Попитахме и видинчани: Трябва ли да има стимули за ваксиниране и какво би ги накарало да се ваксинират?:
"Не, мисля че от морална гледна точка не би трябвало да има, но нали знаете, че българинът е малко материалист и може би това така ще го убеди, в кавички, да се имунизира, защото наистина трябва да се направи това нещо. Много хора са "Тома неверници" по отношение на ваксините, но те са дори необходимото зло, ако можем така да се изразим, та според мен зависи от човека - ако държи на морала и не е материалист, може да се ваксинира и без някакви облаги и някакви стимули. Но в края на краищата, ако това ще реши проблема с масовото ваксиниране - нека да предприемат и тази мярка... Според мен лично, не трябва. Всеки един човек трябва да взима решенията си сам и да отговаря за себе си... Според мен, не - пълна глупост и никой не може да ме накара насила да се ваксинирам... Трябва сами да имаме съзнание да ходим, да се имунизираме, обаче по телевизията говорят едно, в интернет друго и се чудим какво да правим. Здравето е най-важно, не парите. Въпреки че пенсиите ни са ниски - учителски - никога не бих се подложила да ме подкупи някой с пари, с някакъв стимул, за да се ваксинирам - трябва да си убеден... Не, всеки нормален трябва да се ваксинира".
4 са новите случаи на заразени с COVID-19 пациенти в област Враца през последните 24 часа, сочат данните от Единния информационен портал. В област Монтана новозаразените са 2-ма, един е в област Видин. Като потвърдените случаи от началото на пандемията до момента в Област Враца са 10 354, в Монтанско са 6513 и в област Видин случаите са 3076. До момента най-много ваксинирани лица в Северозапада има в област Враца 41 352, като със завършен ваксинационен цикъл там са 20 490, следвана от Монтанско с 24 080 ваксинирани лица, от които 12 143 със завършен ваксинационен цикъл. На последно място в Северозапада по брой поставени ваксини остава област Видин със 17 845 поставени дози ваксина, от които 8903 лица са със завършен ваксинационен цикъл.
Кърт Вонегът го нарича „първият и все още най-велик американски минималист“ . Печели Оскар за сценарий на филм по собствения си роман „Човешка комедия“. За пиесата „Времето на нашия живот“ през 1940 г. е удостоен с награда „Пулицър“, която отказва да приеме с думите „Никой не може да ме купи!“ . Войната с критиците, която води цял живот, му..
Днес в "Минутите не редактора" ще ви разкажем за един български изпълнител и композитор, който се ражда през 1943 година във Видин, и макар че скоро след това семейството му се мести, Видин остава в неговото сърце до края на живота му. Рубриката този петък е разказ за популярния през 70-те и 80-те години певец Петър Чернев и един от вечните му..
"Котаракът в чизми" е народна приказка, пресъздадена от Шарл Перо, която се намира и в първото издание на сборника на братя Грим: "Детски и домашни приказки". В нея се разказва за котарак, който може да говори и напътства своя господар. Той е хитър, амбициозен, умен, великодушен, верен приятел, ловък, смел, находчив,..
Фондация "Благотворител " насърчава доброволчески инициативи сред младите хора с конкурса "Млад Благотворител" , който се проведе за осма поредна година. В началото на февруари бяха обявени финалистите в тазгодишното издание. Те ще получат финансова подкрепа за реализирането на своите предложения. Сред отличените е и проектът на дванайсетокласници от..
Отново ще ви срещнем с Алекс от Видин . При предишната ни среща през 2023 година той ни разказа за кокошките Сонка и Юлия и петела Соник. Сега отново се е върнал към отглеждането на зайци . Негово старо хоби. Всъщност той не може да си представи да живее без домашен любимец, та бил той и малко странен. Колкото до Соник, Сонка и..
Днес ви представяме една вдъхновяваща личност от Видин - Симона Панова , автор на фентъзи романите "Змей Закрилник", "Змей Побратим" и "Змей Омайник". Но освен че създава магични светове на страниците на книгите си, Симона е и невероятен разказвач на истински истории, свързани с богатото историческо наследство на старопрестолния Видин и..
"Цветът в мен" се нарича изложбата на монтанската художничка Таня Василева. Това е нейната първа самостоятелна експозиция в град Монтана, в която тя представя 24 свои платна на различни теми и с различни техники. Авторката разказа как се появява идеята за изложбата: "Поканиха ме от библиотеката да направя изложба... Замислих се и си казах, че..