Четиринайсет нови играчи започнаха подготовка с Левски 2020 /Лом/. Това са дошлите от Монтана Росен Кръстев, Георги Манолиу и Николай Николов. Трима са новите вратари: от Септември /София/ 19-годишният Иван Василев, Кристиян – Валери Ван ден Темпел от Ямбол и Стоян Деспотов от Сливнишки герой /Сливница/. От Дреновец идват крилото Любо Веселов и нападателят Александър Веселинов, вътрешният полузащитник Михаил Бешев е от Беласица /Петрич/, Иван Алексиев от Славия е централен защитник, Кристиян Атанасов е роден в Монтана, а за последно левият халф-бек бе в Литекс /Ловеч/. Племенникът на Велизар Димитров Калоян Симеонов идва от Лудогорец /Разград/. От школата при мъжете са привлечени централният защитник Емил Венков и халфът Иван Иванов, който влезе за малко в последната среща през есента. Капитанът Николай Христов напусна Лом, за да играе в първодивизионния Тиквеш /Кавадарци/ от Северна Македония. От 17 до 29 януари левскарите ще са на лагер в Сандански. На 22 януари е приятелската среща с Марек /Дупница/, на 26 януари- с Банско, на 28 януари- с дубъла на Хебър /Пазарджик/. След лагера Левски приема Спартак /Плевен/ на 2 февруари, а на 9 февруари- втория тим на Ботев /Враца/. За 5 февруари ломчани търсят съперник. В треньорския щаб освен Анатоли Тонов – Тоци се завръща Венци Иванов, който досега бе директор на детско-юношеската школа на клуба. Неговото място ще заеме Калин Костадинов – Кало, който ще тренира и вратарите от школата. Павлин Иванов ще отговаря за подготовката на вратарите на мъжете.
Волейболистите на Монтана победиха с 3:1 гейма ЦСКА в среща от 17-ия кръг на първенството на Супер волей . Момчетата на треньора Даниел Пеев поведоха с 2:0. В първия гейм играта вървеше оспорвано. Монтана успя да затвори частта на 23 точки. Набраната инерция позволи на монтанци да спечелят без проблеми втората част с 25:14 точки. След направените..
ОФК "Бдин" Видин записа първата си победа през 2025 година. Днес на стадион "Георги Бенковски" бдинци победиха с 5:1 "Ком" Берковица в контролна среща. Роберто Росенов записа хеттрик, а централният защитник и капитан на отбора Ивайло Иванов отбеляза два гола за домакините от преки свободни удари. Това бе трета проверка за "Бдин" в предсезонната..
6 медала заслужиха състезателите на видинския клуб "Радуканови" от Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 16 години в зала. Преслав Шишков спечели златния медал на скок височина. Той заслужи шампионската титла с личен рекорд 168 см. Днес Божидара Иванова спечели още един медал за видинския клуб - сребро на на 60 метра с препятствия..
Сребро и бронз заслужиха видинските състезатели от Държавния личен шампионат по джудо за юноши и девойки старша възраст в Пазарджик. Георги Миков даде всичко от себе си, но заради малшанс в златна оценка изпусна републиканската титла. Преди това записа впечатляващите пет победи. Емануела Илиева, също с 5 победи и една загуба, заслужи бронзовото отличие...
"Видабаскет" разгроми със 116:79 (34:10; 27:20; 22:33; 33:16) точки "Ботев" Враца в среща от 15 кръг на Българската баскетболна лига, "А" група, регион Запад. В столичната зала "Триадица" още от началото на срещата видинските баскетболисти взеха инициативата и затвориха първата четвърт с повече от комфортна преднина 34:10 точки. Играчите на треньора..
Волейболистите на "Монтана" са домакин днес на ЦСКА в среща от 17-ия кръг на мъжкото първенство на Супер Волей. Това ще е втория домакински мач за момчетата на треньора Даниел Пеев тази седмица. След като в сряда "Монтана" победи с 3:0 "Хебър" /Пазарджик/ се ще търси нов успех. В зала „Младост" се очаква солидна подкрепа от страна на феновете на..
Малко не достигна на състезателя на СК ”Атлет”Мездра Мартин Балабанов да намери място сред медалистите на 1500 метра на Балканския шампионат за мъже и жени по лека атлетика. Възпитаникът на треньора Йоло Николов направи много добро тактическо бягане, като атакува от по-задна позиция малко преди началото на последната обиколка. Времето му 3:52.46..