Тази сутрин на централния плаж при крепостта „Баба Вида“ започна осмото поредно издание на Благотворителния турнир по плажен волейбол. Състезанието се провежда под егидата на Синдикалната федерация на служителите в МВР при ОДМВР – Видин, със съдействието на Община Видин. Идеята на събитието е набраните средства да са в полза на децата на загинали и пострадали служители на реда.
Тазгодишното издание е в подкрепа на кампанията за набиране на средства за лечение на 9-годишната Велизара от Видин. Малката Велизара от раждането си се бори с тежката диагноза хидроцефалия. След редица интервенции състоянието й се подобрява, но за да продължи това са необходими скъпоструващи рехабилитации в чужбина. Освен това на Зара й предстои най-малко още една операция през тази година за отстраняване на имплантите, които са поставени, за да изправят крачетата на детето. Осигуряването на необходимите средства не е по силите на семейството на Зара. Затова те се обръщат с призив за помощ към всички хора с добри сърца.
Ръководството на Общината и служители в общинската администрация също подкрепиха добрата кауза. Тази сутрин заместник-кметът на Община Видин по хуманитарни дейности и социална политика Борислава Борисова предаде паричното дарение на съорганизатора на събитието Емилиян Недялков.
В тазгодишното издание на Благотворителния турнир по плажен волейбол за участие са се записали дванадесет отбора при мъжете и три – при жените, като извън класирането срещи ще изиграят и два отбора с деца под 14 години.
Желаещите да помогнат с дарение могат да направят това на следните банкови сметки: BG32UBBS80021074421540 – в лева; BG88UBBS80021452136010 – в евро, титуляр: Велизара Василева Богоева, както и чрез Paypal – ystefanovav@gmail.com.
Безработните лица на 50 г. и над тази възраст в края на януари са 622, личи от анализ на бюрото по труда, което брои хората без препитание в общините Враца и Криводол. В първата работа си търсят 472-ма, а във втората 150 мъже и жени. От трудовата борса отчитат увеличение със 70 лица. 192-ма мъже и жени с намалена работоспособност чакат милостта на..
Крайният срок за подаване на заявления за съдебни заседатели към Районния съд в Лом е 28 февруари 2025 г., съобщават от общинската управа в града. Местният парламент удължи процедурата в началото на този месец, заради непопълнена квота от 30 заседатели за Районния съд. В съобщението се посочва, че документите се подават всеки работен ден от 08.00..
Младежите от неправителствената организация БУМ - Будни Устремени Мездренчани организират поредната си изява, този път посветена на 3 март. От 18.00 часа, в традиционното място Кафе "Роял" Мездра те канят малки и големи да отбележат заедно годишнината от Освобождението на България с една забавна викторина. Целта, която си поставят е да..
Повече от 2 години бяха необходими на ръководството на врачанската болница, за да ликвидира незаконно сметище в двора на най-голямото лечебно заведение в областта. Натрупването на неопасни отпадъци на площадката е ставало с години, а едва в края на януари мястото е било почистено, съобщиха от ръководството на МБАЛ "Христо Ботев". В двора на болницата..
Доброволците от сдружение "Северозапазване" заедно със служителите от Дирекция "Социално подпомагане" - Кула за трета поредна година украсиха в червено и бяло дървета в центъра на Кула за Баба Марта. Инициативата е под мотото "Баба Марта тръгнала в Кула се спънала", за един по-шарен, по-цветен и по-красив град. По случай празника на Баба Марта, от..
Общинският съвет в Козлодуй взе решение да бъде стартирана процедура за прехвърляне на Многопрофилната болница за активно лечение "Св. Иван Рилски" от общинска в държавна собственост. С решението, взето с мнозинство, се възлага на кмета да предприеме нужните действия. В предложението на кмета е записано, че във връзка с предстоящото изграждане на..
Паметник на Мистер Сенко ще бъде изграден в родния му град - Враца, обяви кметът на общината Калин Каменов по време на магичен спектакъл, с който беше отбелязана 120-ата годишнина от рождението на илюзиониста. В процес на уточнение е мястото, където ще бъде поставен и дали ще бъде бюст или в цял ръст. В Регионалния исторически музей във Враца е..