Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С нови площадки видинско училище обучава в пътна безопасност

Новата площадка по БДП в ОУ "Любен Каравелов" Видин
Снимка: личен архив



Две площадки по безопасност на движението по пътищата вече има ОУ "Любен Каравелов" Видин.

Едната е направена и разчертана в двора на училището, пред централния вход, а втората е преместваема и може да се сложи във всяка класна стая. 

Площадките са финансирани по национална програма "Осигуряване на съвременна образователна среда" и целят да дадат най-подходящото и правилно обучение на учениците в условия на предвижване в градска среда като пешеходци, каза директорът на училището Любка Найденова:

 "През учебната 2021/2022 година в резултат на националната програма  "Осигуряване на съвременна образователна среда" имаме нова придобивка - изградена е външна площадка за провеждане на обучение по БДП, осигурена е вътрешна подвижна площадка и оборудване за двете площадки, което включва   - подвижен светофар,светофар с дистанционно управление и пешеходна секция, стоп палка,12 сигнално-предпазни жилетки, комплект от 10 броя пътни знаци, 2 броя симулационни очила, 2 табла за обучение по БДП, 10 конуса; 1 велосипед,1 каска за велосипедист, 1 програмируем учебен робот.  Вярвам, че ще подобрим резултатите от обучението по БДП....Надяваме се, като използваме тези нови придобивки в обучението на нашите деца и ученици, да допринесем за тяхното отговорно и безопасно поведение на пътя..."

Обученията ще се провеждат в часа на класа.


Повече може да чуете в прикачения звуков файл.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Милостта е велика добродетел

венец, ако не се е състезавал законно. " Кой печели медалите? Кой грабва венеца? Отговорът на този въпрос пак е свързан с вярата в Бога!  Слушайте ни всяка неделя сутрин след новините в 8:00 ч. и в ранното утро на понеделник от 01:00 ч. през нощта.

публикувано на 03.08.25 в 08:00
Самодейците към НЧ

Фолклорен младежки събор "Среща на три поколения" подготвят в Гюргич

В Гюргич се подготвят за Фолклорния младежки събор "Среща на три поколения". Той ще се проведе на 9 август край язовира до ружинското село. Идеята за провеждането на този празник е на Бойко Младенов, който сега е кмет на населеното място. "Аз съм инициатор на това събитие, на младежкия събор между поколения. И отначало моята фирма го..

публикувано на 01.08.25 в 16:55

Събития с почерк: Как Диана Василева създава атмосфера, която се помни

"Професия хоби" днес ни отвежда зад кулисите на едно изкуство, което придава настроение, емоция и стил на най-важните моменти в живота - декорацията на специални събития. Ще надникнем в процеса по създаване на украса за сватби, рождени дни, юбилеи, кръщенета, балове, момински партита, погачи и още много поводи за празник. Срещаме ви с..

публикувано на 01.08.25 в 16:30

Ретро парад - Видин събира отново почитатели на класиката

За девета поредна година Видин посреща едно събитие, което се утвърди като неизменна част от културния календар на града. Става въпрос за Ретро парад - Видин  - колоритна и обичана инициатива, която събира на едно място миналото и страстта към автомобилите. Идеята и реализацията на парада принадлежат на видинчанина Иван Цолов - човек с..

публикувано на 01.08.25 в 16:15

"Слейд Хаус": Къщата, която се отваря веднъж на девет години

На една крачка от кръчмата „Лисицата и хрътките“, която винаги изглежда така, сякаш е видяла и по-добри времена, понякога… но само понякога… и то малцина, получават възможността да тръгнат по тясната уличка „Слейд Али“. Тя е от онези улички, които е по-лесно да пропуснеш, отколкото да намериш. Може би защото някъде по протежението ѝ има една малка..

публикувано на 01.08.25 в 12:10

Кула - градът на границата, в който младите липсват

Кула е третият по големина град в област Видин - град с богата история. Там, където някога се е намирала римската крепост "Кастра Мартис", чиито останки и днес пазят спомена за славни времена. Намира се на 30 км западно от Видин и на 13 км от границата със Сърбия, на която е разположен контролно-пропускателният пункт "Връшка чука". Към момента на..

публикувано на 01.08.25 в 11:22

Мизия посреща панаирните дни с богата програма

Вечер на талантите, концерти със звездни изпълнители, автокино, изложби и развлечения за деца ще зарадват жители и гости на Мизия в дните от 2-ри до 9 август. Проявите са част от тазгодишните традиционни панаирни дни в града. Програмата е богата и включва забавления за всички възрастови групи, обясни за Радио ВИДИН Кристине Декова от Община Мизия,..

публикувано на 31.07.25 в 14:00