В община Кула са взети всички мерки за посрещане на зимния сезон. Снегопочистването е частично делегирано на общинското предприятие, обясни д-р Владимир Владимиров - кмет на общината.
"Мога да кажа, че сме готови да посрещнем зимата, от една страна първо е осигурено отоплението на детските и социалните заведения и другите общински структури. На второ място снегопочистването е разделено на улично в населените места и за пътищата сме сключили договор със земеделски производители по три направления. Селата Старопатица и Коста Перчево е едното, другото е с. Големаново – с.Извор Махала, и третото е с.Цар Петрово- с.Тополовец и с.Чичил. Уличната мрежа ще се почиства със собствени машини, а пътната мрежа ще се почиствана от тези земеделски производители. Има достатъчно за първия етап осигурени пясък, сол и химични вещества. Чакаме първия сняг, децата, за да се пързалят, ние с нетърпение, за да покажем, че сме готови", каза Владимир Владимиров.
64-годишен мъж от врачанското село Чирен е спрян за полицейска проверка. Дрегерът отчел 2,62 промила алкохол в издишания въздух. Срещу него е образувано бързо полицейско производство.
Полицейски служители са установили общо 53 кубика дърва за огрев , съхранявани без необходимите документи и контролна горска марка във Видинско. При проверки на седем частни адреса в Белоградчик са открити 47 кубика дървесина от различни видове, а при две проверки във Видин – още 6 кубика. Горските служители са съставили актове на собствениците, а в..
За 68-ми път Видин посреща най-дългата международна гребна регата в света - ТИД 2025 . Създадени са условия за разполагане на лагера на гребците в района на крепостта "Баба Вида", каза зам. -кметът Борислава Борисова. "Мястото е окосено, обезпаразитено, като сме осигурили всичко необходимо за участниците - ток, вода, санитарни възли. По традиция..
Общината във врачанското село Борован вече разполага с чисто нов, съвременен сметосъбиращ камион . Благодарение на съоръжението ще се подобри значително събирането и извозването на битовите отпадъци на територията на общинския център и околните 4 населени места. Това е инвестиция в качеството на услугата и в по-чистата среда за всички жители. От..
От днес до 24 август, мобилни екипи ще бъдат разположени на общо 42 места в страната, за да окажат съдействие при активиране на приложението "еЗдраве" , което осигурява достъп до личното електронно здравно досие. Това съобщиха на сайта си от Министерството на здравеопазването. Във Врачанско мобилни екипи ще има в град Роман и село Зверино..
Дневният център за деца с увреждания - седмична грижа към фондация „Уникалните деца на Видин“ от началото на следващата година няма да функционира. Причината е, че дейността не фигурира в Закона за социалните услуги, каза председателят на фондацията Юлия Антова след общественото обсъждане на годишния план на социалните услуги в общината за следващата..
От 5 до 7 септември в село Ружинци ще се проведе деветото издание на фестивала "Традиция и фолклор". Въпреки, че има още време до началото на интересната и забавна тридневна програма, от Общината са готови с базата и организацията, обясни кметът Александър Александров: "Основното, което трябваше да бъде като инфраструктура, е направено...