Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

За баланса между спорта и работата

Снимка: Колаж на Радио Видин

Колко от нас успяват да съчетаят това да тренират някакъв вид спорт и да работят? А да преподават спорт, да работят и да учат едновременно и то на съвсем крехка възраст? Такъв е случаят на Красимир Христов от Видин, който днес навършва 22 години. Той преподава карате на деца в София на стадион "Георги Аспарухов". Освен това следва две висши образования и движи и собствена фирма за недвижими имоти - KEYG Invest. Човек трябва да прави това, което обича, за да има постоянството и волята да се задържи в него, е мнението на Красимир. Споделя, че каратето е начин на живот и му е помогнало много в изграждането му като личност и в бизнеса:
 
"Главно тренирам деца и се занимавам с деца просто, защото това ме влече. Карате не може да се пренебрегне, нито може да се забрави. На 6 годинки се зарибих по карате. Нашите казват, че съм бил доста по-малък и сам съм имал желанието. До ден днешен продължавам и не мисля и да спирам. Сега тренирам дечица и се опитвам да тренирам и себе си. Винаги оставам след тяхната тренировка да тренирам и аз. Винаги съм обичал и търговията. Три години в този бизнес не са, кои знае какво нещо, но успях да науча доста неща, така че да успея да се отделя и да направя собствена фирма за недвижими имоти. От година и половина имам собствена фирма. Карате е начин на живот и ми помогна дори за този бизнес, защото моят треньор във Видин Вартан Папикян ме е научил, да се боря с всички сили и да имам воля. Тази воля, в този бизнес, е от голяма необходимост по простата причина, че трудно стартираш с него. Имах едни 4 месеца, в които не бях изкарал една стотинка. Все пак за това се трудим, за да изкараме някакви пари, за да можем да си подсигурим добър стандарт на живот. Много пъти ставаш и се чудиш, да продължиш или не, но там опираме до волята, желанието и обичта към това, което правиш. Аз обичам търговията и затова успях да се преборя с това нещо."

Как успява да съчетае всичко това и стига ли му времето? Ето какво още сподели Красимир Христов за баланса между спорта, работата и ученето:

"Границата е много тънка и честно казано е трудно да ти остане лично време, но не е невъзможно. Ако човек има ясна представа, как да раздели деня си и задачите си в него, е възможно да ти остане лично време. Ако всичко е хаос в главата ти е невъзможно. Уча две висши образования - педагогика и треньорство. Баланса е в желанието и е много труден. Ако обичаш нещо да правиш, а аз обичам и двете неща, с които се занимавам, се старая и намирам баланс. Ако не ги обичаш е невъзможно да го намериш просто, защото няма да имаш желанието и волята да го направиш. Залата е единственото място, в което можеш да излезеш от света, защото там оставаш ти и децата. Това, как ти ще се представиш, ще представиш информацията на тези деца, и какво ще им кажеш, е от голяма значимост, по простата причина, че те приемат всичко за чиста монета. Те не са виновни за това, какви са или какви ще бъдат. Имаме вина треньорите им, родителите им и ние сме хората, които трябва да ги изградим. Да се постараем тези деца да бъдат полезни за обществото, за самите себе си и за близките около тях. Ако го нямаше карате балансите, може би щяха да ми избягат някъде във времето."

Въпреки, че Красимир е само на 22 години, продава имоти, преподава карате и следва две висши образования, той намира време и за приятелката си.

"Трудно ме търпи. Определено иска повече време за нея, което аз не и го давам, по простата причина, че нямам възможност. Тя е наясно и ме разбира напълно, което е много важно, затова и се допълваме. Помага ми, с каквото може, пък аз се старая да съм максимално продуктивен във всяко отношение. За мен най-важното и нещото, което аз съм търсил, като по-малък, е било да търсим нещата, които обичаме, за да успеем да се задържим в тях дълго време и да пожънем успехи."


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Основно училище "Любен Каравелов" във Видин отбеляза своя празник

Основно училище "Любен Каравелов" във Видин отбеляза 190 години от рождението на своя патрон. Мероприятията започнаха рано сутринта с поднасяне на цветя и тържествена щафета, в която участваха ученици от 5-и клас. Заместник-директорът на училището, Галина Нетова , поздрави присъстващите и подчерта важността на патронния празник...

публикувано на 08.11.24 в 15:56

Ден на Западните покрайнини - тъжна част от историята на България

Днес, 8 ноември, отбелязваме Деня на Западните покрайнини. Отбелязва се от 1924 година по инициатива на Учредителния конгрес на бежанците от Западните покрайнини. Забранен е през 1952 година, а е възстановен през 1990 г. Това е годишнина от анексирането (1920 г.) на Западните покрайнини по силата на Ньойския мирен договор (27 ноември 1919 г.)...

публикувано на 08.11.24 в 14:05

"Змей Омайник" дебне за отмъщение

Отмъщението се сервирало студено, казват. Може би. Но не и когато огънят има за какво да отмъщава. Не и когато има да ти отмъщава един истински змей, потомък на Караогнян – страшилището на Балканите, и не на последно място когато има да отмъщава на самия Караогнян. Тогава отмъщението не може да чака и не може да е различно от огън до пълно..

публикувано на 08.11.24 в 14:00

Ученици събраха над 400 лева от благотворителна инициатива

Младежи от "Интеракт клуб" към доброволческата организация "Ротари Интернешънъл" във Видин събраха над 400 лева от благотворителна вечер на четенето. За идеята и каузите, за чието изпълнение ще помогнат, разказват Мартина Вергилова, Никол Николова и Алекс Александров от клуба. "Първата цел на нашето събитие - Вечерта на четенето, е да..

публикувано на 08.11.24 в 13:02

Ръчно изработени бижута с душа

Във Видин има изключително много артисти - хора, които влагат умението, дарбата и таланта си в различни произведения. В рубриката "Професия хоби" ви представяме една дама, която ръчно изработва бижута, влагайки в тях цялата си душа. Започва да се занимава с това хоби, без да го планува, просто ѝ идва отвътре. А понякога, когато искаш..

публикувано на 08.11.24 в 13:00

Книга съживява историята и традициите на село Зверино

Обликът на Зверино е представен в книгата „Пътища през Времето“ . Сборникът с краеведски изследвания за мездренското село е дело на Ивана Захариева — икономист по професия и родом от малкото населено място. Още от дете тя проявява интерес към начина на живот на хората, а краезнанието става нейна страст. Благодарение на своите родители успява да..

публикувано на 07.11.24 в 15:55

Илияна Кръстева: Намерих пътя си и съм щастлива, че имам с кого да го споделя

Видинската авторка Илияна Кръстева издава новата си стихосбирка, наречена „Дискордия“. В нея включва 100 творби, създавани през годините. Опитва се във всяко стихотворение да има основна идея, за да може читателят да осмисли написаното. В момента книгата е готова в електронен вариант, очаква се да излезе и в книжен вид. В началото на нашия..

публикувано на 07.11.24 в 15:00