"Това е класация с най-харесваните рисунки в техния канал... Те отличават десетте най-добри автора... За всяка страна, а са се включват 57 страни в конкурсите и 57 страни имат такива класации...Така едно дете на студио "Рениарт", Изабел Спасова, попада с една нейна творба, акварел, в "Топ 10 артистични деца на България". Рисунката участва онлайн, оригиналът е в студиото. Изабел има изграден собствен почерк, който я отличава. Изобразителното изкуство я е изградило като личност..Тя е интересен автор не само като художник, но и като дете, което пише разкази.."
Изабел Спасова от малка е привлечена от изкуството, тя рисува и пише. Днес е ученичка в 11. клас в езиковата гимназия "Петър Богдан" в Монтана, член е на литературен клуб "Медии", пише разкази, отскоро и поезия. Говорим с нея за нейната отличена рисунка "Пролет":
"Посещавам школата от детската градина... Започнах да рисувам хора още в началото... Нарисувах тази картина март месец миналата година... Реших да нарисувам пролетта като човек. Представих си пролетта като красива млада жена, пълна с енергия и топлина... В момента рисуването остава на заден план, осъзнах, че рисуването ще го оставя като моето спасение от реалността... Радвам се за тази оценка, то беше като коледно чудо и благодаря на всички учители и приятели, които съм срещнала в школата... Школата е част от моето възпитание като човек."
Повече може да чуете в прикачените звукови файлове.
Има книги, които звучат като закъсняло извинение. Други са като пиянски монолог в два след полунощ. „Изповедта на един назадничав хетеросексуален мъж“ на френския писател Фредерик Бегбеде е и двете едновременно. Тя е своеобразен негов автопортрет, рисуван сякаш с премигващ неон, доза цинизъм и плахо чувство за вина. Макар да е родом..
След случая със сваленото от самолет дете в инвалидна количка , България трябва да предложи промени в европейския регламент и да засили защитите за пътниците с увреждания, коментира юристът Петър Кичашки. Според него трябва да бъдат инициирани разговори на ниво Европейски парламент и Европейска комисия. Според Петър Кичашки, който е и бивш член на..
В рубриката "Професия хоби" ви срещаме с талантливи артисти или хора с професии, които вдъхновяват. Днес ще се потопим в света на една изключително даровита дама от Лом. Тя се казва Кристина Василева и рисува откакто се помни … а може би дори и отпреди това - започнала е още на две години, когато повечето от нас едва държат молив...
Избраха новите лица на Северозапада за 2025 година. Титлите "Мис" и "Мистър" отидоха при 18-годишната Ралица Кирилова и 28-годишния Силвио Хилмиев. Конкурсът "Мис и Мистър Северозападна България" се проведе преди дни в Лом и беше част от събитията, свързани с фолклорните празници "Поломие". Тазгодишното издание на конкурса мина под надслов "Да се..
"Фабрика за емоции" събира всеки вторник децата в Библиопощата във Видин . Организира се от Общинския съвет по наркотични вещества и Превантивно информационния център към него. Заниманията са всеки вторник в Център за обучение, изкуство и култура към Регионална библиотека „Михалаки Георгиев” - Видин. Психологът Боряна Ангелова обясни:..
Днешният домашен любимец, който ни гостува в рубриката "97 лапи и една опашка", е порода "Йоркширски териер"… но не какъв да е, а истински бийвър! Йоркширският териер бийвър , или просто бийвър териер, е сравнително нова и невероятно чаровна порода, произлязла от стандартния йоркширски териер, но с уникално трицветно оцветяване, което го прави..
Младежкият дом е специално място за поколения видинчани, израснали в клубовете му за талантливи деца, пазещи вълнуващи спомени от събитията и дискотеките, провеждани там. Постепенно институцията спира дейността си, закрита е и от нея сега са останали само сградата и свидетелствата за годините, когато под покрива ѝ са се събирали стотици..