Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кампания за отпускане на помощи за първокласници и осмокласници

Автор:
Снимка: Радио ВИДИН

От началото на месец юли върви кампания за отпускане на помощ от 300 лв. за всички първокласници и осмокласници през новата учебна година. Единствения необходим документ е бележка от училището, че детето е записано за новата учебна година, обясни Маргарита Маркова, директор дирекция "Социално подпомагане" със седалище Видин и териториален обхват - общините Видин и Ново село.

"Необходимите документи са заявления декларация, която може да получите на място в дирекция "Социално подпомагане". Приемните работят непрекъснато то 9 до 17 :30 ч. Освен заявления декларация можете от приемните в дирекция социално подпомагане, може да изтеглите на сайта на агенция "Социално подпомагане". Единственият необходим документ е бележка от училището, че детето е записано за новата учебна година 2021-2022г. Необходимо е да се носят за справка лични карти. Помощта както всички останали помощи се отпуска по настоящ адрес."

Срокът за кандидатстване е до 15 октомври тази година.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Приеха отчета на ломската болница за 2024 година

Общинският съвет в Лом прие отчета на МБАЛ "Св.Николай Чудотворец" за 2024 г. В документа се посочва, че приходите на дружеството са се увеличили със 17,48 % спрямо миналата година, а по клиничните пътеки увеличението е с 20, 98%. Като положителни страни на болницата се изтъкват добрия имидж на пазара на медицинските услуги в района и високата..

публикувано на 03.08.25 в 08:35

Съставят актове за нерегламентирано изхвърляне на отпадъци във Враца

През изминалите две седмици от Инспектората във Враца са съставили близо 50 акта за нерегламентирано изхвърляне на отпадъци, съобщиха от общинската управа.  В рамките на проверките, 5-ма души са санкционирани за непочистване след домашните си любимци.  Спрямо 10 нарушители, преминавали с велосипеди и тротинетки през пешеходната зона, също са били..

публикувано на 03.08.25 в 08:30

Започна празникът на курорта, минералната вода и Балкана във Вършец

С богата и разнообразна програма във Вършец отбелязват Празника на курорта, минералната вода и Балкана. През юли и август жителите и гостите на града на здравето имат възможност да гледат концерти на извени наши и чужди музикални изпълнители. Провеждат се спортни състезания, игри и забавления за малки и големи. На сцената пред Народно читалище „Христо..

публикувано на 02.08.25 в 16:44

210 от безработните лица в област Видин се обучават по проекти на синдикатите

210 от безработните лица, регистрирани в Бюро по труда Видин са включени в обучения на синдикатите КНСБ, КТ "Подкрепа" и Българска търговско-промишлена плата към настоящия момент информира директорът на Агенцията Александра Рачева и допълни: "При КНСБ са включени 90 лица за обучение по следните професии: 30 лица са включени по обучение по..

публикувано на 02.08.25 в 16:31

Двама пострадали от хладно оръжие във Врачанско

Два битови инцидента с пострадали от хладно оръжие белязаха последния ден от работната седмица. По данни на ОД на МВР във Враца, за живота на потърпевшите няма опасност. В петък към 19,30 часа е бил получен сигнал за непълнолетно момче с порезни рани, нанесени от млад мъж. Инцидентът е станал след скандал между замесените лица в белослатинското село..

публикувано на 02.08.25 в 15:43

Говежда се готви за празник

Празник на Балкана в село Говежда, община Георги Дамяново започва днес. Повече за програмата разказа кметът Младен Миронов: "Ще започнем с програма от самодейните колективи, която ще започне в 19:30 часа... От 21:00 часа ще има концерт на Ива и Велислава Костадинови, на Гуна Иванова внучките..." Очакванията са над 500 души да посетят..

публикувано на 02.08.25 в 13:00

За поредна година Видин е домакин на ретро автомобили

Над 100 участници от България, Сърбия и Румъния се включиха в автомобилния ретро парад "Vintage Vehicles Vidin 2025" , който се състоя днес във Видин. При официалното откриване специални поздрави от името на Община Видин към организаторите, участниците и любителите на класически превозни средства отправи заместник-кметът Борислава Борисова :..

публикувано на 02.08.25 в 12:00