Гълъбина живее в родното си село Крушовица, в момента гледа своята възрастна майка. Не работи, защото работа в селото не се намира. Но пък има свободното време да твори и да се наслаждава на природата. Финансово успява да се поддържа с продажбата на своите стихосбирки и от дарения. Благодарна е на своите читатели, които се радват на всяко нейно ново стихотворение и я подкрепят морално. А тя не им остава длъжна и казва: "Имам щастието да имам най-прекрасните читатели.". Опитва се да се издържа от изкуството, което създава, трудно е, даже две лета пасе овцете в селото и определя този период като "прекрасен". Трудно е да се тича след стадото, но овцете излъчват божествена енергия и много доброта, смята Гълъбина.
В училището в Крушовица завършва началното си образование, по-късно продължава средното си образование в Техникум по текстил във Враца.
След промените през 1990 година заминава в София, където работи на няколко места, за да може да издържа децата си. Записва специалност "Педагогика" в Пловдивския университет, но не успява да се дипломира.
Връща се през 2012 година отново при корените си и при старата вишна в двора на къщата, в която днес живее.
Гълъбина има дъщеря и син. Има и двама внуци - момченце и момиченце.
Издадените стихосбирки са няколко - "Молитва", "Пясъчен свят", "Време за разпятие". Последната стихосбирка, която подготвя за печат е "Чай от джинджифил" .
ПОЕЗИЯТА
"Истинските поети се раждат. И разбира се, не съм само аз. Родените поети нямат избор да не пишат... Имам спомен, когато
още не съм могла да пиша, но стиховете са в главата ми... И този поток от думи си тече, но аз не знам как да го запиша. При мен винаги е така - думите започват да идват, аз не ги търся. Случва се нещо като включване, не е търсено от мен и моментът не винаги е подходящ... Много стихове съм пропуснала да ги запиша и тогава те се връщат там, откъдето са дошли... Изключително странен е този метод на писане, дори за мен самата си остава загадка и не е обяснимо... И още нещо - на един дъх написвам стиха , а пък в същото време рано сутрин ми се е случвало да започна да пиша, сядам под вишната и пиша и ми се струва, че са минали минути, най-много час, а в същото време се отваря портичката и се прибира сина ми и аз разбирам, че той се прибира в 5 часа от работа, а на мен ми се струва, че е минал един час, а пък те са минали осем часа... Нямам обяснение за това."
ЛЮБОВТА
"Любовта е първата причина, поради която пиша... Другите неща, които ме мотивират да пиша са красотата на божествения свят и, разбира се, тъгата. Когато съм тъжна, поезията е един от начините да се освободя от тъгата, болката остава на белия лист и аз чисто нова мога да си продължа без болка."
КРУШОВИЦА
"Когато се върнах тук, разполагах с цялото време на света. До този момент поезията за мен е нещо, от което не мога да избягам. Така или иначе като не можеш да избягаш, го живееш, Разбрах, че това е продукт, от който има хора, които се нуждаят от това нещо, имат нужда да четат поезия, на някого нещо давам по този начин... Това с изумление го разбрах и вече 2014 година се свърза с мен издателката, с която работя и досега. Маргарита Трифонова се казва тя на издателство "Бряг" - Русе. Това бяха първите ми стъпки посредством, които поезията ми започна да става все по-публична... Тя повярва в мен и ми подаде ръка."
Повече може да чуете в прикачения звуков файл.
Поредна премиера в афиша на врачанския драматично-куклен театър. Спектакълът "Слугините" по Жан Жьоне е новото заглавие, с което трупата ще развълнува публиката от града. "Слугините“ е най-известната пиеса на френския писател и драматург Жан Жьоне. Заради многото допирни точки с българската действителност, често е поставяна на театралната сцена..
Родовият терапевт Маргаритка Благоева ще проведе среща-беседа на тема: "Здравето в моя род". Маргаритка Благоева е журналист, работила е в различни вестници повече от 25 години, автор е на детската книжка "Приключенията на врабчето Незабравко", родов терапевт от Школата "Задругата на родонавтите" на Аида Марковска, както и член на Българската..
Папа Франциск е на едно по-добро място, казва Джузепе Гуарнери от католическата общност във Видин. Заедно със съпругата си е изпратен от папата като мисионер в страната ни, а след това го среща отблизо отново при посещението му в България. Ще запомни папа Франциск с уважението, с което се отнася към хората. "Какъв е споменът ми?..
С "Нощ в библиотеката" ще бъде отбелязан Световният ден на книгата и авторското право - 23 април, във Враца. Инициативата е на регионалната библиотека "Христо Ботев" и включва няколко прояви за деца и възрастни, обясни Милена Николова от културната институция: "Вълшебната ни нощ стартира в 18 часа и ще бъде открита със спектакъл на театрална..
Излезе от печат нова книга за село Ракитница, община Брегово. Заглавието е "Ракитница - опит за историко-етнографски проучване". Автор е Анюта Борин. Какво съдържа книгата и какви са етапите на нейното създаване, разказва етнографът Анюта Борин: "Тази книга е идея на кмета на Брегово - Илиян Бърсанов , който дълго време е бил кмет на село..
Вторият по дължина второкласен път в България - II-11 , който преминава по цялата дължина на областите от северозападната част на страната , ще бъде модернизиран. Предстои изграждането на почти 10-километров обход около Оряхово , който е част от отсечката Мизия-Оряхово-Крушовене . Транспортната артерия ще осъществява връзка между населените..
Общински фестивал на българската народна и забавна песен "Златното петле" организират Община Бяла Слатина и Народно читалище "Развитие 1892" . В 23- ото издание на конкурса участниците са 59 от различни краища на България, каза Валентина Бобойчева, главен библиотекар в читалището: "Фестивалът, има отдавнашна традиция, но е и чакано..