Акварели, рисунки и живописни платна на Петко Петков, рисувани по време на ограничителните мерки заради пандемията, ще могат да видят ценителите на изобразителното изкуство в морската ни столица. Изложбата ще бъде подредена тази седмица в Художествен музей "Георги Велчев", където се съхранява творчеството на художника Георги Велчев /1891 - 1955/, новатор в българското изкуство от 20-те години на ХХ век. В експозицията могат да се видят предимно фигурални композиции, повечето изпълнени с акварелна техника.
"Всяка работа е не толкова илюстративна, колкото е един повод да разкривам пластичните си цветови решения за мен. Търсил съм една съпоставка между доброто и злото, светлото и тъмното, чистотата и нечистото. Това са в основни линии търсенията ми в психологически план."- сподели художникът.
Петко Петков е роден в Лом. Завършил е Софийската художествена гимназия "Илия Петров" и Национална художествена академия "Николай Павлович", специалност "Живопис" в класа на Иван Кирков. Има над 10 самостоятелни изложби, многобройни участия в пленери и общи изложби, а негови картини са притежание на български галерии и частни колекционери.
С изкопни работи за полагане на електрически кабели започна изпълнението на проекта за обновяване на Крайдунавския парк във Видин. Стартиралите дейности са във връзка с изграждането на ново парково осветление. Работи се в близост до крепостта "Баба Вида". Археолози от Регионалния исторически музей провеждат археологическо наблюдение. Припомняме, че..
Панаирният комплекс в Кула вече се почиства и подготвя за предстоящите събития и търговци. Тази година 108-ият традиционен панаир ще посрещне гостите с обновена визия, съобщи кметът д-р Владимир Владимиров. „Започна подготовката за панаира в Кула, който тази година ще е от 14 август до 19 август. Ще сглобим нашата сцена, започнахме и..
Започна сключването на договори по проекта „Зелена Враца – мисията е възможна" , съобщиха от местната управа. По него ще бъдат подменени стари отоплителни уреди с нови енергоспестяващи и екологични средства за отопление през зимата и охлаждане през лятото. Разработката се финансира с 24 милиона лева по европейски програми. Община Враца уведомява, че..
Куклен театър „Патилан“ - Монтана ще участва в програмата на Празника на курорта, минералната вода и Балкана „Вършец 2025“. Спектакълът „Рибарят и Златната рибка“ ще бъде представен за жителите и гостите на курортния град утре, 1 август, от 10:30 часа в залата на читалището, съобщи Калин Тодоров , организатор: "Автори и режисьори на спектакъла..
Празник на Балкана се подготвя за тази събота, 2 август, в село Говежда, община Георги Дамяново. Повече за програмата разказа кметът Младен Миронов: "Ще започнем с програма от самодейните колективи, която ще започне в 19:30 часа... От 21:00 часа ще има концерт на Ива и Велислава Костадинови, на Гуна Иванова внучките..." Очакванията са над..
В Монтана затягат контрола по пътищата. Областната дирекция на полицията ще получи още четири нови подвижни камери за скорост. Четири нови камери за скорост, тип „тринога", ще получат пътните полицаи в Монтана, съобщи директорът на Областната дирекция старши комисар Пламен Томов . Техниката ще се използва за засичане на нарушители на скоростта...
Тридневен събор започва утре, 1 август, във видинското село Градец . Поводът е отбелязването на Илинден. Това е един от основните празници в българския народен календар, известен и с имена като Илиинден, Свети Илия Гърмоделец, Свети Илия Гръмоломник, Свети Илия Гръмовник, тъй като във фолклора пророк Илия е смятан преди всичко за повелител на..