята лепта в кутията за дарения. Всеки може да се включва. От читалището в Бърдарски геран донесоха предмети за изложбата. В понеделник очакваме неща, изработени от дамския клуб."
Базарът е разположен на партерния етаж в читалищната сграда, където ще остане до 21 декември. Всеки, който има желание да помогне, може да направи дарение и по банковата сметка на Дейвид, публикувана във фейсбук страницата на библиотеката при читалище "Развитие" Бяла Слатина.
Днес започва тазгодишното издание на традиционния Видински панаир . Той ще бъде открит тази вечер с концерт-спектакъл на „Майсторите на танца“. Концертната програма през всеки от дните на панаира предлага български и сръбски изпълнители от различни жанрове на музиката. Панаирът ще продължи до 30 август, като ще има временна организация на движението в..
„Драмата на раздвоението“ по стихотворението на Пейо Яворов „Две души“ бе темата за интерпретативно съчинение в последната 41 задача от днешния поправителен зрелостен изпит по български език и литература. Избралите есе писаха по темата „Силата да прощаваш“. Общо 5763 зрелостници се явиха на матурата, която се проведе в близо 260 училища в..
Среща-разговор с наследници на жертви на комунистическия терор от Фердинандска, Ломска и Берковска околия организират в Монтана. Целта е да бъдат прецизирани фактите около тези събития, обясни Борис Ангелов , организатор на срещата. "Живите наследници, които са и на преклонна възраст, трима или четирима, които тогава са били участници в тези..
Танцьорите от Фолклорен танцов ансамбъл “Мездра” с художествен ръководител Мирослав Аспарухов дебютират в Обединените арабски емирства с гастрол в Дубай и Абу Даби, където ще представят България на фестивала "Knareef Dnofar" в Салалах, Оман. Поканата е и признание за таланта, и високия професионализъм на мездренските танцьори в това уникално..
Общинската управа на Враца и Колоездачен клуб „Враца велообщество" организират в събота /23 август/ колоездачно състезание за деца. Събитието започва от 10 часа в парка на спортен комплекс „Христо Ботев", до откритите кортове за тенис. Участниците ще бъдат разпределени в няколко категории. Най-малките колоездачи – до 10 г., ще въртят по 2..
Градската управа във Враца планира да продаде на публичен търг с явно наддаване на вторични суровини хиляди излезли от употреба стари отоплителни и готварски печки на твърдо гориво . Техниката е събрана и ще бъде събирана като част от голям проект „Зелена Враца – мисията е възможна", който се финансира с европейски средства. На следващото си редовно..
Фериботът при Оряхово спира работа от днес, 22 август. Причината е ниското ниво на река Дунав и силният вятър. Прогнозите са тази ситуацията да се задържи няколко дни, обясниха от Фериботния комплекс. За последното денонощие нивото на водата е спаднало с още 5 сантиметра при Оряхово, съобщиха от Агенцията проучване и поддържане на река Дунав.