Много видинчани предпочитат природния воден басейн с течаща вода и естествена настилка от едър речен пясък и дребни камъчета:
"Почти всеки ден съм на плаж... Състоянието му е никакво, ние сме му свикнали. Добре, че пуснаха водата, чистят сега, да сложат и чадърите, ще бъде по-хубаво... Добре, че си имаме река, това е благодат за Видин... Идеално е тук, водата е топла... Душове са сложени, чешмичката още не са пуснали, косят тревата. Е, не е като Калафатския плаж, там е много по-чисто. Добре, че го има Дунав... Чадърите да сложат искаме... До преди 29 юни беше в занемарено състояние плажът... Сега почти е изчистено ...".
Плажът вече се почиства от трева и растителност, крепостната стена, върху която се намират първата и втората тераси от плажа, също се почиства от храсти и малки дръвчета, окосена е "Алеята на влюбените", сложени са душове, ще заработи и чешмичката.
По повод разработването на този репортаж попитахме Областна администрация Видин, която отговаря за градския плаж край Баба Вида, ще бъдат ли създадени условия за посетителите на крайбрежната ивица? Ето и отговора без редакторска намеса.
"Областна администрация Видин е предприела действия, за да осигури възможност на гражданите и гостите на град Видин за плажуване и рекреационни дейности на плажната ивицa в района на крепостта Баба Вида. Както знаете, Областна администрация разполага с налични плажни чадъри, които са поставяни в минали периоди, но към настоящия момент, поради липса на ресурси и техника е потърсено съдействие от Община Видин за поставянето им. Както и в предходни години, за гражданите и гостите на града ще бъдат осигурени необходимите условия за плажуване.
Заповедта за забрана на "ползването на водните площи по цялото поречие на р. Дунав на територията на област Видин" се основава на становище на Регионалната здравна инспекция, която след направен микробиологичен анализ обобщава, че къпането в река Дунав не е безопасно и е свързано с неблагоприятни последици за здравето.
Повече от седем хиляди и петстотин български патриоти участват в Руско-турската освободителна война. Към Българското опълчение се присъединяват и четирима опълченци, родени в мездренското село Лик. Иван Петров Попов (1841-1928) е изключителна личност, чието име остава в народната памет и за когото и до днес се разказва. Още през 1860 година той е..
Днес, 17 февруари, отбелязваме Деня на спонтанната доброта. Той се празнува по цял свят от благотворителни организации, но не е известно кой е конкретният инициатор. Най-популярен е в САЩ. В този ден хората трябва да се стремят да бъдат добри към всички, без да очакват награда. Именно затова днес ви представяме един такъв пример от град Мизия,..
Сънят при бебетата и малките деца е тема, която вълнува всички родители, а трудното приспиване или пък честите нощни събуждания на децата са проблеми, на които често родителите мислят, че решение няма. Все още в нашето общество битуват митове, свързани с детския сън. Оказва се, че ако им се доверим, ще получим точно обратния ефект -..
Пет нови центъра за социален достъп ще бъдат изградени в малки населени места в България, като два от тях ще се намират в общините Чупрене и Ружинци . Тези т. нар. " хъбове за улеснен достъп" ще предоставят услуги на уязвимите групи и ще способстват за тяхната интеграция в обществото. Проектът се реализира чрез програмата „Поощряване..
Италианският певец Федерико Оливиери, известен с артистичния псевдоним Оли, спечели 75-ото издание на феста. 23-годишният изпълнител триумфира с песента "Глупава носталгия" (Balorda nostalgia). "Това е едно от онези неща, които изглеждат нереални, когато се случат. Безкрайно съм щастлив", бяха първите думи на Оли, когато му беше връчена..
"Неделник е тук. Какво ще научим в него: Писателят от Враца Теодор Петров ни връща в миналото за да ни представи своя първи роман „Комтитите“ за цар Самуил и неговото време. Ще празнуваме Трифон Зарезан в село Раковица в община Макреш. Празника не е отбелязван в селото от 2014 година. Сега с общи усилия на..
Неделята, в която се намираме днес е Седемнадесета след Неделя подир Въздвижение – на Блудния син. "След Неделята на митаря и фарисея, светата Църква ни въвежда в Неделята на блудния син. Състоянието, в което се намирал митарят, когато зовял към Бога за милост и не само не помислял за своите добродетели, но и не смеел да повдигне очи..