Оперната прима е пяла на една сцена с Хосе Карерас, Пласидо Доминго, Андреа Бочели и много други звезди на оперното пеене:
"Това са хората, които са най- естествените, най- нормалните. Те са истински творци и не са се самозабравили...Те са направили кариера, за която всички мечтаят. Те изискват от себе си най- доброто и за това никога не укоряват, защото знаят колко е трудно...Да имам опера посветена на мен - това първо е израз на голяма любов каквато беше с бащата на моя син и аз се чувствах муза, което е незабравимо изживяване за всяка обичана жена...Много съм щастлива и беше много трудно, защото трябваше и да си я изпея..."
Въпреки, че непрекъснато пътува, тя изпитва липсва към родната Враца и село Хайредин, където прекарва детството си:
"Все повече ми липсват. Особено на село, където са минали най- хубавите ми години от живота до 18 години. Много често си мисля за моментите там с баба ми, с дядо ми и с братовчедите. Прекрасни спомени. В момента ми е мъчно, защото тях вече ги няма. Те починаха и някак това ме отдалечи от тази къща, защото всичко там е свързано с тях. Майка ми много често звъни на комшиите чичо Цецо и леля Пенка. Той чичо Цецо непрекъснато слуша вашето радио и го пуска силно и се чува из цялата махала. Много ги обичам и са ми много близки. Те ни гледат кучето, защото майка ми лятото живее там. Най- красивите моменти са ми били там...Дуета ми с Андреа Бочели е най- запомнящ се, защото той е свръх звезда, истинска. Оказа се, че той е едно момче. Много естествен и непринуден. Той ми казваше "доктореса"...Много прекрасен човек и партньор на сцената...Трудно е за творците в този обстановка. Поне в България има някакви концерти. Каня всички любители на тази музика да заповядат на концерта ни".
Концертът е днес от 18.00 часа в зала "Филхармония". В програмата са включени концертна ария за сопран, пиано и оркестър от Моцарт и Бетовен Симфония № 3- "Ероика".
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
Близо три четвърти от пълнолетните българи намират, че в последните седмици има увеличение на цените на стоките и услугите. Данните са от независима изследователска програма на социологическата агенция „Мяра“, публикувани днес. Изследването е проведено в началото на август сред 801 пълнолетни български граждани. „В последните няколко седмици усетих..
Международният ден на комара се отбелязва всяка година на 20 август. Това е денят, в който се чества годишнината от откритието на сър Роналд Рос на начина за пренасяне на болестта малария през далечната 1897 година. Днес обаче няма да говорим за опасностите, които те крият и некомфорта, който ни носят, а ще пречупим темата от забавната страна..
Операта на Росини "Севилският бръснар" е част от фестивала "Опера на върховете" в Белоградчик. Произведението е едно от най-обичаните, пленяващи със своята жизнерадост, заразяващо с хумора си, запомнящо се със своята мелодичност и музикална изобретателност. Твърди се, че Росини написва този свой шедьовър само за 12 дни. Но това съвсем не..
Пореден акт на добро дело бе подтикнат от публикация на видински гражданин в социалните мрежи. Случаят е от преди дни, а поводът е едно загубено портмоне. Станислав Стоянов е автор на поста във видинските групи, а загубеното портмоне е на неговия дядо, Младен Каменов , който излязъл на среща в парк "Владикина бахча", разказва Станислав:..
В петък, 22 август, Държавна опера-Русе ще представи на белоградчишка сцена операта „Травиата“, създадена специално за 75-годишнината от основаването на русенския оперен театър. През 1949 година в Русе е представено емблематичното произведение на Джузепе Верди и това е първата постановка на Русенската опера. Затова и днес за русенските оперни..
Световният ден на фотографа се отбелязва всяка година на 19 август. Това е дата, посветена на едно изкуство, което съчетава техника, усещане за момент и емоция. Без значение дали става дума за професионални снимки, или за обикновени кадри, запечатани с телефон, фотографията е универсален език, който ни свързва със света, с историята и със самите..
Променя ли се Видин към по-добро, се питат видинчани. Емблематични и знакови обекти в старопрестолния град се включват в проекти за благоустрояване. Вече повече от година продължава реставрацията на терасите на плажа край крепостта "Баба Вида". Метални ламарини заграждат достъпа до горните етажи на плажа, а пък условия за плаж край..