Представители на различни спортни клубове от Монтана направиха демонстрации в зала "Огоста" по баскетбол, футбол, шах, тенис на маса и бокс. Това стана благодарение на Европейската седмица на спорта, която се провежда в различни градове на страната. Проявата откри кметът на Монтана Златко Живков:
"Това е една изключителна инициатива, коята насърчава физическата активност - Европейската седмица на спорта. Монтана е спортен град, Монтана е и ще бъде винаги такъв. Вие също сте спортни личности, защото от малки практикувате различни видове спорт. В най-важното нещо - изграждането на добродетели, изграждането на качества, които само спорта може да даде".
Национален координатор е Министерството на младежта и спорта, поясни главният секретар Александър Георгиев:
"Спорта обучава, спорта възпитава, спорта създава, мили деца, страхотни приятелства, които остават за цял живот".
От името на спортното министерство Александър Георгиев връчи плакет на кмета Златко Живков.
Чуйте повече в звуковия файл.
Отборът на "Видабаскет" посреща тимът на "Хасково" във видинската спортна зала "Фестивална" в неделя, 30 ноември. Двубоят, който първоначално трябваше да бъде част от първия кръг, но бе отменен, най-накрая ще се играе у дома. След срещата в Хасково видинската публика ще може да подкрепи у дома своите любимци. Началото на срещата е от 18.00 часа, в неделя.
Баскетболистките на "Монтана" победиха с 67:57 точки /20:7, 17:18, 19:14, 11:18/ "Партизан" Белград в среща от 6-ия кръг на Адриатическата лига при жените. Така от изиграните пет мача до сега шампионките на България са без загуба и са начело на лигата. "Партизан" допусна втора загуба. Дебют за "Монтана" направи Линда Лотта Лехторанта, която започна в..
На традиционна церемония във Враца, която е уникална за страната, бяха раздадени 22 плакети на спортисти-ветерани, които през 2025-а са навършили кръгли годишнини. Практиката да бъдат уважавани бившите спортисти и приноса им води началото си от над 15 години. Тя е пренесена от Швейцария във Враца от бившия организационен секретар на Спортно дружество..
Баскетболистките на "Монтана" са домакин на "Партизан" /Белград/в среща от Адриатическата лига при жените. Шампионките на България излизат с нов играч в мача. От неделя с отбора тренира гардът от Финландия Линда -Лотта Лехторанта. Разрешителното й за игра пристигна в клуба и тя ще бъде на разположение на треньора Преслав Пешев за мача с "Партизан"..
Волейболистите на Монтана загубиха с 0:3 гейма гостуването си на "Дея спорт" /Бургас/ в среща от 6-ия кръг на първенството на Супер волей. За домакините това бе втора победа, монтанци имат 3 победи и 3 загуби. В зала "Бойчо Брънзов" състезателите на "Дея" затвориха геймовете на 15, 20 и 14 точки. За успеха най-резултатен бе иранският център Хади..
"Ботев 2012" очаквано загуби от шампиона "Рилски спортист" домакинството си в отложен мач от Националната баскетболна лига. Двубоят, който се изигра в Ботевград, завърши с 29 точки разлика – при 97:68 пункта в полза на тима от Самоков. Двубоят започна ударно за шампионите, които натрупаха разлика. В края на първите 10 минути врачани я стопиха до..
Състезатели на врачанския клуб по борба "Ботев 93" спечелиха две отличия от ежегодния турнир за купа "Самоков" , проведен преди дни в едноименния град. Националната надпревара беше за подрастващи таланти до 17 години. Владимир Цветанов от града под Околчица се нареди трети в категорията до 60 кг в класическия стил. При момичетата в първа група..