Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Призово класиране за Жико на планинско "Златибор" в Сърбия

3
Снимка: АСК "Жико Моторспорт"

Отлично се представи видинският пилот Иван Иванов, председател на АСК "Жико Моторспорт", в планинското изкачване "Златибор" в съседна Сърбия. От 59 участници от Сърбия, Северна Македония, Черна Гора и България, завърши на 5-о място в генералното класиране и 3-ти в най-големия клас- до 2000 куб., със своята Хонда Сивик Тайпер.  Още утре "Жико" заедно със своя навигатор Румен Иванов, който в това състезание влезе в ролята на механик, заминава за град Валево, където ще се подготвят за Рали "Валево"- първи кръг от Националния шампионат на Сърбия.

"В Сърбия бяхме посрещнати от организаторите от АСК ЗЛАТИБОР и лично от моя приятел, председателя на местния клуб Владимир Мирчич, най-сърдечно. През цялото време беше около нас, да ни помага, ако имаме нужда от нещо. Организацията на състезанието беше много добра. Обещаха да ни върнат визитата на Ралиспринт "Вида", който е изместен на 31 юли и 1 август. Благодарим на нашите спонсори бензиностанции ТИП, ЮБМ ГРУП-ВИБРАНКО, PRIMA motor parts, "КЛАСИК 2000" и ЛИДЕР за подкрепата.", каза за Радио ВИДИН Иван Иванов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

"Видабаскет" записа десета победа

"Видабаскет" надигра категорично "Политехника" Дупница в дербито на 14-ия кръг на Българската баскетболна лига, А група, Регион Запад. Срещата в спортна зала "Фестивална" във Видин завърши при резултат 89:70 точки (25:16, 17:12, 31:21, 16:21). Това бе десета победа за момчетата на Иван Тилев, които са на второ място във временното класиране с точка..

публикувано на 09.02.25 в 19:51

Защитник на "Монтана" пропуска старта на полусезона

Защитникът на "Монтана" Димитър Буров ще претърпи операция на ахилес на десния крак. Интервенцията се налага, след като левият бек се контузи по време на контролата в Алания срещу швейцарския "Брюл". Направеният допълнителен медицински преглед показал, че скъсването е налице. Във вторник Буров ще претърпи операция. Така бившият капитан на "Монтана" ще..

публикувано на 09.02.25 в 17:02

Отбор от школата на "Локо" Мездра изигра престижни контроли

Отборът момчета, родените 2014 година, от Детско-юношеската школа на "Локомотив" /Мездра/ с треньор Владимир Найденов изигра два равностойни и стойностни мача с общо 8 полувремена по 15 минути срещу отбора на Септември /София/. В едната от срещите малките „железничарчета” постигнаха победа след страхотен обрат и много голове с 6:3, а във..

публикувано на 09.02.25 в 16:56

"Ком" с класика над "Дреновец"

Третодивизионният "Ком" /Берковица/ взе класическа победа с 3:0 над "Дреновец" в приятелски мач, игран на стадион „Мрамор" днес. Момчетата на треньора Венци Иванов вкараха и трите си гола през първата част. След центриране на Георги Цеков, в 17-та минута, с глава Мариян Огнянов – Мацата бе точен за 1:0. Второто попадение не закъсня и след 180 секунди..

публикувано на 09.02.25 в 16:44

"Бдин" загуби с 0:5 от "Локо" Мездра в контрола

"Бдин" Видин загуби с 0:5 от "Локомотив" Мездра във втората си контролна среща от предсезонната подготовка. Мачът се игра при ниски температури и мразовит вятър на тежък терен на стадион "Георги Бенковски". Първото полувреме бе равностойно и завърши без гол - 0:0. В началото на втората част Сергей Георгиев откри от пряк свободен удар. Минути по-късно..

публикувано на 09.02.25 в 15:45

От "Ботев" Враца подават жалба срещу съдията

Часове след равенството от 2:2 срещу Септември в София от Ботев /Враца/ обявиха, че ще внесат официална жалба до Български футболен съюз. Документът е заради пореден сериозен съдийски пропуск в техен ущърб. От елитния клуб придружиха намерението си със снимков и видео материал, от който се вижда как защитник на Септември - играчът с номер 23 Никола..

публикувано на 09.02.25 в 15:18

Видинчанин спечели медал за България от Балканиадата по лека атлетика

Състезателят на видинския клуб "Радуканови" Георги Петков спечели бронзов медал в спринта на 60 м от Балканиадата по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в зала. Видинчанинът завърши с нов личен рекорд 6.81 сек. Балканският шампионат в зала „Фестивална“ в София се оказа един от най-успешните за българската атлетика за последните десетилетия...

публикувано на 09.02.25 в 15:06