"Бяхме командировка в Белене, на обяд около 12, 12 и 30 часа. На обяд бяхме в ресторанта да хапнем. Пристигна при нас мъж от рецепцията, помоли за съдействие. Каза, че има жена във водата, която иска да се дави. Затичахме се с него и видях жената, влязла до гърдите във вода. Затичах се до водата, хвърлих си телефона в лодката, опитах се да разговарям с нея, тя говореше по телефона, на видеовръзка с мъж, казваше му: "Няма да ме биеш, вече всичко ще приключи!". Казах: извинявай обърни ми внимание, но тя беше много афектирана. Момичето беше много афектирано, никакво внимание не ми обърна, каза на мъжа довиждане и тръгна да влиза още по на дълбоко. Аз скочих, настигнах я, хванах я за яката, издърпах я, да можех да стъпвам на дъното, избутах я пред мен, изкарах я навън. На брега вече чакаха 2-ма колеги, които я поеха, дойдоха още 2-ма нейни близки, едно по-младо момче и възрастен мъж, не беше същият, с който тя разговаря. Казах им да ѝ свалят якето, че е много студено, дайте ѝ друго и я закарайте на топло. Отидох към хотела да си взема топъл душ. Съблякох дрехите, че влязох с дрехи, маратонки, нямах време да мисля. Тя беше много афектирана, трепереше цялата, глътна вода. После от колеги разбрах, че жената е добре и е казала, че няма да повтори повече.", разказа младши инспектор Тошков за инцидента. Той не смята, че е герой, но е убеден, че в трудни моменти хората трябва да си помагат. Такова е и коледното му пожелание към хората от Северозападна България:
"Нека се усмихнем, да сме добри един към друг, най-важното. И колкото можем да си помагаме един на друг."
Срещата с хора като Момчил Тошков, не може да не ни накара да се замислим за нематериалните, но стойностни неща като доброта и помощ и да си пожелаем да има повече такива хора. Младши инспектор Тошков не можа да присъства на церемонията на инициативата "Полицай на годината", защото е под карантина, заради COVID. Днес на Бъдни вечер, ние от екипа на Радио Видин му желаем бързо оздравяване, семейно щастие и професионални успехи.
Повече за героичната постъпка на Момчил Тошков може да чуете в звуковия файл.
Преди 89 години на днешния ден Видин се сдобива с герб . Той е изработен по идея на тогавашния кмет д-р Бърни Бончев, който много искал Видин да има символ, който да обхваща целия облик на града и да го представя по най-добрия начин. Проектът на герба е одобрен на заседание на Общинския съвет на 18 февруари 1936 г. и се взема решение да бъде..
Отборът по английска реч и дебати "BEST" на ГПЧЕ "Йордан Радичков" във Видин се завърна от зимното издание на състезанието с много отличия и награди . Йоанна Иванова и Стефан Симеонов , от осми клас, спечелиха купата за първото място в категория "Начинаещи" и медали за шесто място в "Напреднали" на финалите: "Аз и..
Дванайсетокласници от СУ "Свети свети Кирил и Методий" във Видин организират изложба концерт "Лентата на спомените" . Идеята е на учениците, които искат да покажат своето развитие и израстване през годините и да си припомнят различните моменти от ученическия живот. Общо 21 са завършващите младежи в паралелка с профил "Музика и изобразително..
Прожекция на кратки поетични филми по стихове от 90-те години на български автори ще се състои днес, 18 февруари, от 17:00 часа в Регионална библиотека "Гео Милев" в Монтана . Проектът се нарича "Поезията на 90-те оживява" и включва филми, които са съчетание на музика, визия и стихове на известни и любими български автори, разказва Мария..
Повече от седем хиляди и петстотин български патриоти участват в Руско-турската освободителна война. Към Българското опълчение се присъединяват и четирима опълченци, родени в мездренското село Лик. Иван Петров Попов (1841-1928) е изключителна личност, чието име остава в народната памет и за когото и до днес се разказва. Още през 1860 година той е..
Денят на влюбените - 14 февруари, отмина, но вечният въпрос - какво е любовта , не спира да вълнува човечеството така, както го е правил, откакто свят светува. Учените са тези, които в наши дни, се опитват да открият формулата на любовта и да обяснят какво се съдържа в нея. Своя прочит по темата направи и проф. Радостина Александрова от БАН...
Днес, 17 февруари, отбелязваме Деня на спонтанната доброта. Той се празнува по цял свят от благотворителни организации, но не е известно кой е конкретният инициатор. Най-популярен е в САЩ. В този ден хората трябва да се стремят да бъдат добри към всички, без да очакват награда. Именно затова днес ви представяме един такъв пример от град Мизия,..