Учениците от 5 до 12 клас на СУ “Христо Ботев” в Брусарци минават в обучение в електронна среда от 16 до 26 март. Решението е взето на местно ниво, съгласно указанията на областния медицински щаб от петък, уточниха от Регионалното управление на образованието в Монтана. Причина за онлайн обучението е положителната проба за COVID-19 на ученик от 12 клас в СУ "Христо Ботев” в Брусарци. Под карантина са поставени 9 негови съученици.
Медицинска сестра в детска ясла в Берковица е дала положителен тест за коронавирус и под карантина са поставени две лица от персонала и 5 деца. Новорегистрираните случаи са 47, съобщават от РЗИ. COVID-19 отне живота на 8 жители на област Монтана.
Към 16 март в област Монтана с активна COVID инфекция са 518 лица. 124 са настанени за лечение в болници – 10 в Берковица, 24 в Лом, 53 в областната в Монтана и 25 в Сити Клиник – "Свети Георги" в Монтана, а останалите в здравни заведения в страната. 394 лица се лекуват у дома. За област Монтана общо диагностицираните с COVID-19 лица са 3988, излекувани са 3211, починалите са 259, а лицата поставени под домашна карантина са 737.
На 1 септември в 10:00 часа ще бъде даден старт на асфалтирането на 12 км от основния ремонт на пътя до село Периловец. В момента изпълнителят приключва довършителните дейности по подготовка на трасето преди да стартират асфалтовите работи. Изградена е новата конструкция, довършва се отводняването, каза за Радио Видин общинският кмет Анета Генчева:..
Общинските съветници в Макреш се събират днес, 26 август, от 10:00 часа на заседание по 15 точки. Сред по-важните от тях са докладни записки, внесени от кмета Митко Антов относно предложение до Министерството на образованието и науката за включване на детската градина в Макреш с изнесена група в село Раковица в списъка на средищните детски..
Общо 28 точки са включени в дневния ред на редовното заседание на общинския съвет във Враца. Сесията е насрочена за днес, 26 август, от 10:00 часа и ще се проведе в конферентната зала на местната администрация. Акцентите в програмата включват: промени по бюджета на Община Враца; избор на управител на Медикотехническата лаборатория по..
Националният осигурителен институт стартира разяснителна кампания сред възрастните хора от област Монтана за въвеждане на еврото от следваща година. Първата среща е днес. Екипи на Териториалното поделение на НОИ в Монтана започват информационна кампания в домовете и центровете за стари хора в региона. На срещите експертите ще запознаят хората от..
Вероятната причина за пожара в село Дружба е небрежност при боравене с открит огън, съобщават от полицията във Видин. Седем селскостопански постройки, необитаема къща, гараж, домашно имущество и 20 пчелни кошера са унищожени при инцидента, възникнал вчера следобед. Девет сгради са спасени. С новия Закон за ВиК, реформа в сектора не се..
Двама мъже получиха наказания за грабеж в Монтана , след като нанесли побой на жител на града и му отнели мобилен телефон. Престъплението е извършено през юни тази година. Извършителите били установени и привлечени към наказателна отговорност. Те се признали за виновни и съдът наложил на единия наказание от една година и пет месеца лишаване от..
За шеста поредна година Видин ще посрещне самодейци от страната и чужбина за участие в Международния фолклорен фестивал „Синия Дунав “. Той ще се проведе на 5, 6 и 7 септември в Крайдунавския парк на града. През годините събитието се превърна в една от традиционните и популярни културни прояви на страните по поречието на река Дунав. През трите..