Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пътен инцидент взе две жертви във Врачанско

| обновено на 26.11.21 в 17:00
Снимка: Жоро Александров

Тежка катастрофа на пътя между Враца и Оряхово взе две жертви днес. Инцидентът е станал на изхода на белослатинското село Алтимир, около 12:40 часа. Според информация на полицията влекач, управляван от  67-годишен водач от Враца, катастрофира с два леки автомобила - "Тойота" управлявана от  45-годишен мъж от Козлодуй, и "Ауди А8", управляван от 54-годишен жител на София.  Убити са водачът на японския автомобил и 36-годишната  му спътница. В автомобила е пътувало и 10-годишно момиче, което е ранено. То е транспортирано в болница  в  Плевен. 


Водачите на другите два автомобила са тествани  за алкохол и наркотични вещества, пробите са отрицателни. Причини за катастрофата е  в процес на изясняване. Образувано  е досъдебно  производство. 


Второкласното шосе между Враца и Оряхово остава затворено, докато продължава работата по разследването. Предвидени се обходни маршрути.


Припомняме, че по пътя между Враца и Оряхово преминават тирове, които се опитват да избегнат натоварения трафик на Дунав мост 2 между Видин и Калафат. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Бюрото по труда във Видин организира среща в кв. „Нов път“ за насърчаване на заетостта

Дирекция „Бюро по труда“ – Видин ще проведе информационна среща с жителите на видинския квартал „Нов път“ на 13 август, съвместно със създадения към службата Клуб за активиране. Инициативата е част от дейностите по програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021–2027, обясни директорът на Бюрото Александра Рачева и допълни: "Целевата група по..

публикувано на 05.08.25 в 12:00

Фелдшер от Берковица пострада при нападение по време на работа

Фелдшер от Филиала за спешна медицинска помощ в Берковица е нападнат и ранен при изпълнение на служебните си задължения. Мъжът е извършил преглед и медицинска манипулация, след което неизвестен извършител му е нанесъл побой с удари в областта на главата. Пострадалият е с разкъсно-контузна рана и хематом на дясната вежда. Извършителят е избягал и..

публикувано на 05.08.25 в 10:52

Мъж е задържан за пожар в района на Роман

Пожар в района на град Роман унищожи три двуетажни вили, лозови насаждения и 18 пчелни кошера. Полицията е установила, че подателят на сигнала — 55-годишен мъж от града — е съпричастен към пожара. Той е признал и вината си. Пожарът е горял на 3 август, неделя. Мъжът е задържан за 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство.

публикувано на 05.08.25 в 10:06

Камбана на мира премина през Дунавци

Дунавци беше сред градовете, които посрещнаха Камбаната на мира. Инициативата се нарича „Конвой на мира“ 2025 г. - „С коне до Йерусалим“ и стартира в Германия, информира кметът на населеното място Димо Скорчев : "Събитието развълнува малки и големи жители на града ни, които имаха удоволствието и честта да се докоснат до Камбаната на мира...

публикувано на 05.08.25 в 09:28

Изложба живопис редят в Монтана

Изложба живопис ще бъде подредена днес в Художествена галерия "Кутловица" в град Монтана.   Произведенията са около 40-сет и са от пленер, който се проведе миналия месец в град Вършец, информира председателят на Дружеството на художниците "Тенец" Таня Василева : "Пленерът започна последната седмица на месец юли в град Вършец. В Къщата на..

публикувано на 05.08.25 в 08:24

Затягат мерките във Врачанско заради шарката по дребните преживни животни

Засилени мерки за превенция и контрол във връзка със заболяването шарка по дребните преживни животни набелязаха във Враца по време на заседание на областната епизоотична комисия. Форумът беше председателстван от губернатора Николай Николов. По време на заседанието стана ясно, че обстановката във Врачанско е спокойна и няма констатирани огнища на..

публикувано на 05.08.25 в 07:05

Снимката на 4 август 2025 година

Петима души спечелиха награди от томболата "Изрядни данъкоплатци" на Община Видин за 2025 година. Инициативата е по идея на директора на Дирекция "Местни данъци и такси" в местната управа Лидия Капитанова. Това е първото издание на проявата. Регистрацията на електрическите тротинетки ще започне най-рано след Нова година, съобщи депутатът Андрей..

публикувано на 04.08.25 в 18:00