Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Половината от жителите на Община Кула са платили данъците си

Снимка: Радио ВИДИН

51,09 на сто от местните данъци и такси са събрани в Община  Кула до 31 август. 55,9 % е събираемостта на данък сгради за град Кула, което е най-високото изпълнение на плана при местните налози. Събираемостта за същия период на 2020 година е била 52,1%.  От такса смет са събрани средно 50,05 на сто от планираното за Община Кула, като за град Кула 54,84 %, в селата между 30,64  и 49,37 %. Налог върху автомобилите са платили средно 42 на сто, за град Кула има леко увеличение  - 43,75%. Най-малко са постъпленията от туристическия данък, като платените суми са от къщите за гости за реализирани нощувки.


От общинската администрация припомнят, че такса битови отпадъци се начислява не на живеещите в сградите, а на собствениците.


Данъкът върху недвижимите имоти се заплаща в брой, -в касата на общината , по банков път, с пощенски запис. Плащането може да се извърши  на две равни вноски - до 30 юни и до 31 октомври, припомнят от "Местни данъци и такси" - Кула.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 29 юли 2025 година

Сцената за фестивала "Опера на върховете" в Белоградчик е готова и очаква зрителите за началото на 10-ото издание на музикалното събитие на 1 август. Янислав Енчев, който отговаря за техническата част на фестивала, обясни за Радио ВИДИН, че сцената е една от най-големите в България. Музикалната магия започва на 1 август, от 20:00 часа, в подножието..

публикувано на 29.07.25 в 18:05

Две села на воден режим в Монтанско

Две села в община Чипровци от днес са на воден режим. В Горна Лука и Митровци ще се подава вода през ден. Заради сушата към момента в четири села в област Монтана е нарушено водоподаването. Вода към селата Горна Лука и Митровци се подава от един източник. След проведена среща с жителите им е решено от днес да се мине на режим, каза кметът на община..

публикувано на 29.07.25 в 18:04

Пътната агенция отговори за забавения ремонт между Дреновец и Костичовци

Високите температури са забавили ремонта на участък от пътя  Дреновец – Воднянци – Костичовци , съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" след сигнал от Радио ВИДИН . Слушател алармира преди дни за лошото състояние на пътната настилка и спрените дейности по обновяването на трасето. Ремонтните дейности по шосето са възобновени, като се предвижда те..

публикувано на 29.07.25 в 15:36

Фолклорна група от Зли дол завоюва медали на международен фестивал

Смесената фолклорна група „Искър“ към Народно читалище „Искър 2004“ от село Зли дол, едно от най-малките села в община Мездра, постигна впечатляващ успех на Международния фолклорен фестивал „Folk Nuance“ в Несебър. Под ръководството на художествения ръководител Кръстьо Стефанов, талантливите изпълнители се представиха на сцената на древния..

публикувано на 29.07.25 в 15:26
Снимката е илюстративна

Движението край Гъмзово е възстановено

Възстановено е движението по пътя  Видин - Брегово в района на с. Гъмзово , съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).  Трафикът край селото беше ограничен в едната лента заради катастрофа. 

публикувано на 29.07.25 в 11:46
РЗИ-Враца

10 са случаите на сифилис от началото на 2025 г. във Враца

Нов случай на сифилис е регистриран във Враца, съобщиха в седмичния си бюлетин от Регионалната здравна инспекция. От началото на годината това е 10-ия случай на заразен с венерическото заболяване. Здравните власти напомнят, че през цялата изминала 2024-а е имало общо 16 болни. Сифилисът е инфекциозно заболяване, предавано основно по полов път...

публикувано на 29.07.25 в 11:30

Санирането на жилища остава безплатно

Санирането на жилища остава безплатно за гражданите от домакинствата, това става ясно от прессъобщение на Министерството на регионалното развитие и благоустройството . До края на годината предстои да стартира втори етап на Националната програма за енергийна ефективност, по която от бюджета до 2029 г. ще бъдат отпуснати 2,5 млрд. лв., информира..

публикувано на 29.07.25 в 11:11