Гълъбина живее в родното си село Крушовица, в момента гледа своята възрастна майка. Не работи, защото работа в селото не се намира. Но пък има свободното време да твори и да се наслаждава на природата. Финансово успява да се поддържа с продажбата на своите стихосбирки и от дарения. Благодарна е на своите читатели, които се радват на всяко нейно ново стихотворение и я подкрепят морално. А тя не им остава длъжна и казва: "Имам щастието да имам най-прекрасните читатели.". Опитва се да се издържа от изкуството, което създава, трудно е, даже две лета пасе овцете в селото и определя този период като "прекрасен". Трудно е да се тича след стадото, но овцете излъчват божествена енергия и много доброта, смята Гълъбина.
В училището в Крушовица завършва началното си образование, по-късно продължава средното си образование в Техникум по текстил във Враца.
След промените през 1990 година заминава в София, където работи на няколко места, за да може да издържа децата си. Записва специалност "Педагогика" в Пловдивския университет, но не успява да се дипломира.
Връща се през 2012 година отново при корените си и при старата вишна в двора на къщата, в която днес живее.
Гълъбина има дъщеря и син. Има и двама внуци - момченце и момиченце.
Издадените стихосбирки са няколко - "Молитва", "Пясъчен свят", "Време за разпятие". Последната стихосбирка, която подготвя за печат е "Чай от джинджифил" .
ПОЕЗИЯТА
"Истинските поети се раждат. И разбира се, не съм само аз. Родените поети нямат избор да не пишат... Имам спомен, когато
още не съм могла да пиша, но стиховете са в главата ми... И този поток от думи си тече, но аз не знам как да го запиша. При мен винаги е така - думите започват да идват, аз не ги търся. Случва се нещо като включване, не е търсено от мен и моментът не винаги е подходящ... Много стихове съм пропуснала да ги запиша и тогава те се връщат там, откъдето са дошли... Изключително странен е този метод на писане, дори за мен самата си остава загадка и не е обяснимо... И още нещо - на един дъх написвам стиха , а пък в същото време рано сутрин ми се е случвало да започна да пиша, сядам под вишната и пиша и ми се струва, че са минали минути, най-много час, а в същото време се отваря портичката и се прибира сина ми и аз разбирам, че той се прибира в 5 часа от работа, а на мен ми се струва, че е минал един час, а пък те са минали осем часа... Нямам обяснение за това."
ЛЮБОВТА
"Любовта е първата причина, поради която пиша... Другите неща, които ме мотивират да пиша са красотата на божествения свят и, разбира се, тъгата. Когато съм тъжна, поезията е един от начините да се освободя от тъгата, болката остава на белия лист и аз чисто нова мога да си продължа без болка."
КРУШОВИЦА
"Когато се върнах тук, разполагах с цялото време на света. До този момент поезията за мен е нещо, от което не мога да избягам. Така или иначе като не можеш да избягаш, го живееш, Разбрах, че това е продукт, от който има хора, които се нуждаят от това нещо, имат нужда да четат поезия, на някого нещо давам по този начин... Това с изумление го разбрах и вече 2014 година се свърза с мен издателката, с която работя и досега. Маргарита Трифонова се казва тя на издателство "Бряг" - Русе. Това бяха първите ми стъпки посредством, които поезията ми започна да става все по-публична... Тя повярва в мен и ми подаде ръка."
Повече може да чуете в прикачения звуков файл.
Какво може да накара един човек да остави родната си страна и да започне нов живот на коренно различно място? За Сигридур Каменова , исландка, която вече 17 години живее в Монтана, отговорът е прост - любовта. Сигридур решава да последва сърцето си, за да бъде с човека, когото е избрала, да се установи в България и да се научи да обича новата..
За няколко случая на насилие и побой съобщават местни жители на село Периловец, община Бойница. 80-годишният Евгени Митров разказва, че е бил бит преди няколко дни от кметския наместник Михаил Флоров. В селото живеят 10 души, а управникът е местен жител. "Това се случи на 24 март, понеделник, в 9,30 часа. Излязох от дома и тръгнах за..
На 1 април отбелязваме Деня на хумора и шегата . На този ден всеки има право да се пошегува със свои приятели и познати и това да не предизвиква възмущение, а напротив - смях. Срещам ви с Цветелина Цветкова, която стана известна със своята хумористична книга "Лейди Гергана". Тя споделя, че огромна част в живота ѝ заема хуморът. А "Лейди..
Много често родителите водят детето за първи път на зъболекар едва когато се появи проблем и той е придружен от симптоматика. Тогава детето е уплашено, боли го и става сложно, каза в "Час при зъболекаря" лекарят по дентална медицина д-р Олга Папушева и поясни, че първата среща на детето със зъболекар трябва да е в периода от появата на първото..
Веселин Маринов ще зарадва почитателите на българската музика с концерт тази вечер във Видин. Събитието е част от турнето "Да се събудиш до мен". Във Видин един от най-обичаните български певци ще изпълни романтични балади и свои вечни хитове. Веселин Маринов гостува в "Цветовете на деня" по Радио ВИДИН. "Аз много обичам Видин, не съм..
Днес ще засегнем темата за преминаването към лятно часово време . Идването на пролетта обикновено е свързана с позитивни емоции, защото времето се затопля, всичко разцъфва, денят се увеличава и светът някак си се събужда от зимен сън. Но наред с добрите страни, тя носи и негативни такива. И освен, че нашето тяло трябва да се пренаст рои към..
На 2 април отбелязваме Международния ден на детската книга , който е посветен на един от най-важните моменти в живота на всяко дете - откритията, които правим чрез четенето. Отбелязва се от 1967 г. и съвпада с рождения ден на датския писател Ханс Кристиан Андерсен , написал най-популярните приказки на всички времена. Книгите за деца не..