Изиграха се срещите от 27 кръг на Северозападната Трета футболна лига. "Бдин" Видин записа още едно равенство през пролетния полусезон- 0:0 като гост на "Академик" Свищов. Лидерът в класирането "Левски" Лом спечели категорично срещу "Първа атомна" Козлодуй с 4:0 след два гола на Рангел Абушев и по един на Мартин Динов и Лъчезар Георгиев. "Дреновец" успя да надделее над силния тим на "Севлиево" с 1:0. Попадението отбеляза Ивайло Иванов в 57-ата минута на мача.
В други срещи от кръга дубълът на "Ботев" Враца записа тежка загуба от "Спартак" Плевен с 1:5. Същия резултат инкасира и "Локомотив" Мездра на собствения си стадион от "Локомотив" Дряново.
В мач от първенството на родените през 2012 година отборът от ДЮШ на "Локомотив" /Мездра/ с треньор Стоян Стоянов победи връстниците си от "Ботев" /Враца/ с 2:0 и завоюва шампионската титла в първенството "ФУТБОЛ 9" в Зона Враца. След шампионската титла на Международният турнир в Гърция, след купата за най-добър отбор за 2024 година на..
Определиха съдиите в решителния мач за бъдещето на "Ботев" Враца в Първа лига. На 25 май /събота/ врачани посрещат "Славия" от 20.45 часа на своя стадион в мач от 37-ия кръг. Валентин Железов, който по професия е надзирател в Бургаския затвор, ще ръководи срещата. Негови помощници край тъч-линиите ще са Станимир Илков и Владимир Ташков, а четвърти..
В събота и неделя (24 и 25 май) на пистата край видинското село Рупци за трети път ще се проведе състезание по мотокрос. Инициативата започва спонтанно, но вече набира популярност и сред младите хора, каза Мирослав Илиев , който организира състезанието и отговаря за подготовката на трасето: "Трасето е с дължина около 1600-1700 метра...
Вход свободен за мача на "Монтана" с "Етър" /Велико Търново/ в събота пускат от ръководството на клуба. Вратите на стадион „Огоста" ще бъдат широко отворени за верните привърженици, които ще могат да аплодират новия член на елита – "Монтана". Двубоят от последния за сезон кръг на Втора лига е без значение и за двата тима, но със сигурност ще бъде..
Враца беше домакин на държавните отборни първенства по шахмат за мъже и жени при ветераните. При мъжете Спортен клуб по шахмат "Враца" се пусна с два отбора, които се представиха много добре. В най-тежкия турнир – по класически шах, и в двете възрастови категории 50+ (над 50 години) и 65+ (над 65 години) домакините завоюваха второ място и се..
"Ботев" изпусна огромен шанс да запази мястото си в елита чрез бараж срещу отбор от Втора лига. Врачани паднаха с 0:1 в Пазарджик от "Хебър" и отложиха развръзката с изпадащите отбори за събота. А тогава на стадион "Христо Ботев" гостува "Славия". По същото време "Крумовград" посреща "Септември" и успехът ще е достатъчен, за да изхвърли хората на Христо..
Преслав Бачев напуска врачанския Ботев и се завръща в родния си клуб Левски. Така отдаденият под наем талант ще се завърне по-рано от първоначално предвиденото на „Герена". Първоначално 19-годишният нападател трябваше да остане в града под Околчица до края на юни, като целта на преотстъпването му беше да има време за трупането на игрови опит. Бачев..