Областния съвет на Български червен кръст - Видин организира провеждането на курс за водни спасители на плувни басейни и водни паркове. Това съобщи за Радио Видин Галина Йорданова, главен специалист към Секретариата на БЧК - Видин.
"Курсът е с продължителност 1 месец. Задължително курсистите трябва да имат навършени 17 години. Записването е до 10 април 2021 година. Набере ли се нужният брой хора за курса, курса стартира веднага след това. Има приемен изпит на самият курс, все пак да се видят до колко може да плуват желаещите. Изпитът е 50 метра свободен стил за 55 секунди и дали могат да плуват стил "Бруст".
Повече информация може да бъде намерена в страницата на БЧК - Видин във фейсбук.
Дванайсетокласничката в СУ "Димитър Маринов" в град Лом Юанна Венелинова и учителят Огнян Владимиров спечелиха първото място със своя проект " Перла на Северозапада“ . Проектът представлява красива дървена люлка на брега на река Дунав. Срокът на забраната за износ на инсулин и някои антибиотици е удължен с още един месец - до 24 септември,..
На 28 август, четвъртък, в Монтана ще бъде извършена последна дезинсекция ( пръскане против комари ) за сезона, съобщават от Общината. Обработката ще започне от 21:00 часа от крайните квартали на територията на града. Препаратът, с който ще бъде извършена дезинсекцията, не представлява опасност за живота и здравето на хората и животните,..
Предложение за удостояване на патриарх Даниил със званието "Почетен гражданин на Видин и общината" ще бъде разгледано по време на заседание на временната комисия по символика към Общински съвет Видин. Ще бъде разгледано и предложение за удостояване със същото звание и на Валентин Бобевски - диригент, композитор и педагог. Постоянната комисия по..
Общински съвет - Мездра ще проведе своето поредно редовна заседание на 28 август. Проектът за дневен ред включва 8 точки. Предстои да бъде гласуван Общински годишен план за социални услуги на Община Мездра за 2026 година. Включено е и предложение за актуализиране на Годишна програма за управление и разпореждане с общински имоти за 2025..
Общинският съвет във Видин ще въведе електронна система за гласуване . Планира се промяната да влезе в действие тази есен. След внедряването на модерната система, съветниците ще се сдобият с електронни устройства, като се очаква тяхната работа да се улесни, а отчитането на гласовете да стане по-прецизно, обясни за Радио ВИДИН председателят на Общинския..
Неизвестни извършители са откраднали 19 палета с литиево-йонни батерии за фотоволтаични системи от ремарке на товарна композиция, паркирано в близост до пътен възел „Ново село“ на стария околовръстен път. Сигналът е подаден от румънски гражданин, а проверката е установила, че кражбата е извършена в периода 22–25 август. По случая е образувано..
На 1 септември в 10:00 часа ще бъде даден старт на асфалтирането на 12 км от основния ремонт на пътя до село Периловец. В момента изпълнителят приключва довършителните дейности по подготовка на трасето преди да стартират асфалтовите работи. Изградена е новата конструкция, довършва се отводняването, каза за Радио Видин общинският кмет Анета Генчева:..