През 1987 година, след завършването в Националната спортна академия, заедно със съпругата си заминават за Варна, където им предлагат работа като треньори в "Черно море" Варна. Минават 5 години усилена и сериозна работа във Варна. След като не му осигуряват жилище, решава със съпругата си да заминат за Кипър. През 1992 година те са вече в Кипър, където работят 5 години. Връща се във Враца и работи в областта на образованието, в различни врачански училища.
В момента Филип Филипов е преподавател по физическо възпитание в ППМГ "Акад Иван Ценов" във Враца. През 2013 година участва в първия художествено-документален филм за Ботев - "Ботев от Голгота към свобода". Там изиграва ролята на българския поет и революционер. Следват още три филма за Ботев - "100 000 крачки с Ботев" , "Кой уби Ботев" и "В търсене на изгубения Ботев". Филип Филипов участва и във филм, който пресъздава живота и делото на Софроний Врачански "Грешникът светец". Идеята е съвременните деца да се докоснат до непознати и важни факти от живота на българските ни национални герои.
Семеен е, баща на четири дъщери, има пет внука и една внучка.
ФУТБОЛЪТ
"Аз и преди това бях минал през школата на "Ботев" Враца до известна степен като футболист . И това си ми беше в кръвта още от малък, на 14-15 години заиграх футбол в селските групи, а там се играе страхотно техничен, кървав футбол, Б окръжна, А окръжна група. Започнах работа в експериментална работилница и същевременно тренирах. И след половин година ме приеха като професионален футболист. Преди това играх в "Строител-Враца", приеха ме в "Локомотив -Мездра". Тогава отборът беше в северната Б- републиканска футболна група и се играеше много здрав и хубав футбол. 80% от футболистите на Локомотив - Мездра бяха футболисти от Ботев - Враца от А- групата. Така че играехме с много знаменити футболисти. И след две години и половина кандидатствах в Националната спортна академия с много известни футболисти от Локомотив - София - Бойчо Величков и Стойчо Стоев, сега той е известен треньор беше на Лудогорец- Разград."
ПРАВОСЛАВИЕТО
"Смятаха ме едва ли не за шпионин след като си вярващ християнин. Споделих ви какъв е родът ми. Дядо ми четеше словото Божие, Библията, някой път ми говореше за Тайната вечеря, как Юда е приел Христос... И какво лошо има в това. Аз като спортист се занимавах с всички видове спорт - източни бойни изкуства, културизъм, таекуондо, но се отказах, защото търсех философския модел на тези учения, защото исках да науча нещо за медитацията, Буда, Кришна, Конфуций, Мохамед, преданието на скандинавците, петте царе на китайците... Четях, мислех, но да ви призная честно, няма такова учение, което ми направи впечатление като християнството. Нито един не се разпъна от любов, колкото и мъдри да са били съветите им, както Христос увисна на кръста заради нашите грехове. Тази философия може пред нея само да се коленичи и да се мълчи. Влюбих се в християнството и така до ден днешен. Велико е християнството. Вярата ми помага неимоверно много в живота. Или вярваш или не вярваш. Както казва апостол Павел, вярата е усещане и предчувствие за неща, които не се виждат."
"БОТЕВ: ОТ ГОЛГОТА КЪМ СВОБОДА"
"Илияна Минковска и нейният син Искрен Красимиров ми предложиха да се снимам във филм за Ботев. ... Помислих, хем ми беше интересно, хем имах някакво притеснение и страх, защото това е Христо Ботев, това е национална личност от такава величина, почувствах едно сковаване... И те ми казват "Искаш ли нещо, което да желаеш като хонорар, викам, абе искам да купя едно колело за малката си дъщеря от 250 лв, те викат: "Добре". И така беше определено май месец да бъдат снимките, оставаше месец и половина и аз си оставих брадата да расте. И в интерес на истината като се погледнах, ами аз си приличах на Ботев. Съгласих се и направихме филма и слаба Богу излезе доста успешен. И след това идеята беше моя - да направим филм за похода, но Ботев да си поведе похода. Бащата на Искрен, Красимир Стефанов, каза "да" и ми тури заглавие "100 000 крачки с Ботев" и направихме филм за похода... След това още един филм "Кой уби Ботев" и "В търсене на изгубения Ботев"
Просто да знаем, че българщината е била на основата на дълбока богопросветност. "
На днешния ден спасителите от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" отбелязват п рофесионалния си празник. За да разкаже за отговорността и предизвикателствата на тази нелека професия, в студиото на Радио Видин гостува главен инспектор Генади Янчовски - началник на сектор "Пожарогасителна и спасителна дейност..
През целия си живот доктор Ирини Харингфорд е живяла с мисълта, че е била изоставена от родителите си. „Подарена“ на леля си. Вярвала е, че майка ѝ и баща ѝ са я отхвърлили, избирайки да оставят в семейството само прекрасната ѝ сестра Елинор. Романът „Сестра ми“ на Мишел Адамс е от книгите, които през цялото време ти се иска да..
Днес ще ви разкажем една от онези истории, които топлят сърцето . Преди повече от две години Стефка Иванова от Видин намира малко кученце, захвърлено сред боклуците. Кръщава го Лиза. Изтощена, слаба и отчаяно нуждаеща се от грижа, Лиза започва да разцъфтява с всеки изминал ден от вниманието и обичта на Стефка. Животът, и на двете, се..
Групи и индивидуални изпълнители на автентичен фолклор ще представят област Монтана на 13-ия Национален събор на българското народно творчество в Копривщица, който тази година ще се проведе от 8 до 10 август. Определени са от жури с председател д-р Стела Ненова от Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН. За Славейко..
Със символична "първа копка" днес беше дадено началото на изграждането на индустриалния парк "Видин-юг", обособена територия, за която са осигурени устройствени, технически и организационни условия за производствени дейности. Южната индустриална зона в крайдунавския град е разположена върху част от терена на бившия завод за гуми "Видахим" и е..
В "Едно" представяме събитията, които от фондация "Подкрепа за реализация"- Видин организираха през последните седмици. Във видинското село Майор Узуново се проведе десетото издание на международния етнофестивал за хора с увреждания "Балканска среща". Организира се от фондация "Подкрепа за реализация" в партньорство със сдружение от..
Днес ще си говорим за литература... и ако тя, литературата, беше напитка, тази вечер във Видин щеше да бъде поднесена с резен залез, щипка музика и коктейл от изящни думи. Ще ви разкажем за събитието Вечер(на) дума , което не просто събира поети и писатели. Стилът? Официален. Етикетът? Изискан. В тази вечер, в която думите ще звучат..