Не спират изявите на Димитрина Иванова, завеждащ детския отдел на мездренската библиотека и днес тя беше в залите на детска градина "Мир". Сътвори се един чудесен празник на детската книга с дефиле на приказни герои, разказвач на приказки, песни, стихове и разбира се маратон на четене от библиотекар и родител на дете. В групата на "Мечо Пух", заедно с групите "Васил Левски" и "Патиланци" гостува библиотекарят с четене на приказката "Най-хубавото птиче" на Георги Райчев. Димитрина Иванова предразположи малките слушатели за разговор с въпроси и отговори за съдържанието на чутата приказка и поуките от нея. Никол от група "Мечо Пух" поздрави гостенката със стихотворението "Вълшебница", а Калоян от група "Патиланци" със стихотворението "Книжка пъструшка". Децата от група "Мечо Пух" изпяха песента "Пролет".
Малчуганите от група "Васил Левски" пък изненадаха всички останали с интересната игра "Познай коя е тази приказка", като показваха направени от тях илюстрации в ръчно изработена "Книжка с гатанки", а другите деца отговаряха. Накрая на играта те подариха на Димитрина Иванова за детския отдел на библиотеката книжката си с гатанки, а децата от "Мечо Пух" подариха "Житената питка", с желание да се четат от читателите на библиотеката.
Маратонът на четенето в трите групи продължи с приказката "Момче и вятър", прочетена от родителя Силвана Мишовска. Празникът на детската книга и четенето продължи с друга изява на Димитрина Иванова в първа и втора група на детска градина "Мир". В първа група "Мики Маус" имаше хубаво дефиле с представяне на любимите приказни герои от децата, които бяха облечени в приказни костюми. От своя страна малчуганите от втора група "Смехорани" бяха подготвили представяне на популярната приказка "Червената шапчица" с разказвач Калоян Митински и останалите участници с рисунки илюстрираха отделни епизоди от действието и героите. Димитрина Иванова тук разказа приказка, за да продължи по-дълго тази приятна атмосфера, създадена от малките артисти. Накрая имаше дефиле на приказните герои с музиката на песента "Дядо вади ряпа".
На 80 годишна възраст почина известният видински фотограф Боян Иванов . Поклонението ще се състои утре от 11:00ч. на Новите гробища. Боян Иванов е роден на 3 март 1945 г. в град Видин. С фотография се занимава от 1960 г. Учил е кинорежисура, операторско майсторство, филмов монтаж в Център за ръководители на художествени колективи – Пловдив, цветна..
20 ученици са изкарали максималните 100 точки на изпита по математика след 4 клас в област Монтана. В последните години резултатите по български език и математика са устойчиви Много добър 4.55 е средната оценка на четвъртокласниците по български език и литература в област Монтана. На математика резултатът е добър 4.37. Сравнено със средното за..
Гимназисти от цялата страна ще участват в Националното състезание по безопасност на движение по пътищата , което ще се проведе във Враца през почивните дни. 21 отбора с ученици от 8 до 10 клас от всички области на страната ще участват в състезанието. Надпреварата е с теоретична и практическа част. На учениците ще бъдат поставени задачи с реални..
През почивните дни пъстрите фолклорни традиции ще покорят за поредна година Врачанския Балкан. Днес преди обед е официалното откриване на Националния фолклорен събор "Леденика" . Поляните край едноименната пещера в планината над Враца ще бъдат сцена за народни танци и носии, занаятчии и старинни ритуали. Сред тях е пищната автентична Северняшка..
Продължава подмяната на уличното осветление в община Ружинци. Със средствата получени за поставяне на енергоспестящи осветителни тела ще бъдат осветени 10-те населени места на общината. "Въпреки горещините напредваме", коментира кмета на общината Александър Александров: "С осветлението, въпреки горещото време, напредваме...Започваме сутрин..
Добри добиви от пшеница и ечемик очакват земеделци от област Монтана. Жътвената кампания бе открита официално. Наблюдава се регионално повишаване на цените на някои стоки, предупреди председателят на Икономическия и социален съвет Зорница Русинова. Тя призова всеки, който смята, че в даден търговски обект се извършва нарушение или..
Общо 18 са отличниците от общо 93-ма абитуриенти на випуск 2025 във видинската ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" . Ивайло Георгиев и Микаела Такев имат успех в дипломата отличен 6.00. Младите хора получиха днес официално своите дипломи за завършено средно образование, сертификат за отличен успех и свидетелства за професионална квалификация. Тържеството бе..